Maksimum nabız ve performans hakkında...

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.372
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Link atarsanız özelden iki bisiklet içinde fikrimi söyleme şansım olur sanırım.

Scudo
Tepki
1
İsim
Erdal Telli
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@trainspotting35 Üstad diğeri iptal şimdilik tek seçenek bu gibi: (link)
Bu da diğer bir seçenek her ne kadar bütçeyi aşsada (link)

Son düzenleme:

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.372
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Türkiye ye teslimat yapılmıyor seçtiğiniz üründe bilginiz olsun.

• Beğen
Tepkiler: erdal telli
Tepki
1
İsim
Erdal Telli
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
bike24 evence vs. İllaki birinden denk getiririm diye düşünüyorum. sağolun ilginize.

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35

Levent Kırça

Forum Bağımlısı
Tepki
338
Bisiklet
Salcano
Kisi basi ayda 5 ürün getirtebilir kuraliyla ilgili tecrubeleriniz ne oldu acaba

BuzParmak

Üye
Tepki
17
İsim
Metehan ALKIZIL
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Kisi basi ayda 5 ürün getirtebilir kuraliyla ilgili tecrubeleriniz ne oldu acaba
Merhaba hocam. Geçen haftaki drone ve bu haftaki kulaklıkla beraber 7. siparişim oldu aylık olarak. O 5 kuralı aynı üründen alırsanız var. 5 adet aynı saat, 5 adet kamera vs. Ticaret yaptığınız düşünülerek kaçak yollarla yapılmasın deniyor.

Levent Kırça

Forum Bağımlısı
Tepki
338
Bisiklet
Salcano
Merhaba hocam. Geçen haftaki drone ve bu haftaki kulaklıkla beraber 7. siparişim oldu aylık olarak. O 5 kuralı aynı üründen alırsanız var. 5 adet aynı saat, 5 adet kamera vs. Ticaret yaptığınız düşünülerek kaçak yollarla yapılmasın deniyor.

Ohh icim rahatladi. Yanlis anlamışız demek ki. İndirimden bir kaç sey ayarladim. 5e denk getirmek için eleme yapmayi düşünüyordum ?

Çok sağol

el_Aksa_1903

الأقصى
Tepki
1.255
İsim
İsa
Bisiklet
Mosso
Şimdi yani yurt dışından akrabamız hediye gönderse de mi vergi ödeyeceğim yani?

PeDaLLı-YoRuM

Forum Demirbaşı
Tepki
357
İsim
Tugi
Bisiklet
Sedona
10 tlye ürün aldım diye sevin +12 tl vergi öde bu da anca bizim ülkemizde olur

• Beğen
Tepkiler: seko35.50

Yoldakiseruven

༼ ºل͟º ༽🧌
Tepki
1.261
İsim
Lemi Dolunay
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Bugün tabletim sorunsuz bir şekilde DHL kargo tarafından teslim edildi gümrük vergisi falan ödemedik PTT kargo ile alakalı bir durum sanırım Perşembe günüydü telefon kılıfı almıştım yine aliexpress den 4.5 tl ye ptt ye ödediğim fiyat 14.90'dı

• Beğen
Tepkiler: PeDaLLı-YoRuM

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.068
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Yoldakiyabani
ülkemizde bulamadığım için aliexpresten bir iki kışlık forma sipariş geçecektim,telefon kılıfına 4misli vergi saçmalığınını duyunca vazgeçicem sanırım:kötü:

Desert Fox

CARRARO Sportive 321 Deore
Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Yoldakiyabani
ülkemizde bulamadığım için aliexpresten bir iki kışlık forma sipariş geçecektim,telefon kılıfına 4misli vergi saçmalığınını duyunca vazgeçicem sanırım:kötü:
zaten siz vazgeçin diye o vergi gelmedi mi zaten? bu kadar basit

• Beğen
Tepkiler: seko35.50

Can Çelik

🛠 🛠 🛠
Tepki
6.723
İsim
Can Çelik
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
@seko35.50, 'minimum vergi sınırı' diye bişey uydurduklarından telefon kılıfı gibi ucuz şeylerde öyle bir durum oluyor, doğru. yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi, amaç zaten aliexpress in cazipliğini (ucuzluğunu) azaltarak insanları türk çakal esnafın kucağına doğru ilerletmekti. bi derece başarılı da oldular.

ama %20 si 12 tl nin üstünde fiyatlı ürünler (kabaca söylersek, 9 dolar üstü ürünler) halen türkiye'deki satıcılara göre hesaplı geliyor aliexpress'te. forma %20 vergisiyle bile türkiyeden daha ucuza gelir bence.

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.068
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
can_celik
şimdi şöyle bir şey yaparak olayı test edicem :kötü: 80tllik forma siparişi geçicem bakalım ptt ne vergi alacak,eğer %20 alırsa o bile dediğin gibi 96tlye gelir,ki o bile burdaki çoğu formadan ucuza gelir :harika: to be counted:koptum:

• Beğen
Tepkiler: PeDaLLı-YoRuM

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Zaten ben acelem yoksa aynı fiyata bile gelse online alacaksam AliExpressten almayı tercih ederim. Yurdum esnafı iki satır ürün açıklaması yazmaya üşeniyor, adamlar sayfalarca fotoğraf açıklama koyuyorlar. Yanlış ürün gelirse para iadesinde de sorun yaşamadım şimdiye kadar.

BuzParmak

Üye
Tepki
17
İsim
Metehan ALKIZIL
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
can_celik
şimdi şöyle bir şey yaparak olayı test edicem :kötü: 80tllik forma siparişi geçicem bakalım ptt ne vergi alacak,eğer %20 alırsa o bile dediğin gibi 96tlye gelir,ki o bile burdaki çoğu formadan ucuza gelir :harika: to be counted:koptum:
+8 TL gümrüğe sunum ücreti ve damga vergisi geliyor :)
Vergilendirme de çok saçma, şöyle ki; gümrük memuru guvenirse kutuda yazan fiyat üzerinden %20 uyguluyor, guvenmezse internetten aratıyor, indirimden dahi alsan farketmez bulduğu en pahalı satış üzerinden uygulamayı yapıyor. Laylaylom bir sistem

Myali

Forum Bağımlısı
Tepki
1.555
İsim
Sef
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
1 dolarlık ürün aldığınızda net olarak minimum 15 tl ödeyeceksiniz,ae tam kumar..

Levent Kırça

Forum Bağımlısı
Tepki
338
Bisiklet
Salcano
+8 TL gümrüğe sunum ücreti ve damga vergisi geliyor :)
Vergilendirme de çok saçma, şöyle ki; gümrük memuru guvenirse kutuda yazan fiyat üzerinden %20 uyguluyor, guvenmezse internetten aratıyor, indirimden dahi alsan farketmez bulduğu en pahalı satış üzerinden uygulamayı yapıyor. Laylaylom bir sistem

Bununla ilgili bir video vardı YouTube da. Adam 40 dolarlik urun almis memur 70 dolar yazmis. Ona göre çakmış vergiyi. Vatandas da cimere yazmis ne sekilde geri alabilecegini iletmisler. Ama iste yani kac kisi onu bilecek ugrasacak edecek falan. Kimi insanlar ilcelerden siparis veriyor cvp il merkezden islem yapmaniz gerekir deniyor. Ee adam alacagina binayen masraf yapip gitmiyor.

Dediginiz gibi laylaylom ama ugrasmaya vaktiniz varsa hatalar düzeltilebiliyor.

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.273
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Bahadır Gürel eskisi kadar forumda aktif olmasa da konuları ve katkıları ile bir çok üyenin gelişimine destek olmuş, ufuklarını açmıştır.
İlgilenenler için konu başlıkları çok özel içerikler barındırır, anımsatmak istedim...