Maksimum nabız ve performans hakkında...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Haziran başında sipariş ettiklerim henüz gelmedi ama temmuz başı siparişlerim iki üç hafta sonra elimdeydi. Bazı temmuz başı siparişlerim ise hala ülkeye girmedi görünüyor. Durumu özetleyebildim sanırım:)

Scudo

Erdal Ylmz

Daimi Üye
Tepki
860
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@firestone

Bana soru mu sordunuz yoksa kendi yaşadığınız olay hakkında açıklama mı yaptınız, inanın yazdığınızdan hiç bir şey anlamadım.

Sizin de bildiğiniz gibi vergi muafiyet sınırı artık yok. Aldığınız ürün 1 tl değerinde bile olsa gümrüğe sunum, damga vergisi ve kdv çıkıyor. 38tl ürün için ödediğiniz rakamın normal olduğunu bir önceki mesajımda ifade etmeye çalışmıştım.

firestone

Forum Bağımlısı
Tepki
2.117
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@erdlylmz 38 tl ürün mesajı bana ait değil, sizin cevaptan 510 dolarlık ürüne ödediğiniz vergi sanki olması gerekenden fazla gibi bi sonuç çıkıyo da, ben de size ödediğiniz vergi normal dedim.

Özcancan

Argon 18
Tepki
815
İsim
Özcan
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@erdlylmz 38 tl lik ürün mesajı benimdi hocam. 5 tl gümrüğe sunum, 5 tl gümrük vergisi ıvır zıvır 12 tl ye yakın geldi. Bu arada ürünü aliexpres den aldım. Şansıma uçak ile 2 günde Türkiye ye geldi. Bayramdan sonra elime geçmiş olacak ?

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.133
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@ikizler16

Olay tam bir keşmekeş. Aynı satıcıdan daha önceden bir forma almıştım ve 2 haftada gelmişti. Bu sefer 29 mayısta sipariş verdiğim ürün gelmedi en son Çin'den çıktığı var sonrası kayıp. Yine temmuzda bir siparişim daha oldu 3 üründen 2 tanesi 1 haftada geldim Mayısta aldığım ürünlerin hiç birinden haber yok. 2'şer defa süre uzatımına dahi gittiler yok. Artık gümrükte tekerleme ile bu geçsin bu kalsın mı diyorlar bilmiyorum. Tüm ürünleri takip edeyim diye 2-3 dolar fazla verip takipli almıştım.

ikizler16

Üye
Tepki
1
İsim
Ömer
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@MakRo
Gerçekten son zamanlarda yurt dışından siparişlerde sıkıntı var gibi gözüküyor. Bakalım benim sipariş ne zaman gelicek yada gelicek mi. Bilgi için teşekkürler :hhhhhh:

• Beğen
Tepkiler: MakRo

firestone

Forum Bağımlısı
Tepki
2.117
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@MakRo 5 Haziranda yurtdışı çıkışı olup hala yurda girişi olmayan paketimle ilgili CİMER üzerinden şikayet kısmını işaretleyerek bi güzel içimi döktüm, 500 karakter yetmedi tam dökülmeme ama bakalım mantıklı bi cevap verebilecekler mi.

• Beğen
Tepkiler: MakRo
Tepki
181
İsim
Hakan K.
Bisiklet
Mosso
Arkadaşlar, siparişlerinin geç kaldığını söyleyenlerin siparişlerinin durumu nedir? Ben de Aliexpress' ten sipariş vermek istiyorum ama siparişler geç mi geliyor yoksa gelmiyor mu? Resimdeki şu parçalar için sorun yaşar mıyım?
2019-08-22 14_39_30-Your AliExpress shopping cart - Buy directly from China.png

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@undefined Son 3 siparişimin bana ulaşma süreleri : 3 hafta - 4 hafta - 9 hafta

Takipli gönderilerde gecikme yaşadığım hep china post ile gelen oluyor. Seçme şansınız var ise öncelikli sıralamanız Turkeypost, Singapurpost, Epacket , Aliexpress son olarak ise chinapost olmasını tavsiye ederim. Genel geçer bilgi değil, tamamen deneyimseldir. :D

kerem oktar

Forum Demirbaşı
Tepki
204
Bisiklet
Bianchi
Arkadaşlar, buradan forumu takip eden ve 2. El de yurtdışından alıp satarak para kazanmaya çalışan arkadaşlara burdan 2 kelam etmek istiyorum. Sevgili kardeşlerim 2. El kullanılmış ürünleri sıfır fiyatından pahalıya ilanlar açıyorsunuz el insaf diyorum 2. El olarak arayıp almak istediğim herşeyi yurtdışından almak zorunda kaldım ve gümrük vergisi +kargo parasına rağmen 2. El fiyatından ucuza geliyor.. Buradan bir şey daha söylim eğer yurtdışına uygun uçak bileti bulursanız yeşil pasaportu yada süresi devam eden schengen vizesi olan arkadaşlar Almanya yada ingiltereye gidip Ordan bisiklet yada pahalı olan komponentleri alıp tax free yaparak geri gelse 2. El fiyatından bile uyguna getirebilir ve ekstra gümrük vergisi ödemez iade alarak gelir ve eminim bunu yapan sonra getirip kullanarak 3. Katı fiyatına 2. El olarak satanlar var.

Ve Buradan bu yazdıklarımı okuyan arkadaşlar lütfen yurtdışı sitelere bakmadan sahibinden de yada başka platformda 2. El uygun alırım diye düşünmeyin direk yurtdışından alın ürün satmak isteyen arkadaşlarda sıfır hatta sıfırdan bile fazla fiyata 2. El satmaktan vazgeçsin kimse aptal değil bilmeyen insanlarıda aptal yerine koymak hakka hakkaniyete sığmaz sonuç olarak haksız kazanılan her para herkes emin olsun insandan çıkıyor...

Erdal Ylmz

Daimi Üye
Tepki
860
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@kerem oktar

Size katılmakla beraber gördüğüm bir şeyi yazmak isterim, kargo dahil 70$'a satılan bir çift lastiği, gümrük vergisi ile beraber yaklaşık 460 - 470 TL civarına alabiliriz. Aynı lastiği 750 TL'sından ilan açarak satmaya çalışmak, bana da garip geliyor!

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@kerem oktar

Size katılmakla beraber gördüğüm bir şeyi yazmak isterim, kargo dahil 70$'a satılan bir çift lastiği, gümrük vergisi ile beraber yaklaşık 460 - 470 TL civarına alabiliriz. Aynı lastiği 750 TL'sından ilan açarak satmaya çalışmak, bana da garip geliyor!
Dükkanların, distribütörlerin yaptığı da bu değil mi? Sadece bisiklette de değil, telefon, elektronik vs gibi yurtiçinde yaygın üretimi olmayan her şeyde.

ag249

Forum Bağımlısı
Tepki
1.700
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Dükkanların, distribütörlerin yaptığı da bu değil mi? Sadece bisiklette de değil, telefon, elektronik vs gibi yurtiçinde yaygın üretimi olmayan her şeyde.
Dükkan elinde stok ve çeşitlilik bulunduruyor. Garanti konusu da var. Kargo vs. size ulaştırmaları da belli standartlarda. Tabi bunlar yurdum bisiklet esnafı bakımından pratikte ne kadar geçerli o tartışılır.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
2. El demek kullanılmış ürün demek, oysa kullanılmamış ürün ister bireysel olarak satılsın isterse dükkanda satılsın pek bir farkı yok alan için. (Belki garanti denilebilir. Ama şimdiye kadar garantiye ihtiyacım olduğunda ne kadar işime yaradı tartışılır.) Bunun için kendim yurtdışından getirsem 450 liraya mal edeceğim ürüne 750 lira vermem ben.

Ancak millet 0 ürün diye gidip dükkan sahiplerine ütülüyor. Gerçek esnaf zihniyetli olan dükkanları ayrı tutuyorum ama çoğu yerde içeri giriyorsun yüzüne bile bakmıyor adam, ürünü bilmiyor, bilse de ilgilenmiyor. İnternetten satan ürün açıklaması girmiyor, yanlış ürün gönderiyor, ürünü sattıktan sonra farklı davranıyor, vs. Zaten üç katı fiyat çekmiş çinden getirdiği ürüne. Bu adama 750 lira vermeyi pek umursamıyoruz nedense. Yanlış anlamayın dediğinize katılıyorum ama bunlar ikinci el değil. Ülkedeki ticaret bunun üzerine kurulu zaten.

Dükkan elinde stok ve çeşitlilik bulunduruyor. Garanti konusu da var. Kargo vs. size ulaştırmaları da belli standartlarda. Tabi bunlar yurdum bisiklet esnafı bakımından pratikte ne kadar geçerli o tartışılır.
Her şey son cümlede özetlenmiş aslında. Çok az yerde bu dedikleriniz var. Farklı bisikleti geçtim ekstrem giyim ürünü ve kask boyu bile yok piyasada, hepsi m ve l. Stok da çoğu üründe birer tane.

Tepki
1
İsim
Erdal Telli
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Selamlar,
Profil resmimde gördüğünüz delikanlıya ilk pedallı bisikletini alacağız inşallah. 16" hafif bisiklet aradım ancak yurtiçinde maalesef 10küsür kilonun altında bulamadım. Denge bisikletini de daha önce yurtdışı seyahatindeyken almıştım alu. denge bisikleti 3.75 kg idi, artık küçük gelmesine rağmen hala keyifle biniyor. Şimdi o bisikleti bırakıp 10-11kiloluk, yürüyen aksamına hiç özenilmemiş bir bisiklet alıp oğlumu pedaldan soğutmak istemiyorum. o sebeple paraya kıymaya karar verdim. 200 euro civarlarında bisikletler buldum. orjinal mağazasından 45 euro gibi bir kargo ücretiyle adresede gönderiyorlar. Beni düşündüren bu kargo direk eve gelir mi? nereye ne kadar vergi ödemem gerekir?

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.141
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@erdlylmz onlar hep olacaktır, Vatan Bilgisayar gibi kaktırdığıma gider anlayışına sahipler.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.455
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
200 euro için vergiye tabii olursunuz bu da yaklaşık aldığınız ülkeye bağlı olarak 36 euro yada 40 euro olabilir.

Üzerine 45 euro kargo ücretiyle 285 euro ya bisikletinizi almış olursunuz.

• Beğen
Tepkiler: erdal telli
Tepki
1
İsim
Erdal Telli
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@trainspotting35 Menşei ülke ingiltere üstad. Ancak merlincycle'da daha güzelini buldum 1500 TL free shipping diyor. Sanırım onada 300 TL gibi bi vergi çıkar. Hangisini tavsiye edersiniz? Frog 48