Maksimum nabız ve performans hakkında...

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.067
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
dün 8 parçalık bir siparişim olmuştu. kargo parasından yırtmak için arkadaşlarla toplanıp sipariş veriyorduk. bu durumda ne oalcak bilemiyorum. bunun dışında nasış bir yaptırım uygulanacak oda belli değil. grup set aldıgınızı düşünün mesela ? bunla ilgili en iyi ihtimalle başahşehire çağrılacağız gibi duruyor.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Yurtdışı alışveriş kısıtlanınca yurtiçi alışveriş artacak sanıyorlar. Cahiller.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.141
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Amaç dış ticaret açığını azda olsa düşürmek mi, azda olsa buradanda bir kar elde etmek mi yoksa birkaç kişi daha çok kazansın diye herkesi onların önüne atmak mı bilemedim. :)

yavuzkosar

Kendi halinde bir yaşayan.
Tepki
3.129
İsim
Yavuz
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Su akar yolunu bulur ama artık ne akacak su nede yol kalacak gidişat hiç ama hiç hoşuma gitmiyor vesselam...

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.067
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
arkadaşlardan gelen habere göre ayda en fazla 5 sipariş verilebiliyormuş. sipariş içeği ile ilgili bir durum yok. yani 1 ayda 6 sipariş veremeyeceğiz.

Desert Fox

CARRARO Sportive 321 Deore
Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
artık nasıl bir kanun değişikliği yapılabilir diyorum her gün yeni süprizler yapılıyor anlamıyorum cidden bu şeylere kafa yorulacağına nasıl tasarruf yapılır,devlet kasasından kaçan vergilerin takibini yapacagına garibanın iki siparişine mi takılmış anlamadım.

• Beğen
Tepkiler: Ahmet TOPAL

umutcelik

Forum Bağımlısı
Tepki
8.048
Bisiklet
Trek
Iktidar yine fantastik bir uygulama daha getirmiş.
Şu saatten sonra çare bavul ticareti. Turkiye'ye genelde boş valizle gelip kılık kıyafet alışverişi yapıp dönüyordum. Bundan sonra bisiklet kiyafeti, ufak tefek ekipmanlar icin siparişleri toplar onları getiririm artık.

firestone

Forum Bağımlısı
Tepki
2.117
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Desert Fox
Nisan ayından şu güne sadece ankara büyükşehir belediyesinde tespit edilen yolsuzlukları yapanlar kanun önünde hesap bile vermez, ama senin benim çinden aldığımız 3 dolarlık şeyden nasıl vergi alırız diye yeni kanunlar çıkartılır. Özet bu

Kobebryant

Daimi Üye
Tepki
386
İsim
Erdem
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Diğer
Benim şöyle bir sorum var, örneğin Ab ülkelerinde ki bir tanıdığımıza ürünü kargolatsak ve o bize devlet posta yolu ile (ptt gibi) ürünün faturasını alıp hediye gibi gönderse yine gümrük vergisi yer miyiz :) ..

@umutcelik
Ne zaman geliyorsunuz, siparişleri verelim :) ..

• Beğen
Tepkiler: specific

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.066
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Haberlerde belirtiklerine göre yeni getirilen kanun ile yurtdışından artık ayda en fazla 5 ürün satın alınabilecekmiş.

• Beğen
Tepkiler: MakRo

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.133
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Bigpatron
baktılar milleti yılmıyor bari sınır getirelim dediler her halde. Önce 75$ olan limiti düşürdüler sonra vergini vergisi geldi, derken bakalım bu işin sonu nereye gidecek. Aynı kalite olmasını geçtim bir çok ürün üretiliyor da sanki biz almıyoruz gibi lanse ediyorlar. Konumuz olan bisikletten örnek verelim lastiğinden frenine ışığına kadar kaç tane sayabileceğimiz yerli marka var? Ama gerçek manada yerli oradan buradan bir şeyleri alıp ülkede montajla olmuyor maalesef. El mahkum yine bazı şeyleri yurt dışında alacağız. Geçenlerde baktığım bir ürünün Türkiye fiyatı 450 lira, wiggle'dan alsam kargo+vergi dahil fiyatı 100 lira ucuz oluyor.

Kobebryant

Daimi Üye
Tepki
386
İsim
Erdem
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Diğer
@MakRo
Ürettiğimiz kaliteli ürünleride yerli pazarda satmıyoruz böylede bir milletiz! .. Mesela yurt dışına bisiklet için gore-tex pantolon ya da forma üreten firmalar var ama nedense Türkiye pazarına satmıyorlar ..

• Beğen
Tepkiler: Taskar ve MakRo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Evdeki aile üyeleri ve komşuların adına sipariş ederiz artık. 8-10 yıl önce de bu şekilde sipariş veriyordum ben, o zamanlarda da ayda 5 ürün muhabbeti vardı ama uygulanmıyordu.

Yalnız benim 7-8 tane paketim ülkeye girmiyor 1 aydır, bilmiyorum bununla bir alakası varmı. Spd ayakkabı vs. almıştım, kayıtlı posta normalde bu zamana ülkeye girerdi. Şimdi hiçbirinde ilerleme yok. Umarım biriktirip, bunlar 5 den fazla diye iadeye vermezler.

bitinya_s

Aktif Üye
Tepki
187
Bisiklet
Carraro
@Bigpatron
Sizin bu mesajınızdan 10 mesaj öncesini bi okusaydınız. Dün zaten yazdık bunu ?

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.066
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@bitinya_s
Doğru bilgi kirlilik yapmaz. Benim gibi yukarıdaki mesajları okumayan birisi çıkar elbet faydalanır :)

• Beğen
Tepkiler: Gökay Akçay

firestone

Forum Bağımlısı
Tepki
2.117
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Clint Eastwood

Benim de 5 Haziranda çinden çıkış yapan takipli paket hala giriş yapmadı olarak görünüyo, önceden china post 6 günde bile elime geçtiği oldu, 10 güne kesin geliyodu. Ben de dün ptt müşteri hizmetlerini aradım, paketim nerde, kayıp mı oldu ne oldu diye kayıt açtırdım. Son zamanlar zaten bu durumda paket. Madem onlar böyle yapıyo, bizler de kayıt açarak biraz taciz edelim işini savsaklayanları.

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.141
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sayı önemli değilde, her fiyatta ki üründen vergi alınması ne üzücü. Hem devlet adına hem vatandaş adına...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bu beş ürün kısıtının geçiş uygulaması nasıl olacak, biliyor musunuz? Benim Haziranda 10 siparişim olmuştu, 8i hala yolda. Şimdi 3ünü vermeyecekler mi? 5 ürün sınırlaması son bir ay olarak mı yoksa takvim ayı olarak mı uygulanır? Baz olarak sipariş tarihi mi yurda geliş tarihi mi esas alınır? Fikri olan var mı?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@BF Okuru

Ne yapacakları belli olmaz. Benim mayıs başında verdiğim sipariş, mayıs ortasında ülkeye girdiği halde haziranda devreye giren vergi uygulaması ile temmuzda gümrükten vergi yazılarak geçti.

5 ürün limiti için ise evdeki diğer kişilerin isimlerine göndertirsek problem çözülür diye düşünüyorum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@turcudede
Cevap için teşekkürler, sizinkinde teslim tarihini esas almışlar anladığım kadarıyla. Bu durumda acaba yoldaki 8 üründen üçü ne olur? Geri mi yollanır?