Maksimum nabız ve performans hakkında...

Desert Fox

CARRARO Sportive 321 Deore
Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@firestone
hocam gumrukte kac gun kaldi?
urun elinize ulastigi zaman paket uzerinde yazan degeri yazar misiniz?

Scudo

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
ufak tefek şeylere ne kadar vergi çıkartıyorlar bilenler yazabilir mi..
hani tahminleri alalım değil de, paketi teslim aldım şu kadar vergi çıkmış şeklindeki yorumlarınızı bekliyorum :harika:

• Beğen
Tepkiler: demir48

ozips

Aktif Üye
Tepki
309
İsim
özalp
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
225 ingiliz sterlinine (1647 tl ) bir jant seti alsam ne kadar vergi çıkıyor şimdi ?

Bunun üstüne %20 gümrük vergisi, onlarında üstüne %18 KDV mi ekleniyor.

ndhakara

Forum Demirbaşı
Tepki
967
İsim
Cihat
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ozips
Avrupa Birliği için sadece %18, diğer ülkelerden ise sadece %20 gümrük vergisi. Ek bir KDV filan ödenmiyor.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.372
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ödeyeceğiniz ücreti (jant için) 1.18 ile çarpın üzerine kargoyu ekleyin cebinizden çıkacak para bu olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: Upper Architect

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@trainspotting35
Kargoyu ekledikten sonra çarpın. Benim ürün için kargo dahil fiyat üzerinden %18 almışlar.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.372
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu duruma itiraz edebilirsiniz. Ürünün fiyatını internet sitesinden gösterip, gerçek fatura ibrazı ile bu duruma itiraz etmeniz mümkün. Bu durumun önüne geçmek içinde alacağınız üründe not kısmına bu ürünün fiyatı şudur diye bir ibare yazdırabilirsiniz. İtiraz ettiğinizde paranızı ne zaman alırsınız, alabilir misiniz, kafayı mı sıyırırsınız bu konuda net birşey söylemem (Türkiye şartlarında) mümkün değil.

firestone

Forum Bağımlısı
Tepki
2.103
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Desert Fox

1 Haziran cumartesi Türkiye'ye girdi, sadece bayram süresince bekledi, dün yani 10 Haziranda vergilendirmesi yapıldı, bugün istanbul anadolu yakasındaki adresime ulaştı.

Satıcı 5 USD yazmış, %20 si 1 USD, 5,85 TL gümrük vergisi + 5,2 TL sabit masrafıyla toplamda 11,05 TL vergi ödedim.

Desert Fox

Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@firestone
hocam paket üzerindeki değerden hesaplıyorlarsa satıcıyla konuşup fiyatı düşük yazdırmak işe yarayacak gibi.En azından daha düşük vergi vermiş oluruz

firestone

Forum Bağımlısı
Tepki
2.103
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Kocaman paket olup da üzerinde 5 usd yazsa inanmayabilirler, benim pakette bi kablo bi de cd vardı.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve MakRo

Desert Fox

Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@firestone
kesinlikle hocam değeri 30-40 dolar olan bir ürünü 10 dolar yazdırarak inandırmak mümkün,yeterki pahalı bir ürün oldugu çok belli olmasın.Özellikle elektroniklerde yemezler ama bisiklet giyim,aksesuarları,parçalarda işe yarayabilir

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.057
Bisiklet
Diğer
Mesela yeni gümrük olayını anlatıp 15 dolarlık ürün üzerine 1,2 dolar yazdırsak bunun satıcıya zararı olurmu acaba

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.010
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
@Yalnız Pedal
Satıcının yararına olur . Bu satıcı iyi hep ucuz yazdırıyor diye reklamını yaparsın bizde ondan alırız . İşin şakası bir yana bizim yasalarımız o Çinli yi bağlamaz ki . Mesaj atarsın düşük yazar . Sıkıntı olursa alıcı istedi der . Dert değil satıcıya

Desert Fox

Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Yalnız Pedal
mesele 15 dolarlık ürüne paket üstüne 1,5 dolar yazdırmak değil hocam,yazdıgın tutarın gümrük memurunun dikkatini çekmeyecek,şüphe uyandırmayacak bir tutar olması.Yoksa ukim e sevkedilir ve sizden belgeli olarak ürün bedelini ispat etmeniz istenir.Mesela bakarsınız bu ürün 7-8 dolar yazılsa şüphe çekmez diye düşünürseniz daha iyi olur

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.125
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Yalnız Pedal
Şimdiye kadar aldığım ürünlerin hiç birinde böyle bir ricada bulunmama rağmen hepsi ana fiyattan 5dolar kırılmış gönderdi. Son 4 ürünüm var onları bekliyorum Mayıs sonunda sipariş geçtim ne olacak bakalım.
Sizin gibi rica edip yazdıran çok kişi var.

Levent Kırça

Forum Bağımlısı
Tepki
338
Bisiklet
Salcano
@MakRo
Ben yasa sonrasi alisverisi biraktim. Gelenlerin akibetini belirtirseniz seviniriz.

Bazi urun icerik videosu yapan youtuber lar kimine odedik kimine odemedik diyor gerci ama gene olay havada kaliyor.

Ben mesela banggood dan aliyorum. Ondan hersey dahil kargo secenegi var. Yurticinde yurtici kargo dagitiyor. Ve ptt ye gore huzli geliyor. Ptt ile kargo 35 gune kadar cikarken onda 7-15 gun diyor ki oyle de geliyor.

Ama o hersey dahil olayi da her urune olmuyor ne hikmetse. Mesela android box da o kargo secenegi yok gibi....

• Beğen
Tepkiler: MakRo

firestone

Forum Bağımlısı
Tepki
2.103
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Levent Kırça

İlgili videoları izlemedim ama vergi ödemedikleri 30 Mayıs ve öncesi yurda giriş yapan ve değeri 22 euro altı olan paketlerdir diye düşünüyorum. Araya uzun bir tatil girdi ve sonrasında işlem gören paketler hem 30 mayıs öncesi hem de sonrası gelenleri içeriyor.

Yalnız sanırım yine tatil sonrası oluşan yoğunluktan dolayı, normalde 5-6 günde yurda giriş yapan China post registered air mail ile aldığım paket 5 haziranda sevk edilmesine rağmen hala giriş yapmamış görünüyor. Başka bi forumda da bayram sonrası gecikmelerden bahsediliyor, bence yurda giriş yapanları şimdilik bekletip sisteme girişini yapmıyolar.

• Beğen
Tepkiler: MakRo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@firestone

Benimde geçen ay giriş yapan iki paket bayramdan sonra teslim edildi, vergisiz. Ama 1 ay önce çinden ayrılan paket hala gelmedi, giriş yapmadı. Bayramdan dolayı yığılma vardır diye kendimi avutuyorum, yoksa o paketin gelmemesi beni epey zorlar, vakit kaybettirir.

bitinya_s

Aktif Üye
Tepki
187
Bisiklet
Carraro
Bugün yeni bir değişiklik daha yapılmış. Artık bir kişi ayda sadece 5 ürün sipariş edebilecekmiş. Bu kısıtlamanın ileride bazı ürünleri sipariş edememeye kadar gideceğini söyleyen kaynaklar da var.
(link)