Maksimum nabız ve performans hakkında...

Tepki
787
İsim
yakup
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ağam bizi sevmiii

Scudo

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
@turcudede
Tekstil ürününe ne kadar vergi kesildi fiyatı nasıl belirlediler. 20 dolar altı ürün gümrük aşamasını geçti mi gümrük kanunu Haziran başında yürürlüğe girecekti tam olarak ondan vergi çıkmamış olabilir

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Yalnız Pedal
37 lira yazmışlar, diğer ücretlerle 42,2 lira toplam ödeme istiyorlar. İstanbul UKİM'de iki gün beklettiler fiyat öyle çıktı. Benim hesaplarıma göre 28 lira gümrük vergisi yazılmalıydı. Kargo ücretini de dahil etmişler, 31€ üzerinden gümrük vergisi kesmişler. Kargo hizmeti için gümrük vergisi ödeyeceğim iyi mi.

boing

Üye
Tepki
282
Başlangıç
1960—61
Bisiklet
Diğer
@turcudede

Paketin üzerinde kargo ücretini ayrı olarak yazmamışlar mı acaba? Sadece toplam ücret mi yazılı?

tresca

Üye
Tepki
8
Bisiklet
Bianchi
@turcudede
İthalatta gümrük vergisi matrahı mal bedeli+sigorta+nakliye toplamından belirleniyor. Ondan kaçış yok. Muhtemelen nakliyeci firma bu bilgiyi devlete veriyor.

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
@turcudede
Ürün bedeli nasıl belirlenmiş te vergi bedeli onun üzerinden uygulanmış. Paket üzerinde ürünün gerçek bedeli mi yazıyordu. ürünü hangi siteden aldınız. Biraz fazla sordum ama kusura bakmayın

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Yalnız Pedal

extremtextil.de sitesinden aldım. Paket üzerinde fiyat bilgisi var mı bilmiyorum, gelince göreceğim. Ptt kargo takip üzerinden izliyorum şu an. 2 hafta oldu. Daha önce İngiltere'den gelen siparişim 7 günde kapıma gelmişti, kapıda vergiyi almıştı postacı. Pakette fiyat bilgisi var mıydı hatırlamıyorum ama paketi kesip açıp geri bantlamışlardı. Taşıma irsaliyesi denilen bir şey var, belki onun sayesinde öğreniyorlardır fiyatı. Ptt gizemli yollardan çalışıyor.

Myali

Forum Bağımlısı
Tepki
1.570
İsim
Sef
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Gümrük sınırı değişti artık dışarıdan alınan ürünlere vergi fix olarak çıkacak haziran ayında gelen siparişlerde bu durumla karşılaşmanız mümkün çin sitelerinde bunlara ilaveten 5.2 tl açma parası da eklenecek ona göre siparişlerinizi ayarlayın.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Paket geldi, üzerine kargo dahil 31,26€ yazmışlar, vergi de ona göre hesaplanmış. Kutuyu yine de açıp bakmışlar. 17 gün sürdü Almanya'dan, kayıtlı sıradan posta.

UygarNobel

Üye
Tepki
0
İsim
Uygar Uzunhasan
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Gearbest, aliexpress gibi sitelerden siparişimizi Almanya'daki bir yakınımıza göndersek orada vergi vs. problemler var mı acaba?
Bilgisi olan var mı?

Son düzenleme:

Hsynozky

Üye
Tepki
127
İsim
Hüseyin özkaya
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Mert E.
Yazmaya üşendiğim ne varsa fazlasını yazmışsın :) emeğine sağlık

@Mustafa Zeybek

ben de şikayet ettim. ama bu forumda sonuçsuz kalıyor gibime geldi. daha öncede aşağılama hakaret olan bir mesajı şikayet ettim. bir şey olmadı. forumdan atılsın demiyorum ama bence en azından uyarı verilmeli.

15 gün önceki mesajları okuduğumu şu an fark ettim.:kötü:

Roadlover

Aktif Üye
Tepki
170
Bisiklet
Merida
Bu yüzden bence temkinli gitmek lazım eğer varsa yurtdışı yüklü alışveriş veya bisiklet alisverisi vs seçimden önce yapmak mantıklı. Yoksa zamlanabilirler.

Son düzenleme:

aslanefe

Üye
Tepki
63
kişi uzun bulduğu yazımı okumaya üşenmiş, profilindeki şehir hanesinde ucuz siyasi propaganda yapan başka kişi @Hsynozky üşengeçlikten tembellik sınırını aşamayarak cevap yazamamış anma şikayet etmiş. sayın yönetim zırva -saçma- sözcüğünü düzeltip şikayete konu --hakareti-- ortadan kaldırmış. aynı kişi sonraki paylaşımımı beğenmiş!!!! sanırım yazılarımdan siyasi çıkarım yapıp işine geleni beğenip işine gelmeyeni şikayet etmiş.
tembelliğini yenemeyip ,uzun bulup yine okumayacaksın ya da anlamayacaksın ama yine de yazayım. yazdıklarına bakan biri seni evrim teorisi üzerine çalışan akademisyen sanır. öyle olmadıgın açık. ülkemizde ne yazık ki evrim teoremi din karşıtlarının eline kaldıgı için sana da söz düşüyor tabii.

5-10 öncesine kadar bilindik markalar adidas, nike, lewis, Türkiye de üretim yapıyordu, lewis fab. kapattı , diğerleri pakistn vietnam vb. ülkelere kaydı. bizim tekstilcile maliyeti düşüreceğim diye iplik çinden ithal etti. teksil makinelerini bile üretmeye başlayan ülke bir kaç yılda tekstilde yok olmaya başladı.
kişi havlulu bilekliği yurtdışı siteden almış sonra bana cevap yazıyor. diğer sosyal medya paylaşımlarına baksan ; ingiliz istilasına karşı kucagında örgü ile gezen gandi den söz resim paylaşıp duyarlılık kasmıştır. gandi nin yaptıgı tek şey hint tekstilini yok eden istilacı ingilizlerin ucuz kumaşına karşı hint kumaşını teşvik etmekti ve başardıgı için kahraman olarak görüldü.

daha uzun yazardım ama tembel kişiler için kısa tuttum. yönetimdeki arkadaşa ricam : üyeliğimi kaldırabilir. başka alanlarda oldugu gibi burada da yıgın oluşturmuş marjinal tipleri rahatsız etmek istemem.

• Hahaha
Tepkiler: Hsynozky

firestone

Forum Bağımlısı
Tepki
2.117
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@turcudede

Benim de çinden gelen sipariş tam 1 haziranda yurda giriş yaptı. Bayram sonrası hafta kesin elime geçer, bakalım nasıl olacak. Oldu ya saçma sapan yüksek bi meblağ ödemem istendi, ödemeyip almasam geri gönderirler mi?

Desert Fox

CARRARO Sportive 321 Deore
Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@firestone
benim merak ettiğim şey
normalde şüpheli,vergi kesilecek ürünler ukim e giriş yapıyordu
vergi işini gümrükte yapmaya çalışsalar iş yükü kesin çok aşırı artacak,kargolarımız belki haftalarca kalacak gümrükte,ukim de de keza iş yükü artacak
acaba diyorum bu vergilendirme işlemi bizim bulundugumuz ildeki-ilçedeki ptt şubeleri mi yapacak?
çünkü ben gümrük ya da ukim in gelen binlerce-milyonlarca paketin vergilendirme işinin altından kalkabileceğini düşünmüyorum

firestone

Forum Bağımlısı
Tepki
2.117
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Desert Fox

Her ilde vergilendirme işlemini yapacak tecrübeye sahip memur bulundurabileceklerini sanmıyorum. En azından bu geçiş aşamasında böyle bişey pek kolay görünmüyo.

ndhakara

Forum Demirbaşı
Tepki
967
İsim
Cihat
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Habere gel (link) !
Meali; Carapaz'ın Giro'yu almasından sonra herkes daha kolay ulaşsın diye Ekvador bisikletlerde gümrükleri sıfırlamış. Biz de olsa "ooo şimdi talep artar, vergileri arttıralım" olurdu! Vizyon böyle bir şey.

Kimbilirne

Üye
Tepki
85
İsim
Alpaslan
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Mayıs 8 de 9 parca şipariş verdim 6 parça elime ulaştı extra ücret ödemedim,kadro çantası ve bel çantası şiparişim kaldı onlarda gelse içim rahatlayacak :)

firestone

Forum Bağımlısı
Tepki
2.117
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
1 Haziranda yurda giriş yapan 12 dolar ödediğim kabloya toplamda 11 TL vergi eklenmiş, ukime girmeden istanbul avrupa pim'de işlem görmüş, artık torba kapandı yazıyo, kesin vergisi budur. Tabi çinli kardeşimiz kaç dolar gösterdi onu bilemem.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK