Maksimum nabız ve performans hakkında...

mert8753

Üye
Tepki
26
Ben bir kere rastgeldim bu adamlara. Arkalarina 5dakika kadar takilabildim onda da surekli sprintteydim' bir sure sonra zaten ben kesildim onlarda basmaya devam ettiler :) Yani hak yeme olmuyor burada sende topla arkadaslarinla bu adamlarin seviyesine gel sende gec onlari bizde takdir edelim. Kisacasi bos muhabbet yapmayin yok kamyon arkasi yok bilmem ne. Sanki yer degistirip one gecen adam bacaklariyla gitmiyor o yolu??

Scudo

sadi imren

Bursa Tur Komitesi | B.T.K
Tepki
5.442
İsim
Sadi İMREN
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ülkemizde son zamanlarda artan granfondo yarışlarına bir yenisi daha eklendi. Calypso Sports tarafından 13-14 Mayıs tarihinde Antalya’da gerçekleştirilecek olan bu yarış, Türkiye’de ilk defa UCI Granfondo World Series takviminde yer alan yarış olacak. 2018 takviminin ortasında yer alan bu yarış Avustralya’dan sonra yapılacak. Geçtiğimiz dönemlerde Tour of Turkey dahil bir çok yarışın organizasyonunu yapan Calypso Sports, tecrübeli bir firma olarak ülkemize böylesi bir yarışı katması bir çok bisikletçi açısından sevindirici bir gelişme. 12-13 Mayıs tarihinde 2 gün olarak yapılacak yarışta birinci gün zamana karşı yarış yapılacak iken, ikinci gün kısa ve uzun parkur olmak üzere 2 parkurda yarışılacak.

(link) (link)

(link) (link)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@sadi imren

Valla sadi bahadır dostumuzun açtığı bu konu ne yazıkki organizasyon hatasına maruz kaldı,anladığım kadarı ile kalipso tur şirketi ilk kez işe soyundu ve malesef ortaya vahim bir sonuç çıktı,timing şirketi ile papaz oldular,çipler verilmedi,uci bu durumu öğrenir ise bu yarışı kabul etmez ,zati birileri uci'ye başvuracaktır tahminim ,
durumu anlatacaktır,kralı ,organizasyonu yapanlar çıplak bıraktı gibime geliyor

cumhursonmez42

PERFORMANS YOL GRUBU
Tepki
60
İsim
cumhur sönmez
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
imkan olsa orada sürmek bu heyecana ortak olmak isterdim :)

• Beğen
Tepkiler: haldun989
Tepki
2
Yazı gerçekten çok açıklayıcı ve bilgilendirici olmuş teşekkürler.
İnternetin ve bilgi paylaşımının yaygın olmadığı dönemlerde (90lar sonuna doğru 2000ler başı) profesyonel seviyedeki bisikletçilerin hem powermetre kullandığını duyuyor, bikefitting kavramının da o tarihlerde bile var olduğunu duyduğumda tüylerim diken diken oluyordu.
Bugün bilgiye erişim çok kolay ve bunları kullanmak lazım, güç meselesi nabıza göre gerçekten çok çok daha değerli,bütün mesela sınırlarını bilmek,yarışçının kendini çok iyi tanımasıyla alakalı bu tip cihazlar bunu daha da kolaylaştırıyor.Bilim herşey.
Bir de Literatürde geçen bisikletçilerin uyguladığı güç veri tabloları var. Hangi yarışçı hangi seviyede, profesyonel yarışlarda ne kadar güç uyguluyor diye,bunu kgye göre endeksleyip başka veriler de vardı bütün bunlara ulaşıp kaçıncı lig bisikletçisi oluyoruz bunu öğrenmek de çok kolay :)

Saygılarımla
Fatih Ertörün

• Beğen
Tepkiler: Veto8

Aziz Unsal

Üye
Tepki
37
İsim
Aziz Ünsal
Bisiklet
Canyon
@NKurtuldu Ftp testini hiç dışarda yapabildin mi acaba? Ben de bu konuyu çok merak ediyorum da. Trainer üzerinde dışardaki ile kıyasla daha fazla güç üretebiliyorum (normalde tam tersi olur ama :D ). Ya da sorumu şöyle düzelteyim dışarıda ftp değerimde düz yolda sabit gitmek bile çok zor oluyor. Rampalarda istediğim watt değerini korumak sabitlemek çok rahat ama düz yolda maalesef beceremiyorum. Acaba sorun ben de mi yoksa siz de böyle durumlar yaşıyor musunuz?

Örneğin 20 dk süren bir rampada 320 watt a sabitleyip (Np ve Avg pw 320 oluyor) çıkabiliyorken düz yolda 300 watt ile 20 dk sürdüğümü hiç hatırlamıyorum. @Bahadır Gürel

NKurtuldu

Forum Bağımlısı
Tepki
1.205
Bisiklet
Canyon
@Aziz Unsal Dışarıda test yapmadım henüz.
Uygun yer bulmam gerekiyor.
Dış FTP'mi Edirne yarışındaki verilere göre güncelledim.

Bense trainer da az güç üretebiliyorum. Dışarıda %10 civarı daha fazla W çıkarıyorum. O yüzden trainer ve dışarıdaki FTP değerlerim farklı.

Test için elverişli yer bulup yapasım var ama.

• Beğen
Tepkiler: Aziz Unsal

Aziz Unsal

Üye
Tepki
37
İsim
Aziz Ünsal
Bisiklet
Canyon
@NKurtuldu
Peki düz yolda Ftp değerinde ya da hafif üzerinde sürüşler yapabiliyor musun abi? Ben bu konuda zorlanıyorum. Ya da tam konsantre olmuyorum o da olabilir. Arkadaşlarımla sert sürüş yaptığımda kopmamak için yüksek watt üretebiliyorum düzde de ama tek tempo yapıcam dersem uzun rampaları bekliyorum genelde :(

NKurtuldu

Forum Bağımlısı
Tepki
1.205
Bisiklet
Canyon
@Aziz Unsal İstanbul' da uzun süre yüksek W verilebilecek düz yola denk gelmek çok zor. Trafik vs.

O işi veledromda yapmaya çalışıyorum.

upload_2018-11-1_15-37-33.png

Orada da zemin çok iyi değil, sürekli sarsıntılı gidildiğinden tam performans verilemiyor. Yukarıdaki sürüşte 10dk max var mesela. Yol düzgün ve yeterince uzun olursa daha yüksek W lar verilir.

Hafif eğimli yerlerde FTP gücünde gitmek daha pratik tabi.

furkanbr

Forum Demirbaşı
Tepki
416
Bisiklet
b'Twin
@NKurtulduBence tirmanis rotasi bulmak en mantiklisi hocam tabi egim degisken olursa orada da ayni gucu vermek zorlasabiliyor

• Beğen
Tepkiler: Aziz Unsal

Ahmet TOPAL

Forum Bağımlısı
Tepki
1.199
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.945
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
Arkadaşlar selam, bugün Cumhurbaşkanı Kararı adı altında, gümrükle ilgili bir düzenleme gördüm. Daha önceden €25 üst limit vardı. Bu limit kalkmış görünüyor. Bu yazıdan çıkan sonucu bilenler var mı? Whatsapp gruplarında artık €1'luk ürün de alsak vergi olacak deniyor, bilenlerin yorumu daha iyi olur.

(link)

198180

198181

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
Oh oh oh..

1. madde saygıdeğer devlet yönetimimizin son kararnamesiyle şöyle olmuştu:
MADDE 45- (1) Türkiye Gümrük Bölgesindeki bir kişiye posta ya da hızlı kargo taşımacılığı yoluyla gelen, bedeli gönderi başına toplam 22 Avro'yu geçmeyen eşya ile 150 Avro’yu geçmeyen, ticari miktar ve mahiyette olmayan eşyaya muafiyet tanınır.

Şimdi eşya uçmuş, sadece kitap ve benzeri basılı yayın buna dahil olmuş. Geri kalan her şey ama her şey gümrüğe tabi.

Ekonomi mükemmel, ülke yönetimi fevkaledenin fevkinde.

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Pasaporta imei kaydı da 3 yılda bire çıkarılmış.

• Beğen
Tepkiler: MakRo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Abdülkadir Ergin
nokia 3210 kasarken, aselsan 1919 model cep telefonu çıkarmıştı, sonra aselsan 1920 yi çıkardı. nokia da o yetenekler yoktu. ama aselsan almadı halkımız, tükaka dedi, alanla dalga geçti. bizim gsm davamız başlar başlamaz bitti. şimdi vestel, toplama olduğu söylenegelen telefonu satmak için uğraşıyor.

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mehmet Metin Levent

Maalesef. Üstelik Vestel telefon üretmeyi (toplamayı) durdurdu. Tamamen dışarıdan geliyor artık.

• Beğen
Tepkiler: MakRo
Tepki
222
İsim
Mehmet Nejat Karahan
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Katlanır
IV sayılı cetveldeki ürünlere de bu oranlara ilaveten %20 vergi daha. ÖTV kanununda 4. sayılı cetvele şöyle bir göz attım, bayağı elektronik eşya var. Tam incelemek gerek ama herhalde Km sayaçları ve yol bilgisayarları da bu gruba dahil olacak.