Gümrük kanunu değişikliği

Desert Fox

CARRARO Sportive 321 Deore
Başlık
17
Tepki
1.450
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Mesela yeni gümrük olayını anlatıp 15 dolarlık ürün üzerine 1,2 dolar yazdırsak bunun satıcıya zararı olurmu acaba
mesele 15 dolarlık ürüne paket üstüne 1,5 dolar yazdırmak değil hocam,yazdıgın tutarın gümrük memurunun dikkatini çekmeyecek,şüphe uyandırmayacak bir tutar olması.Yoksa ukim e sevkedilir ve sizden belgeli olarak ürün bedelini ispat etmeniz istenir.Mesela bakarsınız bu ürün 7-8 dolar yazılsa şüphe çekmez diye düşünürseniz daha iyi olur

MakRo

Forum Bağımlısı
Başlık
4
Tepki
3.210
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Mesela yeni gümrük olayını anlatıp 15 dolarlık ürün üzerine 1,2 dolar yazdırsak bunun satıcıya zararı olurmu acaba
Şimdiye kadar aldığım ürünlerin hiç birinde böyle bir ricada bulunmama rağmen hepsi ana fiyattan 5dolar kırılmış gönderdi. Son 4 ürünüm var onları bekliyorum Mayıs sonunda sipariş geçtim ne olacak bakalım.
Sizin gibi rica edip yazdıran çok kişi var.

Levent Kırça

Forum Bağımlısı
Başlık
52
Tepki
347
Bisiklet
Salcano
Şimdiye kadar aldığım ürünlerin hiç birinde böyle bir ricada bulunmama rağmen hepsi ana fiyattan 5dolar kırılmış gönderdi. Son 4 ürünüm var onları bekliyorum Mayıs sonunda sipariş geçtim ne olacak bakalım.
Sizin gibi rica edip yazdıran çok kişi var.
Ben yasa sonrasi alisverisi biraktim. Gelenlerin akibetini belirtirseniz seviniriz.

Bazi urun icerik videosu yapan youtuber lar kimine odedik kimine odemedik diyor gerci ama gene olay havada kaliyor.

Ben mesela banggood dan aliyorum. Ondan hersey dahil kargo secenegi var. Yurticinde yurtici kargo dagitiyor. Ve ptt ye gore huzli geliyor. Ptt ile kargo 35 gune kadar cikarken onda 7-15 gun diyor ki oyle de geliyor.

Ama o hersey dahil olayi da her urune olmuyor ne hikmetse. Mesela android box da o kargo secenegi yok gibi....

• Beğen
Tepkiler: MakRo

firestone

Daimi Üye
Başlık
7
Tepki
597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Mosso
Bazi urun icerik videosu yapan youtuber lar kimine odedik kimine odemedik diyor gerci ama gene olay havada kaliyor.
İlgili videoları izlemedim ama vergi ödemedikleri 30 Mayıs ve öncesi yurda giriş yapan ve değeri 22 euro altı olan paketlerdir diye düşünüyorum. Araya uzun bir tatil girdi ve sonrasında işlem gören paketler hem 30 mayıs öncesi hem de sonrası gelenleri içeriyor.

Yalnız sanırım yine tatil sonrası oluşan yoğunluktan dolayı, normalde 5-6 günde yurda giriş yapan China post registered air mail ile aldığım paket 5 haziranda sevk edilmesine rağmen hala giriş yapmamış görünüyor. Başka bi forumda da bayram sonrası gecikmelerden bahsediliyor, bence yurda giriş yapanları şimdilik bekletip sisteme girişini yapmıyolar.

• Beğen

BF Okuru

Üye
Başlık
2
Tepki
55
İlgili videoları izlemedim ama vergi ödemedikleri 30 Mayıs ve öncesi yurda giriş yapan ve değeri 22 euro altı olan paketlerdir diye düşünüyorum. Araya uzun bir tatil girdi ve sonrasında işlem gören paketler hem 30 mayıs öncesi hem de sonrası gelenleri içeriyor.

Yalnız sanırım yine tatil sonrası oluşan yoğunluktan dolayı, normalde 5-6 günde yurda giriş yapan China post registered air mail ile aldığım paket 5 haziranda sevk edilmesine rağmen hala giriş yapmamış görünüyor. Başka bi forumda da bayram sonrası gecikmelerden bahsediliyor, bence yurda giriş yapanları şimdilik bekletip sisteme girişini yapmıyolar.
Benimde geçen ay giriş yapan iki paket bayramdan sonra teslim edildi, vergisiz. Ama 1 ay önce çinden ayrılan paket hala gelmedi, giriş yapmadı. Bayramdan dolayı yığılma vardır diye kendimi avutuyorum, yoksa o paketin gelmemesi beni epey zorlar, vakit kaybettirir.

• Beğen

bitinya_s

Aktif Üye
Başlık
1
Tepki
209
Bisiklet
Carraro
Bugün yeni bir değişiklik daha yapılmış. Artık bir kişi ayda sadece 5 ürün sipariş edebilecekmiş. Bu kısıtlamanın ileride bazı ürünleri sipariş edememeye kadar gideceğini söyleyen kaynaklar da var.
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Başlık
22
Tepki
3.334
Bisiklet
Canyon
dün 8 parçalık bir siparişim olmuştu. kargo parasından yırtmak için arkadaşlarla toplanıp sipariş veriyorduk. bu durumda ne oalcak bilemiyorum. bunun dışında nasış bir yaptırım uygulanacak oda belli değil. grup set aldıgınızı düşünün mesela ? bunla ilgili en iyi ihtimalle başahşehire çağrılacağız gibi duruyor.

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Başlık
35
Tepki
1.902
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Amaç dış ticaret açığını azda olsa düşürmek mi, azda olsa buradanda bir kar elde etmek mi yoksa birkaç kişi daha çok kazansın diye herkesi onların önüne atmak mı bilemedim. :)

yavuzkosar

Aktif Üye
Başlık
1
Tepki
270
İsim
Yavuz
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Su akar yolunu bulur ama artık ne akacak su nede yol kalacak gidişat hiç ama hiç hoşuma gitmiyor vesselam...

• Beğen
Tepkiler: anilac ve sccetin

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Başlık
22
Tepki
3.334
Bisiklet
Canyon
arkadaşlardan gelen habere göre ayda en fazla 5 sipariş verilebiliyormuş. sipariş içeği ile ilgili bir durum yok. yani 1 ayda 6 sipariş veremeyeceğiz.

Desert Fox

CARRARO Sportive 321 Deore
Başlık
17
Tepki
1.450
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
artık nasıl bir kanun değişikliği yapılabilir diyorum her gün yeni süprizler yapılıyor anlamıyorum cidden bu şeylere kafa yorulacağına nasıl tasarruf yapılır,devlet kasasından kaçan vergilerin takibini yapacagına garibanın iki siparişine mi takılmış anlamadım.

• Beğen
Tepkiler: Ahmet TOPAL

umutcelik

Daimi Üye
Başlık
16
Tepki
1.239
Bisiklet
Trek
Iktidar yine fantastik bir uygulama daha getirmiş.
Şu saatten sonra çare bavul ticareti. Turkiye'ye genelde boş valizle gelip kılık kıyafet alışverişi yapıp dönüyordum. Bundan sonra bisiklet kiyafeti, ufak tefek ekipmanlar icin siparişleri toplar onları getiririm artık.

firestone

Daimi Üye
Başlık
7
Tepki
597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Mosso
artık nasıl bir kanun değişikliği yapılabilir diyorum her gün yeni süprizler yapılıyor anlamıyorum cidden bu şeylere kafa yorulacağına nasıl tasarruf yapılır,devlet kasasından kaçan vergilerin takibini yapacagına garibanın iki siparişine mi takılmış anlamadım.
Nisan ayından şu güne sadece ankara büyükşehir belediyesinde tespit edilen yolsuzlukları yapanlar kanun önünde hesap bile vermez, ama senin benim çinden aldığımız 3 dolarlık şeyden nasıl vergi alırız diye yeni kanunlar çıkartılır. Özet bu

Kobebryant

Aktif Üye
Başlık
4
Tepki
285
İsim
Erdem
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Diğer
Benim şöyle bir sorum var, örneğin Ab ülkelerinde ki bir tanıdığımıza ürünü kargolatsak ve o bize devlet posta yolu ile (ptt gibi) ürünün faturasını alıp hediye gibi gönderse yine gümrük vergisi yer miyiz :) ..

Iktidar yine fantastik bir uygulama daha getirmiş.
Şu saatten sonra çare bavul ticareti. Turkiye'ye genelde boş valizle gelip kılık kıyafet alışverişi yapıp dönüyordum. Bundan sonra bisiklet kiyafeti, ufak tefek ekipmanlar icin siparişleri toplar onları getiririm artık.
Ne zaman geliyorsunuz, siparişleri verelim :) ..

• Beğen
Tepkiler: specific

Bigpatron

Forum Bağımlısı
Başlık
0
Tepki
1.447
İsim
Semih
Bisiklet
Fuji
Haberlerde belirtiklerine göre yeni getirilen kanun ile yurtdışından artık ayda en fazla 5 ürün satın alınabilecekmiş.

• Beğen

MakRo

Forum Bağımlısı
Başlık
4
Tepki
3.210
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Haberlerde belirtiklerine göre yeni getirilen kanun ile yurtdışından artık ayda en fazla 5 ürün satın alınabilecekmiş.
baktılar milleti yılmıyor bari sınır getirelim dediler her halde. Önce 75$ olan limiti düşürdüler sonra vergini vergisi geldi, derken bakalım bu işin sonu nereye gidecek. Aynı kalite olmasını geçtim bir çok ürün üretiliyor da sanki biz almıyoruz gibi lanse ediyorlar. Konumuz olan bisikletten örnek verelim lastiğinden frenine ışığına kadar kaç tane sayabileceğimiz yerli marka var? Ama gerçek manada yerli oradan buradan bir şeyleri alıp ülkede montajla olmuyor maalesef. El mahkum yine bazı şeyleri yurt dışında alacağız. Geçenlerde baktığım bir ürünün Türkiye fiyatı 450 lira, wiggle'dan alsam kargo+vergi dahil fiyatı 100 lira ucuz oluyor.

Kobebryant

Aktif Üye
Başlık
4
Tepki
285
İsim
Erdem
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Diğer
baktılar milleti yılmıyor bari sınır getirelim dediler her halde. Önce 75$ olan limiti düşürdüler sonra vergini vergisi geldi, derken bakalım bu işin sonu nereye gidecek. Aynı kalite olmasını geçtim bir çok ürün üretiliyor da sanki biz almıyoruz gibi lanse ediyorlar. Konumuz olan bisikletten örnek verelim lastiğinden frenine ışığına kadar kaç tane sayabileceğimiz yerli marka var? Ama gerçek manada yerli oradan buradan bir şeyleri alıp ülkede montajla olmuyor maalesef. El mahkum yine bazı şeyleri yurt dışında alacağız. Geçenlerde baktığım bir ürünün Türkiye fiyatı 450 lira, wiggle'dan alsam kargo+vergi dahil fiyatı 100 lira ucuz oluyor.
Ürettiğimiz kaliteli ürünleride yerli pazarda satmıyoruz böylede bir milletiz! .. Mesela yurt dışına bisiklet için gore-tex pantolon ya da forma üreten firmalar var ama nedense Türkiye pazarına satmıyorlar ..

BF Okuru

Üye
Başlık
2
Tepki
55
Evdeki aile üyeleri ve komşuların adına sipariş ederiz artık. 8-10 yıl önce de bu şekilde sipariş veriyordum ben, o zamanlarda da ayda 5 ürün muhabbeti vardı ama uygulanmıyordu.

Yalnız benim 7-8 tane paketim ülkeye girmiyor 1 aydır, bilmiyorum bununla bir alakası varmı. Spd ayakkabı vs. almıştım, kayıtlı posta normalde bu zamana ülkeye girerdi. Şimdi hiçbirinde ilerleme yok. Umarım biriktirip, bunlar 5 den fazla diye iadeye vermezler.

• Beğen
Yukarı Alt