Gümrük kanunu değişikliği

aslanefe

Üye
Başlık
0
Tepki
54
kişi uzun bulduğu yazımı okumaya üşenmiş, profilindeki şehir hanesinde ucuz siyasi propaganda yapan başka kişi @Hsynozky üşengeçlikten tembellik sınırını aşamayarak cevap yazamamış anma şikayet etmiş. sayın yönetim zırva -saçma- sözcüğünü düzeltip şikayete konu --hakareti-- ortadan kaldırmış. aynı kişi sonraki paylaşımımı beğenmiş!!!! sanırım yazılarımdan siyasi çıkarım yapıp işine geleni beğenip işine gelmeyeni şikayet etmiş.
tembelliğini yenemeyip ,uzun bulup yine okumayacaksın ya da anlamayacaksın ama yine de yazayım. yazdıklarına bakan biri seni evrim teorisi üzerine çalışan akademisyen sanır. öyle olmadıgın açık. ülkemizde ne yazık ki evrim teoremi din karşıtlarının eline kaldıgı için sana da söz düşüyor tabii.

5-10 öncesine kadar bilindik markalar adidas, nike, lewis, Türkiye de üretim yapıyordu, lewis fab. kapattı , diğerleri pakistn vietnam vb. ülkelere kaydı. bizim tekstilcile maliyeti düşüreceğim diye iplik çinden ithal etti. teksil makinelerini bile üretmeye başlayan ülke bir kaç yılda tekstilde yok olmaya başladı.
kişi havlulu bilekliği yurtdışı siteden almış sonra bana cevap yazıyor. diğer sosyal medya paylaşımlarına baksan ; ingiliz istilasına karşı kucagında örgü ile gezen gandi den söz resim paylaşıp duyarlılık kasmıştır. gandi nin yaptıgı tek şey hint tekstilini yok eden istilacı ingilizlerin ucuz kumaşına karşı hint kumaşını teşvik etmekti ve başardıgı için kahraman olarak görüldü.

daha uzun yazardım ama tembel kişiler için kısa tuttum. yönetimdeki arkadaşa ricam : üyeliğimi kaldırabilir. başka alanlarda oldugu gibi burada da yıgın oluşturmuş marjinal tipleri rahatsız etmek istemem.

• Hahaha
Tepkiler: Hsynozky

firestone

Daimi Üye
Başlık
7
Tepki
597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Mosso
İlk ürüne vergiyi yazmışlar. 20$ altı kargolarda birşey istemediler. Hazirana sarkan paketlerdeki durumu da yazacağım.
Benim de çinden gelen sipariş tam 1 haziranda yurda giriş yaptı. Bayram sonrası hafta kesin elime geçer, bakalım nasıl olacak. Oldu ya saçma sapan yüksek bi meblağ ödemem istendi, ödemeyip almasam geri gönderirler mi?

Desert Fox

CARRARO Sportive 321 Deore
Başlık
17
Tepki
1.450
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Benim de çinden gelen sipariş tam 1 haziranda yurda giriş yaptı. Bayram sonrası hafta kesin elime geçer, bakalım nasıl olacak. Oldu ya saçma sapan yüksek bi meblağ ödemem istendi, ödemeyip almasam geri gönderirler mi?
benim merak ettiğim şey
normalde şüpheli,vergi kesilecek ürünler ukim e giriş yapıyordu
vergi işini gümrükte yapmaya çalışsalar iş yükü kesin çok aşırı artacak,kargolarımız belki haftalarca kalacak gümrükte,ukim de de keza iş yükü artacak
acaba diyorum bu vergilendirme işlemi bizim bulundugumuz ildeki-ilçedeki ptt şubeleri mi yapacak?
çünkü ben gümrük ya da ukim in gelen binlerce-milyonlarca paketin vergilendirme işinin altından kalkabileceğini düşünmüyorum

firestone

Daimi Üye
Başlık
7
Tepki
597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Mosso
benim merak ettiğim şey
normalde şüpheli,vergi kesilecek ürünler ukim e giriş yapıyordu
vergi işini gümrükte yapmaya çalışsalar iş yükü kesin çok aşırı artacak,kargolarımız belki haftalarca kalacak gümrükte,ukim de de keza iş yükü artacak
acaba diyorum bu vergilendirme işlemi bizim bulundugumuz ildeki-ilçedeki ptt şubeleri mi yapacak?
çünkü ben gümrük ya da ukim in gelen binlerce-milyonlarca paketin vergilendirme işinin altından kalkabileceğini düşünmüyorum
Her ilde vergilendirme işlemini yapacak tecrübeye sahip memur bulundurabileceklerini sanmıyorum. En azından bu geçiş aşamasında böyle bişey pek kolay görünmüyo.

ndhakara

Daimi Üye
Başlık
4
Tepki
381
İsim
Cihat
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Habere gel
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
!
Meali; Carapaz'ın Giro'yu almasından sonra herkes daha kolay ulaşsın diye Ekvador bisikletlerde gümrükleri sıfırlamış. Biz de olsa "ooo şimdi talep artar, vergileri arttıralım" olurdu! Vizyon böyle bir şey.

Kimbilirne

Üye
Başlık
0
Tepki
2
İsim
alpaslan
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Mayıs 8 de 9 parca şipariş verdim 6 parça elime ulaştı extra ücret ödemedim,kadro çantası ve bel çantası şiparişim kaldı onlarda gelse içim rahatlayacak :)

firestone

Daimi Üye
Başlık
7
Tepki
597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Mosso
1 Haziranda yurda giriş yapan 12 dolar ödediğim kabloya toplamda 11 TL vergi eklenmiş, ukime girmeden istanbul avrupa pim'de işlem görmüş, artık torba kapandı yazıyo, kesin vergisi budur. Tabi çinli kardeşimiz kaç dolar gösterdi onu bilemem.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

Desert Fox

Başlık
17
Tepki
1.450
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
1 Haziranda yurda giriş yapan 12 dolar ödediğim kabloya toplamda 11 TL vergi eklenmiş, ukime girmeden istanbul avrupa pim'de işlem görmüş, artık torba kapandı yazıyo, kesin vergisi budur. Tabi çinli kardeşimiz kaç dolar gösterdi onu bilemem.
hocam gumrukte kac gun kaldi?
urun elinize ulastigi zaman paket uzerinde yazan degeri yazar misiniz?

Türka¥

Forum Bağımlısı
Başlık
105
Tepki
2.949
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
ufak tefek şeylere ne kadar vergi çıkartıyorlar bilenler yazabilir mi..
hani tahminleri alalım değil de, paketi teslim aldım şu kadar vergi çıkmış şeklindeki yorumlarınızı bekliyorum :harika:

• Beğen
Tepkiler: demir48

ozips

Aktif Üye
Başlık
1
Tepki
250
İsim
özalp
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
225 ingiliz sterlinine (1647 tl ) bir jant seti alsam ne kadar vergi çıkıyor şimdi ?

Bunun üstüne %20 gümrük vergisi, onlarında üstüne %18 KDV mi ekleniyor.

ndhakara

Daimi Üye
Başlık
4
Tepki
381
İsim
Cihat
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
225 ingiliz sterlinine (1647 tl ) bir jant seti alsam ne kadar vergi çıkıyor şimdi ?

Bunun üstüne %20 gümrük vergisi, onlarında üstüne %18 KDV mi ekleniyor.
Avrupa Birliği için sadece %18, diğer ülkelerden ise sadece %20 gümrük vergisi. Ek bir KDV filan ödenmiyor.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Başlık
10
Tepki
8.910
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ödeyeceğiniz ücreti (jant için) 1.18 ile çarpın üzerine kargoyu ekleyin cebinizden çıkacak para bu olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: BookFox

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Başlık
10
Tepki
8.910
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu duruma itiraz edebilirsiniz. Ürünün fiyatını internet sitesinden gösterip, gerçek fatura ibrazı ile bu duruma itiraz etmeniz mümkün. Bu durumun önüne geçmek içinde alacağınız üründe not kısmına bu ürünün fiyatı şudur diye bir ibare yazdırabilirsiniz. İtiraz ettiğinizde paranızı ne zaman alırsınız, alabilir misiniz, kafayı mı sıyırırsınız bu konuda net birşey söylemem (Türkiye şartlarında) mümkün değil.

firestone

Daimi Üye
Başlık
7
Tepki
597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Mosso
hocam gumrukte kac gun kaldi?
urun elinize ulastigi zaman paket uzerinde yazan degeri yazar misiniz?
1 Haziran cumartesi Türkiye'ye girdi, sadece bayram süresince bekledi, dün yani 10 Haziranda vergilendirmesi yapıldı, bugün istanbul anadolu yakasındaki adresime ulaştı.

Satıcı 5 USD yazmış, %20 si 1 USD, 5,85 TL gümrük vergisi + 5,2 TL sabit masrafıyla toplamda 11,05 TL vergi ödedim.

Desert Fox

Başlık
17
Tepki
1.450
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
1 Haziran cumartesi Türkiye'ye girdi, sadece bayram süresince bekledi, dün yani 10 Haziranda vergilendirmesi yapıldı, bugün istanbul anadolu yakasındaki adresime ulaştı.

Satıcı 5 USD yazmış, %20 si 1 USD, 5,85 TL gümrük vergisi + 5,2 TL sabit masrafıyla toplamda 11,05 TL vergi ödedim.
hocam paket üzerindeki değerden hesaplıyorlarsa satıcıyla konuşup fiyatı düşük yazdırmak işe yarayacak gibi.En azından daha düşük vergi vermiş oluruz

firestone

Daimi Üye
Başlık
7
Tepki
597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Mosso
Kocaman paket olup da üzerinde 5 usd yazsa inanmayabilirler, benim pakette bi kablo bi de cd vardı.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve MakRo

Desert Fox

Başlık
17
Tepki
1.450
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Kocaman paket olup da üzerinde 5 usd yazsa inanmayabilirler, benim pakette bi kablo bi de cd vardı.
kesinlikle hocam değeri 30-40 dolar olan bir ürünü 10 dolar yazdırarak inandırmak mümkün,yeterki pahalı bir ürün oldugu çok belli olmasın.Özellikle elektroniklerde yemezler ama bisiklet giyim,aksesuarları,parçalarda işe yarayabilir

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Başlık
14
Tepki
2.986
Bisiklet
Diğer
Mesela yeni gümrük olayını anlatıp 15 dolarlık ürün üzerine 1,2 dolar yazdırsak bunun satıcıya zararı olurmu acaba

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Başlık
16
Tepki
843
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Mesela yeni gümrük olayını anlatıp 15 dolarlık ürün üzerine 1,2 dolar yazdırsak bunun satıcıya zararı olurmu acaba
Satıcının yararına olur . Bu satıcı iyi hep ucuz yazdırıyor diye reklamını yaparsın bizde ondan alırız . İşin şakası bir yana bizim yasalarımız o Çinli yi bağlamaz ki . Mesaj atarsın düşük yazar . Sıkıntı olursa alıcı istedi der . Dert değil satıcıya

Yukarı Alt