Gümrük kanunu değişikliği

seko35.50

Daimi Üye
Başlık
0
Tepki
663
İsim
pedalşör
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
can_celik
şimdi şöyle bir şey yaparak olayı test edicem :kötü: 80tllik forma siparişi geçicem bakalım ptt ne vergi alacak,eğer %20 alırsa o bile dediğin gibi 96tlye gelir,ki o bile burdaki çoğu formadan ucuza gelir :harika: to be counted:koptum:

• Beğen
Tepkiler: PeDaLLı-YoRuM

estudiante

Daimi öğrenci
Başlık
11
Tepki
825
Zaten ben acelem yoksa aynı fiyata bile gelse online alacaksam AliExpressten almayı tercih ederim. Yurdum esnafı iki satır ürün açıklaması yazmaya üşeniyor, adamlar sayfalarca fotoğraf açıklama koyuyorlar. Yanlış ürün gelirse para iadesinde de sorun yaşamadım şimdiye kadar.

BuzParmak

Üye
Başlık
0
Tepki
18
İsim
Metehan ALKIZIL
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
can_celik
şimdi şöyle bir şey yaparak olayı test edicem :kötü: 80tllik forma siparişi geçicem bakalım ptt ne vergi alacak,eğer %20 alırsa o bile dediğin gibi 96tlye gelir,ki o bile burdaki çoğu formadan ucuza gelir :harika: to be counted:koptum:
+8 TL gümrüğe sunum ücreti ve damga vergisi geliyor :)
Vergilendirme de çok saçma, şöyle ki; gümrük memuru guvenirse kutuda yazan fiyat üzerinden %20 uyguluyor, guvenmezse internetten aratıyor, indirimden dahi alsan farketmez bulduğu en pahalı satış üzerinden uygulamayı yapıyor. Laylaylom bir sistem

Levent Kırça

Forum Bağımlısı
Başlık
52
Tepki
350
Bisiklet
Salcano
+8 TL gümrüğe sunum ücreti ve damga vergisi geliyor :)
Vergilendirme de çok saçma, şöyle ki; gümrük memuru guvenirse kutuda yazan fiyat üzerinden %20 uyguluyor, guvenmezse internetten aratıyor, indirimden dahi alsan farketmez bulduğu en pahalı satış üzerinden uygulamayı yapıyor. Laylaylom bir sistem

Bununla ilgili bir video vardı YouTube da. Adam 40 dolarlik urun almis memur 70 dolar yazmis. Ona göre çakmış vergiyi. Vatandas da cimere yazmis ne sekilde geri alabilecegini iletmisler. Ama iste yani kac kisi onu bilecek ugrasacak edecek falan. Kimi insanlar ilcelerden siparis veriyor cvp il merkezden islem yapmaniz gerekir deniyor. Ee adam alacagina binayen masraf yapip gitmiyor.

Dediginiz gibi laylaylom ama ugrasmaya vaktiniz varsa hatalar düzeltilebiliyor.

Yukarı Alt