Gümrük kanunu değişikliği

:DDD

Forum Demirbaşı
Başlık
0
Tepki
321
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yoğunluk bir faktör. Ve ayrıca bu aralar Berat Albayrak’ın bu Alibabaya açtığı savaş yüzünden de gümrüklere talimat verilmiş olabilir. Çok yüksel bir ihtimal değil fakat gene de mümkün. Her şey bir yana, aşırı bir yoğunluk var. Benim bile 5 Mayıs’ta aldığımTeam Sky formam gelmedi.

toledolu

Üye
Başlık
0
Tepki
31
İsim
Toledolu Delidolu
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Bikefriday
Ben vergi kanunu değiştiğinden beri alışverişi bıraktım. Dolar patladıktan sonra zaten çok da tadı kalmamıştı, şimdi iyiden iyiye saçma oldu. Milletin aldığı ürünler aylardır gümrükte bekliyor, okuyoruz. Amaç yurt dışı alışverişi bitirmekti, ve başarılı da oldu. İyi ki bazı şeyleri zamanında almışım diyorum kendi kendime. Şimdi hepsi altın değerinde benim için.

• Beğen
Tepkiler: Cuneyt Erkman
Başlık
1
Tepki
11
İsim
Ahmet
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yoğunluk bir faktör. Ve ayrıca bu aralar Berat Albayrak’ın bu Alibabaya açtığı savaş yüzünden de gümrüklere talimat verilmiş olabilir. Çok yüksel bir ihtimal değil fakat gene de mümkün. Her şey bir yana, aşırı bir yoğunluk var. Benim bile 5 Mayıs’ta aldığımTeam Sky formam gelmedi.
5 mayıs tan bu güne mutlaka gelmesi gerekirdi en fazla 15 gün geçen forumda birisi merlin cycles tan gün gün kargonun nerede beklediği yazılı bir şey paylaşmıştı ona geldi ürünleri belki sizinki yüklüyse biraz

Forum Demirbaşı
Başlık
0
Tepki
321
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
E gelmedi işte ne yapayım.

erdlylmz

Üye
Başlık
1
Tepki
134
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Paketleri bilerek geciktirdiklerini düşünüyorum. Yalnız İstanbul UKİM ile geçmişte çok muhatap olmuşluğum var. 20 kg. ağırlığında 540 euro değerindeki ürünümün içerisinde yer alan, (bir insanın kafasına vursanız yarabilecek kalınlıkta ki koruyucu köpükleri) kırmaya başaran gümrük memurlarımız var.

Kısmet olursa önümüzdeki aylarda yüklü bir yurt dışı alış verişim olacak. Vergisi dert değil ama gelmemesi yada bekletilmesi durumunda hoş şeyler yaşamayacağım kesin.

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve :DDD

isamorgil

Daimi Üye
Başlık
10
Tepki
543
İsim
isa morgil
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
PTT ile dağıtım yapan şirketleri tercih etmeyerek bekleme sorununu aşabilirsiniz.
örneğin wiggle de takipli posta ile alırsanız ürün Türkiye dağıtımını ptt yapar oysaki takipsiz alındığında özel şirket gümrükleme işlemlerini yürüttüğü için pek değişen bir şey olmaz sizin için.

• Beğen
Tepkiler: sccetin

Edip Dinçer

HTFU!
Başlık
129
Tepki
5.678
Bisiklet
Cannondale
Geçen gün DHL ile bir kargom geldi İspanya'dan.
İspanya'dan 1 günde İstanbul'a geldi, gümrükten 15 günde ancak çıktı... Hem de garantiden değişmiş -bedelsiz olarak gönderilen- bir ürün olmasına rağmen gümrük vergisi ödedim.

DHL'den şöyle bir şey söylediler; "bu aralar yönetmelik neredeyse her gün değişiyor, her değişen yönetmelikten önce gelen kargolar geriye kalıyor, yeni gelenleri işleme alıyorlar, eskileri yeniler bittikten sonra işleme almaya başlıyorlar". Yani "İlk Giren İlk Çıkar" olarak çalışmıyormuş şu anda gümrük, ne gelirse o çıkar şeklinde çalışıyormuş :)

Murat B.

Forum Trolü
Başlık
22
Tepki
9.143
Bisiklet
Specialized
@Edip Dinçer
Eşimin fitbit'i bozulmuştu, onun da yenisini yolladılar ve DHL ile gelen paket gümrükten 2 haftada geçti. Bozulanı iade etmediğimiz ve ilk alınan başka kargo şirketi ile geldiği için o kadar uzun sürdü sanıyordum ama anlaşılan DHL de artık PTT hızına düşmüş... Biz en azından vergi ödemedik, belki fitbit'e fatura etmişlerdir.

• Beğen
Tepkiler: Edip Dinçer

firestone

Daimi Üye
Başlık
7
Tepki
597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Mosso
@:DDD sizin durum benden de kötü, benim 5 haziranda china post ile yola çıkan paket hala giriş yapamadı, ptt ye şikayet kaydı açtım sonuç yok, bu akşam cimer üzerinden bi vatandaş olarak bu durumdan nasıl mağdur olduğumu detaylı bi şekilde yazacam, kuzey kore gibi olduk diye de ekleyecem araya.

• Hahaha
Tepkiler: sccetin

makaram

Daimi Üye
Başlık
1
Tepki
642
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yapacağınızı yazayım. Beklemeyi bırakıp şikayet oluşturun paranızı geri alın, yenisini sipariş edin. Belli ki kaybolmuş.
aynısını ben yaptım. 2 ay bekledikten sonra kesin kayboldu deyip şikayet açtım parayı geri aldım. takipli kargo idi. ben parayı geri aldıktan 1 ay sonra da ürün geldi. vicdan azabı çekiyorum şuan. muhtemelen gümrükte bekledi aylarca.

clubber

Forum Bağımlısı
Başlık
8
Tepki
544
aynısını ben yaptım. 2 ay bekledikten sonra kesin kayboldu deyip şikayet açtım parayı geri aldım. takipli kargo idi. ben parayı geri aldıktan 1 ay sonra da ürün geldi. vicdan azabı çekiyorum şuan. muhtemelen gümrükte bekledi aylarca.
Bu durum bana da oldu. Vicdan azabı çekecek bir şey yok. Kargo servisleri işlerini iyi yaparlarsa bunlar olmaz. Belli sürelerde teslim etmeleri gerekiyor.

@:DDD sizin durum benden de kötü, benim 5 haziranda china post ile yola çıkan paket hala giriş yapamadı, ptt ye şikayet kaydı açtım sonuç yok, bu akşam cimer üzerinden bi vatandaş olarak bu durumdan nasıl mağdur olduğumu detaylı bi şekilde yazacam, kuzey kore gibi olduk diye de ekleyecem araya.
Uğraşmayın, paranızı geri alıp yeniden sipariş verin. Dünyanın her yerinde kargo/posta şirketleri pakete boğulmuş durumda. Hepsinde kaybolmalar yaşanıyor. Internet ticareti arttığı için bu tip gecikmeler kaybolmalar yaşanıyor.

Forum Demirbaşı
Başlık
0
Tepki
321
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Para iadesini Team Sky’dan aldım. Fakat bence de bu işte bir iş var kesinlikle.

Wiggle 1 haftada geliyor. 2 ayrı siparişim oldu ptesi verdim cuma geldi.
Wiggle’da sıkıntı hiç olmuyor. Daha doğrusu 12 siparişimin hepsi 1-1,5 hafta içinde geldi. Solmaz Nakliyat herhalde iyi çalışıyor.

makaram

Daimi Üye
Başlık
1
Tepki
642
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@İki teker bir dünya 8409 o kadar hızlı. ben de takipsiz en ucuz kargo ile bu ayın 16 sında sipariş verdim 23 ünde teslim aldım. pazartesi versem cuma alırdım muhtemelen. salı günü vermiştim siparişi. cuma akşam ürün gümrükte şu kadar vergisi var diye mail geldi.

Başlık
1
Tepki
11
İsim
Ahmet
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@İki teker bir dünya 8409 o kadar hızlı. ben de takipsiz en ucuz kargo ile bu ayın 16 sında sipariş verdim 23 ünde teslim aldım. pazartesi versem cuma alırdım muhtemelen. salı günü vermiştim siparişi. cuma akşam ürün gümrükte şu kadar vergisi var diye mail geldi.
Güle güle kullanın bende bundan sonra böyle yapayım

• Beğen
Tepkiler: makaram

ahmetdogan

Forum Bağımlısı
Başlık
15
Tepki
457
Bisiklet
Marin
Konuyla ilgili en güncel haber:

"15 Mayıs 2019 tarihinde yapılan değişiklik ile 15481 sayılı bakanlar kurulu kararında yer alan posta veya hızlı kargo yoluyla gelen değeri 22Euro geçmeyen eşyaya uygulanan muafiyet kaldırıldı. Konu değişiklik yurt dışından gelen sipariş öncesi ekonomik değeri olmayan numunelerin bile gümrüğe takılmasına sebep olmuş, binlerce gönderinin gümrüklü depolarda birikmesine, kargo şirketlerinin depolama alanlarının yetersiz gelmesine yol açmıştı. İhtalatçılar ekonomik dğeri olmayan gönderileri alabilmek için belirli maliyetlere katlanmak zorunda kalmıştı. Bütün bu olumsuz durum Tic. Bakanlığına yapılan şikayetler sonunda bir çözüme kavuşturuldu.

25.07.2019 tarihinde yapılan düzenleme ile Tüzel kişişlere gönderilen 22Euro kadar ticari miktar ve mahiyette olmayan eşyaların, AB’den gelmesi durumunda %18 diğer ülkelerden gelmesi durumunda %20 olarak tek ve amktu vergi tahsilatı yapılarak eşyaların teslim edilmesi karar bağlanmıştır. "

Yukarı Alt