Guguk Kuşu

Hüseyin Külcüoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
675
Bisiklet
Ghost
Dışarda guguk kuşu ya da kumru kuşu -tam adını bilmiyorum-buldum. Yavru sanırım ama çokta küçük değil. Evin tarasına çıkardım. Kutu içinde su ve ekmek kırıntıları koydum ama yardımcı olabilecek var mı ? Ölmesini de istemiyorum. Anne ve babası sürekli evin etrafında dolanıyor. Başka ne yapabilirim ?

Dosyalar

Scudo

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
@Hüseyin Külcüoğlu Nilüfer Belediyesinin barınağı var.Telefonunu bulabilirseniz arayın tam adresi alabilirsiniz.Alaaddin bey civarı bir yerde olması lazım.Köpeğimizi traşa götürüyorduk.Hafta sonu kimse olmuyor.Pazartesiye kadar sizde kalmak zorunda.Google maps'ten bakabilirsiniz bulunduğu yere.

serdar k

Bize her yer 61
Tepki
482
Bisiklet
Focus
Açıkta dursun bence. Anne babası yardımcı olacaktır ona. Bende böyle br karga yavrusu bulmuştum. Anne babası yiyecekti beni. neyse açık bir alanda bekledi dinlendi ve sonunda uçabildi. belki oda öyle olacaktır.

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
@Hüseyin Külcüoğlu google maps'te Nilüfer Belediyesi Hizmet Birimleri olarak arayınca cıkıyor.Her türlü hayvana bakıyorlar ücretsiz.

Hüseyin Külcüoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
675
Bisiklet
Ghost
@Barış TURAN

Pazartesiye kadar ölmemesi için ne yapabilirim neyle besleyebilirim ?

@serdar k

Açıkta duruyor, anne ve babası sanırım sürekli evin etrafında dolanıyor.

Bartu Bilgi

Daimi Üye
Tepki
193
İsim
Bartu B.
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Merida
Noldu kusa merak ettim

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Bu işlemi şırınga ile direkt kendiniz kuşun gagasından içeri sıkarak ta yapabilirsiniz ama en pratik yavru besleme yöntemi budur. Ben yine de işi bilen birine ya da en yakın veterinere teslim etmenizi tavsiye ederim.

evrenozbilen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.141
İsim
Evren
Bisiklet
Scott
Yumurtayı haşlayıp katı hale getirin, kuşun yiyebileceği büyüklükte parçalara bölün(yarım cm den daha küçük), ekmeğin içini de aynı şekilde parçalara ayırıp, yumurtayla karıştırın. Hem doyurucu hem faydalı olacaktır.

Konuyu geç gördüm ama küçük kuş hala sizdeyse farklı bir öğün yaratmış olursunuz.

Hüseyin Külcüoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
675
Bisiklet
Ghost
Kuşun durumu çok iyi kanatlanıyor artık, ne zaman salacağımı bilmiyorum. Sizce hemen salmalı mıyım yoksa biraz daha beklesem mi ? Ayrıca hastalık falan bulaşır mı diye de endişelerim var.

Hüseyin Külcüoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
675
Bisiklet
Ghost
@Barış TURAN

Evet Nilüfer'deki Ayşe Hanımla konuştum. Henüz salmam için erken olduğunu söyledi ve hastalık konusunda sorun olmaz dedi. Eldiven kullanırsanız daha sağlıklı olur dedi.

• Beğen
Tepkiler: Barış TURAN

rmznlcck

Üye
Tepki
22
Bisiklet
Salcano
Pet shoplarda avisol diye bir vitamin satılıyor suyuna çok az bir miktar damlatırsanız daha da iyi olacaktır. Kuşu o halde bırakmayıp ilgilendiğiniz için de size çok teşekkür ederim:)

Hüseyin Külcüoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
675
Bisiklet
Ghost
Arkadaşlar nasıl söylücem bilemiyorum. Kuşu genelde salıyorum, uçuyor geliyor tekrar yanıma bende akşamlar soğukta kalmasın diye eve alıyorum. Dünde biraz yoğundum o gün salamadım akşama doğru eve geldim, kuş kaldığı yeri baya pislemiş, ayakları falan dışkı içinde kalmış, temizlemek istedim daha önceden de böyle yapıyordum aldım elime ayaklarını temizledim sonra tekrar bıraktım ayakları tutmadı. Sabaha kadar böyleydi, tek çare veterinere götürmek oldu. Nilüfer Belediyesi'nde Ayşe Yazıcı ilgilendi. İshal falan olmuş olabilir dedi, şırınga da sıvı bir ilaç ile damla damlattı ağzına daha sonra bana sordu bakabilirsen eğer alıp gidebilirsin dedi, bende kendime bu konuda pek güvenemedim zarar vermemek adına orada bıraktım. Takipçisi olucam tabiki, ya inanın çok moralim bozuk şuan, evlat acısı gibi birşey.. :( :uzgnm: