Güçlü ön aydınlatma

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Birçok aydınlatma denedim, birden fazla aydınlatmayı aynı anda kullandım fakat istediğim mesafe ve genişlikteki bölgeyi iyi bir şekilde aydınlatan bir led bulamadım.

Şu iki ürün arasında karasız kaldım, deneyimi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.

(link)
Kendi sitesi: (link)

(link)

- Magicshine'ın bataryası daha güçlü ve daha uzun süre çalışabiliyor. Samsung'un 5600 MA'lik pillerini kullanıyor.
- Bataryasını bisiklete bağlamak için yaptıkları kılıf sağlam görünüyor. Resmi (link).
- Pil seviyesini gösteren bir (link) var.

- Diğer ürün çin yapımı, fakat karşıdan gelen sürücüyü rahatsız etmemek için daha uygun. Gerektiğinde 2 lamba arasında geçiş yapabiliyorsunuz.
- Batarya kılıfı hiç sağlam görünmüyor. Gerçi sağlamlaştırılabilir ya da ön boru için mini heybe alınarak içine koyulabilir. 2800 MA'lik piller kullanıyor.

Scudo

Ozan Akçay

Forum Demirbaşı
Tepki
191
Bunlar gibi büyük, harici pil gerektiren modeller yerine, şunun gibi birşey öneririm:

(link)

Aynısını ben kullanıyorum, "gerçek" 250 lümen olduğundan her koşulda size yeteri kadar aydınlatma sağlayacaktır.Şu konuda çalışır halde bir fotoğrafı mevcut:

(link)

badumania

Aktif Üye
Tepki
116
Bisiklet
Fuji
böyle bir şeye benim de ihtiyacım var ancak şimdilik pahalı geliyor.. maleseff..

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Buna benzer dahili güç kullanan ledler kullandım fakat benim aldıklarım 30-40 lirayı geçmeyen ürünler. Fırsatınız olur da gece yolda bir fotoğraf çekebilirseniz çok aydınlanmış olacağım :)

Bahsettiğiniz ledi ebay'da 65 dolardan 130 dolara kadar satanlar var. Verdiğiniz sitede fiyatı 109 dolardı.
(link)

Şu da farklı bir ürün. Yolda çekilen fotoğraftaki aydınlatmaya yakın birşey arıyorum. Fiyatı biraz fazla olduğundan eklememiştim bunu.
(link)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@bhdr_dmn

Benim için de rakam fazla aslında. Fakat uzun yoldan dönerken geceye kaldığımda yorgunlukla birlikte dikkat dağınıklığı da oluyor. Işık da zayıf olduğunda kaza kaçınılmaz oluyor. Işık yeteri kadar kuvvetli olduğunda dikkat dağınık da olsa tehlikeyi fark etmenizi sağlıyor. Can güvenliği için gerekli, hele ki benim gibi sık sık geceye kalanlar için.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Ayhan Cihangir

Fiyat olarak uygun görünüyor fakat gece çekilmiş test fotoğrafları olmayan ürünlere pek güvenemiyorum. Yine de alıp denemeye değecek fiyat aralığında.

Ayhan Cihangir

Daimi Üye
Tepki
269
@genc

Biryerde görmüştüm ama bulamıyorum. 1200 lumen. Birde 1400 lumen olani var araba farı gibi ama yarım kilo filan geliyo 90 dolar mı ne. Hem hafif hem ucuz hem de ielri aydınlatma seviyeli bi far yok sanırım.

uğur kocaağa

Daimi Üye
Tepki
193
Bunlardan denediniz mi ? Ben aynı modelde fakat no name olanından kullanıyorum aydınlatması gayet yeterli 2 tane ve orjinal ürünle yapacağı aydınlatmayı düşünemiyorum bile;)
(link)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Levent Sönmezer

Fiyatı uygunmuş. Hemen alıp deneyeceğim. Test fotoğraflarını da buraya eklerim. Fakat yan tarafları yeteri kadar aydınlatacağını düşünmüyorum. Uzağı aydınlatması için ışık kaynağı derine koyulmuş gibi geldi.

@uğur kocaağa

Levent Sönmezer'in verdiği adresteki ürüne benzer. Bu tip "zoom"lu modeller kullanmadım hiç fakat bahsettiğim gibi uzağı aydınlatması için ayarladığınızda yan taraflar yetersiz kalacak büyük ihtimal ile. Yine uzak mesafede de genişlik önemli. Genelde bu tip ledler dar bir alanı güçlü şekilde aydınlatıyor.

Levent Sönmezer

Daimi Üye
Tepki
91
Bisiklet
Mosso
(link) full view

Bu ürünün video çekimi aşağıdaki linkte var. Işığı dagıtmadan veriyor,karşıdan gelene haksızlık etmemiş oluyorsunuz.Fiyat olarak kat kat karşılığı..

Saygılar.

(link)

badumania

Aktif Üye
Tepki
116
Bisiklet
Fuji
@Ayhan Cihangir

bu iyiymiş kışa doğru alıcam bir tane artık ne olursa ..

Bora Yurttutan

Aktif Üye
Tepki
84
Evet arkadaşın dediği gibi klasik pille çalışan aydınlatmalardan iki tane alarak
fiyat +performans yakalayabilirsin

Ozan Akçay

Forum Demirbaşı
Tepki
191
@genc

Fırsatım olursa fotoğraf çekmeye çalışırım.Şu ana kadar farı gece 250 lumende çalışırken kim gördüyse gözlerine inanamadı yanlız bilin.

Bu tür aydınlatma donanımları için yeni bir kriter icat ettim:Karşıdan gelen araba, sizi farınızdan motorsiklet sanıp uzunlarını kapıyorsa, iş görür bir aydınlatma sistemi kullanıyorsunuz demektir.Zira, karşıdan gelen araç uzun farla geldi mi farınız istediğiniz kadar güçlü olsun pek birşey göremezsiniz.

Daha önce kullandığım dandik aydınlatma sistemlerinde karşıdan gelen araçların uzun far kapatma oranı çok düşüktü, bu farla ise çok büyük oranda kısa fara geçiyor arabalar.Gelenin motorsiklet olduğunu düşündüklerine eminim.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ozan Akçay, Serfas markasını biraz araştırdım. Önde gelen markalardan. Levent Sönmezer'in (link) tatmin etmezse, bahsettiğiniz modele ya da harici güç kullananlara bakacağım. İki adet sipariş verdim, elime ulaştığında test fotoğraflarını paylaşırım.

@ilker çelikcan

ilker çelikcan'ın verdiği adreste ilginç ürünler var. Piyasadakiler arasında en iyisini yapıp çılgın fiyatlara satan firmalar bu sektöre de el atmış.

Güzel (link), üstelik dahili güç kullanıyor ama fiyatı çok fazla.
O markalardan ikisinin sitesi:
(link)
(link)

Tepki
73
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
önerebileceğiniz modeller neler arkadaşlar fazla para vermek istemiyorum. ön arka set şeklinde de olabilir. 100 tl yi geçmesin mümkünse