GT Avalanche 2.0 mı yoksa Cannodale sl4 mü bir de carraro daytona var.

Oguzhan.Pilgir

Forum Bağımlısı
Tepki
434
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@bozokaydin

Üstad hiçbir marka kolay kolay marka olmuyor, marka olmak için yılların birikimi, deneyimi gerekir, öyle dün çıktım bugün hadi marka olayım denildi mi marka olunmaz. Ayrıca marka olan firmalar A dan Z ye bütün ürünlerinde bilgi birikimini konuşturur. MArka olmak kolay değildir, yıllar sürer, büyük emekler sarfedilir, hayal bile edilemeyecek paralar harcanır. bütün bu zahmetleri çekip, paralar harcayıp bir ruble yüzünden markasına, imajına zarar verir mi, ben buna isyan ediyorum işte. Burada öyle yorumlar yapılıyor ki inanamıyorum BMW 1'e , Audi A3e , Mercedes C180 e dandik deniliyor, markasını satıyor deniliyor, olacak iş değil, ben bu arabaları görmemiş, otomotiv sektöründe çalışan bir insan olmasam inanacağım neredeyse....evet Cannondale markadır, hem de dünyada bisiklet denilince akla gelen ilk markadır belkide, ben evet SL4 kullanıyorum, doğru markasına para verdim, sen markasına para vermezsin, gider en üst donanımlı bir kron alırsın, tercihindir bişey diyemem ama Cannondale'in herhangibir modeline dandiktir diyorsan buna gülerim anca...

Ayrıca yaşadığın Lefty problemi son derece normaldir, bunda hiçbir gariplik yoktur. Lefty daha ülkemizde yaygınlaşmamış bir sistemdir, parça bulunamaması, tamirinin güç olması olağandır. Bu sadece Cannondale'e özgü değil, aynı tür problemi piyasaya yeni çıkan her türlü üründe yaşayabilirsin. Eli kulağında, önümüzdeki 15-20 sene içerisinde Sedona'da, Kron'da, Salcano'da yapar lefty veya bu tarz bisiklet dünyasında çığır açacak bir sistemi bizde kek gibi markaya para vermeyiz o zaman....

• Beğen
Tepkiler: Mutlu Köksal
Scudo

Oguzhan.Pilgir

Forum Bağımlısı
Tepki
434
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@gokhan.gursel

Ben size açıklayayım. sınırsız garanti olayı iki türlüdür;

1-Dünya çapındaki markaların kendi web sitelerinden, ürünlerin kullanma klavuzlarından veya çeşitli makaleleriyle beyan ettikleri tüm bisikletlerinin kadrolarına ömür boyu garanti verilmesi.
2-Yazınızda "bizim bisiklet esnafı" dediğiniz kişilerin o anda size bisikleti satabilmek için oynadıkları giriş-gelişme-sonuç bölümleri olan tiyatro oyunlarında sonuç kısmında size öldürücü darbeyi vurdukları asparagas bilgidir.

eğer 1. seçenekten iseniz o bisikletin bayisi, olmadı distribütörü, olmadı direkt üreticisi ile irtibata geçip her türlü kadronuzun yenisini alırsınız. eğer 2. seçenekte iseniz o zaman sizin dediğiniz gibi yanyana durmayacaktır..

bozokaydin

Daimi Üye
Tepki
156
@Oguzhan.Pilgir

Oguzhan Bey, lutfen yazdiklarimi dogru okuyun. Baska seylere hayali seylere cevap yaziyorsunuz.

Bisiklete dandik demedim dogru okuyun ruble dandik dedim. İyice bakin.

Size diyorum ki Cannandole'un en ust modelini kullandim sizin gibi alt modelini degil, hala diyorsunuz ki markaya para vermezsiniz giderseniz Kron un bilmem ne modelini alirsiniz. Neye cevap yaziyorsunuz anlamadim. Su anda da Scott'un en ust modeline sahibim. Markalar ile problemim yok hatta en iyilerini kullaniyorum taniyan taniyor beni. Oyle bir yaziyorsunuz ki bunlari ben mi yazdim bu cevaplar kime yazilmis diyorum. Her urunun eksik yonu var. Bu ne hassasiyet bisikletin bazi parcasi cok kotu dedik. Lefty konusuna gelince tamir edemezsen parca getirtirsin zaten bisikletin tamami ithal ama 4 ayda mi parca geliyor parcasi fedex 5 gunde getiriyor.

Hem Cannandole'un hem Scott'un en ust teknolojili bisikletlerini kullanmis , ayrica toplama cok ust seviye mtb de halihazirda toplamis biri olarak diyorum ki markayi marka yapan urunler vardir bir de logoyla sattigi urunler. Alt grupta Cannandole, Scott, Trek marka konusturamaz. Maliyet azalsin diye Sun race koymuslar. Garanti konusuna gelince de ulkemizde premium grupta benim gordugum en iyi destek Trek'te. Maksimum 1 hafta degisim yaparlar.

• Beğen
Tepkiler: Sinan Ceylan

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
cannodale dünya markası trek-gt.neden dünya markası denmis bunu tartismak lazim.marka nın bir özelligi var sadece oradaki yazı asla degildir.güvenilir olması kadro saglamlıgı sınırsız kadro garantisi-sınırsız.telefonu acarsan mesela cannondale ya da trek satıcısına senle alakadar olur.basindan savmaz.Salcona 241 srv aldim hidrolik frenler birbirine degiyor bu da perfornmasi dusuruyor. alisacakmis sozde oyle dediler:D.vidalar sıklamamislar onları yaptim.sram x4 de ayar yap yine bozulsun.D.yerli üretim sözde tayvan ve uzak dogudan siparisle geliyormus:D en iyi yerli dersen kron derim.kadro garantisi veriyormus.cannondale-trek-gt yi zaten bilinen markalar fazlasida var jamis vb . cannodale kaynakları traslanma yapiliyor el isciligi var.tek tek testden geciyor markanın şakası yok.trekde oylemis trek 8.5 aldim hybrid.sınırsız kadro garantisi.bazıları sınırsız kadro ne demek diyor.kaynak yerlerinde zamanla çatlama falan olunca hemen git exper soyle yenisinle degişiyor.ama diger taraflarını bilmiyorum yeni donanım takıpda olmadik bir bisikletciye gidip çekiç vb seylerle uydurmaya calisirsa garantisi ne olur acaba.eger yenilik yapilcaksa bu konuda ozellikle alinan markayla irtibata gecmek gerekiyor.ona gore aksama uygun arac ve teknik servis.marka budur:D

• Beğen

Oguzhan.Pilgir

Forum Bağımlısı
Tepki
434
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@bozokaydin

Bakın ben zaten benim bisikletim Cannondale in üst modeli demedim, kimsenin bisikletine de senin bisikletin alt model, düşük model vs de demedim, ümit bisikleti olana bile, ben kendime yakıştıramam....
Siz bana burada sabaha kadar Cannondale alt modellerinde markasını satıyor deyin, bunu bana kabul ettiremezsiniz, bunu sizin dünya çapında marka olmuş bir firmanın üretim prosessini bilmemenize yorarım. Yıllardır kendi işimle ilgili birçok marka yarattım, kimisi sektörde gerçekten marka oldu, kimisi olmadı, olanın nasıl olduğunu, olmayanın neden olmadığını çok iyi bilirim.Bu nedenle benim marka anlayışım ile sizinkisi çok farklı, o yüzden tartışmaya gerek yok, size en üst model bisikletlerinizle ve rublelerinizle mutlu mesut yaşamlar dilerim, ben de eğer birgün dağılmış rubleyi elime alırsam bakar bakar sizi hatırlarım artık...

• Beğen

onur tuna

Daimi Üye
Tepki
128
Bisiklet
Salcano
@Oguzhan.Pilgir

burada bana mı sataşma var anlayamadım?

bozokaydin

Daimi Üye
Tepki
156
@Oguzhan.Pilgir

Yine okudugunu anlamamissin.

Ben sana zaten "sen bana bisikletim Cannondale'in ust modeli dedin" demedim. Nerde dedim? Kafandan uydurup uydurup yaziyorsun. Bu nasil bir psikolojik durum?

Adama diyorum ki Trail Sl4'teki ruble Shimano, Sram'in en dandik modelinden bile daha kotu, bir firmanin bisiklet modelinden bahsediyorum, adam kisisel algiliyor bana diyor ki "ben zaten benim rublem dunyanin en iyi rublesi demedim" diyor. Anliyor musun ne demek istedigimi? Acera'dan kotu ruble diyorum, sen XTR, XX'den daha iyi demedim diyorsun. Bu nasil bir psikolojik yapi? Ben bisikletten bahsediyorum senin bisikletinden degil. Herkeste farkli model bisiklet var, bir model elestirilince kimse kisisel almiyor.

Karsilikli oturulup tartisilir, elestirilir herkesin kendi dusuncesi vardir ama delikanli adama denmeyen laflara denmis gibi cevap yazmak yakismaz. Ha diyorsan sen boyle dedin, konu basliginda gosterirsin okuruz.

Sizinle benim marka anlayisim farkli olabilir, ben hic bilmiyor da olabilirim biliyor da olabilirim. Benim ne kim oldugumu biliyorsunuz ne de ben sizin. Burda simdi ozgecmis yazmayalim. Ozgecmis de yazariz istersen . Isiniz de muaffak olun, Allah daha da cok versin, daha cok kisiye is verin eger is verenseniz benim gibi, ama bunlardan ayri insanlarin demedigi laflari carpitip carpitip cevap yaziyorsunuz ve bunu bir kere degil 3. kez yapiyorsunuz. Duzeltiyorum yine aynisini yapiyorsunuz. Olmuyor. Bu yakisik almiyor.

Rubleyi dagilinca elime hatirlarim sizi hatirlarim, bunlar ne bicim laflar. Kisisellestireceksen buyur kisisellestirelim. Bisiklet bu, senin kisiligin namusun degil. Boyle imali imali konusacaksan ozel mesaj yazarsin karsilikli oturup konusuruz.

baki celik

Aktif Üye
Tepki
56
Arkadaşlar burda araya girmek pek akıllıca olmasada kalplerin kırılmaması için birinin bunu yapması gerek bu sebeple konuyu özetlemek gerekirse bi arkadaşımız özellikle dünya markalarının alt modellerinde sözüm ona kaliteli kadroları ile kendi içinde donanımları arasında paralellik bulunmamasını eleştirmiş diğer arkadaşımızda bu markalar donanımın bir parçasında dandikte olsa kadrolarında yer vermişlerse vardır bir bildikleri demiş...şahsi kanaatim hangi marka olursa olsun kendi kullandığımız bir marka da olsa fazladan krediyi haketmediği bu sebeple yapılanlara biat etmek yani yapmışlarsa vardır bir bildiği demek önceden kandırılmaya davet çıkarmaktır ancak yerli üreticilerin ve bu üreticilerin bayilerinin profesyonellikten uzak satış yapması ve servis noktasında yetersiz bilgi, ilgi ve fazlasıyla paraya sevgileri su götürmez başka bir gerçektir yani mallarrının arkasında durmamaları bizim yerli esnafımızın klasiklerindendir...ancak başka bir gerçek ise en kaliteli markanın 10.000 Euro'luk bisikleti de olsa asla kompanentleri takım olarak kullanmadıklarıdır bu sebeple örnek vermek adına reklamımı yapmak gerekirse ben de XX Group Set bir Corratec Revolution kullanıyorum çünkü örnek veriyorum aynakol göbeğine yada arka rublesine kadar XX kullanılan standart bir Revo yok başka bir marka da da görmedim.....sizde dikkat etmişseniz hemen hepsi arka aktarıcıyı özellikle yüksek tutup arka ruble farkedilmediği için en dandiğini takmaktalar
yani bu bir paradoks ve bunu aşacak olan bizleriz ama biirbirimize saygı duyarak olursa yada bazı markaları kayırmak yerine biraz daha hoşgörü ve empatiyle yaklaşırsak daha iyi olur kanatindeyim zira hiçbir marka babamızın oğlunun değil, parasını verip eşşek niyetine binmek varken neden eşşek biz olalım dimi?düşünmekten zarar gelmez, sesli düşünürken de nezaketten zarar gelmez...efenim herkese kazasız sürüşler...

• Beğen
Tepkiler: bozokaydin

Oguzhan.Pilgir

Forum Bağımlısı
Tepki
434
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@bozokaydin

Arkadaşım bana demediğin şeyleri demişsin gibi yazdığımı söylüyorsun, o zaman söyle bana;

"""""""Adama diyorum ki Trail Sl4'teki ruble Shimano, Sram'in en dandik modelinden bile daha kotu, bir firmanin bisiklet modelinden bahsediyorum, adam kisisel algiliyor bana diyor ki "ben zaten benim rublem dunyanin en iyi rublesi demedim" diyor."""""""""

cümlesindeki "ben zaten benim rublem dunyanin en iyi rublesi demedim" lafını nerde ne zaman dedim söyle. 1. sayfada yazdığımı diyorsan aç iyi oku. sen bana olayı kişiselleştirdiğimi söylüyorsun ama benim hiçbir şekilde kendi bisikletimden vermediğim bir örneği "benim rublem" demişim gibi bize satıyorsun, bumudur delikanlılık şimdi.. Asıl ben sana türkçe okuma ve okuduğunu anlama dersleri tavsiye ederim.

Oguzhan.Pilgir

Forum Bağımlısı
Tepki
434
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
neyse ben diğer tüm arkadaşlardan özür dilerim, lüzumsuz forumu işgal ettim, kusura bakmayın. Bu konuya başka msj yazmayacağım iyi akşamlar...

• Beğen
Tepkiler: baki celik

bozokaydin

Daimi Üye
Tepki
156
Delikanliligin ne olduguna, kimin Trail SL4 sahibi olup olayi kisisel algiladigina forumdaki sporcu arkadaslar karar verir.

Çağla r

Üye
Tepki
4
iyi akşamlar arkadaşlar
neden bu kadar koyu bir tartışma yaşanıyor pek anlayamadım.Benim tek istediğim hangi modeli neden tavsiye edersiniz gibi basit bir beklentidir.Yorum da bulunan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.
Edindiğim intibaya gelirsem. Cannodale ile daytona arasındayım belki de parasal açıdan daytonaya daha yakınım.
Herkese çok teşekkürler.