GSM şirketlerinin Booster Mesaj Tuzağı

Atasoy

Terörü ve destekcilerini Lanetliyorum
Tepki
12.350
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar GSM şirketleri Booster ( ekran göruntusu şeklinde ) mesaj göndererek sizi ek paket üyeligi (futbol paketi ,fal paketi v.s. ) tuzagina iteliyorlar.
Benim gibi 5 adet hattiniz varsa. Otomatik ödemeniz de varsa öğrenene kadar. İş işten gecmiş oluyor.
Benim basima 4 defa geldi. Bu işin kurdu oldum.
1.sinde erken farkettim gsm şirketini müsteri hizmetlerini arayip düzelttirdim.
2.sinde geç farkettim müşteri hizmetleri ile uğraşmadim BTK şikayet sayfasindan şikayet oluşturup. Kesilen ücreti geri aldim.
3.sunde BTK ya şikayet oluşturdum nasıl olduysa BTK gsm sirketinin islemini dogru olduguna hukmetti (kurnazlar BTK yi da kandiriyor) o para gitti.
Tabi hepsinde ben durmadim adamlara bir kamyon laf söyleyip gsm şirketimi degistirdim.
4.sunde (butun hatlarda şansini deniyor aç gozlüler) Kayinvalidemin kullandigi analog telofona booster mesaji ile (Nasil yaptilar bilmiyorum.) Futbol paketi tanimlamişlar. Bu sefer çıldirdim.
Ağzima geleni söyledim. BTK ya sikayet olusturdum. 10 gun sonra BTK dan olumsuz donus yaptilar "Minareye kılif dikmişler"
Bu sefer kararliyim e devleten tuketici hakem heyetin murcat ettim. Hırsimi alamadim. CIMER e GSM şirketlerini hepsinin bu yontemle haksiz kazanç sagladigini bir cok insanin magdur edildigini sikayet sitelerinin bu tip sikayetlerle dolu oldugunu yazdim.
Sonuç olarak: 3 ay sonra BTK nin hakli bulduğu GSM sirketini Tuketici Hakem Heyeti haksiz buldu. 78 Tl ucretimin iade edilmesini ve 20 Tl teblig masrafini odemesine karar verdi.
20190723_183057.jpg

Gerekce:madde 8 a) (ozet)
Abone içerik satin aldiginda abonelik gerceklestirdinde SMS gonderilmesini mutakip. Abone soz konusu SMS e onay verdigine dair "anahtar kelime" yazdinda hizmet satin alinmis olur.

Bilgilerinize arz ederim. Başiniza gelirse hakkiniz arayin.

Scudo

thieft3000

Forum Demirbaşı
Tepki
439
İsim
tolga
Bisiklet
Mosso
Benimde başıma geldi benzer bişi, ekrana gelen menü şeklindeki anlık bi görüntü, bi anda geldi, başka bi işlem yaparken ekranda bi anda belirince yanlışlıkla onay kısmına bastım sanırım, sonra faturasız hat faturalı oldu, 1 yıl taahhüdün bitmesini bekledim gene faturasız hatta çevirdim, faturasız ile devam ediyorum :hhhhhh:
şöle bişi (görsel internetten bana ait değil):
1563957089752.png

• Beğen
Tepkiler: Özcan ve Atasoy

Atasoy

Tepki
12.350
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@thieft3000
Aynen goruntu bu. Anlik olarak geliyor. Bir anlik dalginlikla tamam tusuna basiyorsunuz. Balik oltasina takilmak gibi birsey.

Atasoy

Tepki
12.350
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Malesef şirketlerin hedefleri var. Kar marjları artirmak hedefleri tuturmak için her yol mubah.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin

Atasoy

Tepki
12.350
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Faturasiz hatlar da güvenli değil. Az önce BIM faturasiz hattima fal paketi tanimlandigini ve 35 Tl buhar oldugunu öğrendim.

• İnanılmaz
Tepkiler: necmeddin