Grup set nereden ve nasıl alınır?

Sedat Arda

Aktif Üye
Tepki
105
İsim
Sedat Arda
Bisiklet
Specialized
Bir süredir yol grupset arıyorum ve en son Sram da karar kıldım ancak distribütör bir firma ya da kurum bulabilemedim,sizin bilgi ve önerilerinizi duymak isterim,teşekkürler şimdiden

Scudo

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
(link)

buradan teimn edebilirsin

Sedat Arda

Aktif Üye
Tepki
105
İsim
Sedat Arda
Bisiklet
Specialized
Herhangi bir kuruluş yok zaman anladığım kadarıyla Sram Grupset getiren eden,Aslı Bisiklet var diye duymuştum ancak sitelerinden bir bilgi de edinemedim,ChainReaction dan alınan ürünlerde gümrükte takılma gibi bir problem olmuyor mu?Yine vergi durumu da var tabi galiba bildiğim kadarıyla %18 avrupadan ise

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
Euro dolr bukadar yüksekken, biraz bekleyin seçim sonrasını acil değilse tabi

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
kapına geldiğinde vergisini ödüyorsun bildiğim kadarı ile. yada seni arıyorlar gel vergisini ver al malını diyolar da olabilir.

Sedat Arda

Aktif Üye
Tepki
105
İsim
Sedat Arda
Bisiklet
Specialized
$ 3.20 de olacak diye rivayetler/öngörüler de var zaten, yerli grupset mi üretiriz,komponentleri artık kendimiz mi oluştururuz ne yaparız bilara kafakafaya verelim enine boyuna konuşalım şu durumu o_O

• Beğen
Tepkiler: Cem Unden

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
yurt dışı alışverişlerimi bitirdiğim için hiç doları takip etmedim oldu mu okadar yav :ssrtcbya:

Tunafish

Daimi Üye
Tepki
352
Bisiklet
Scott
Sram uzun zamandır marintek tarafından türkiyeye getirilip satılıyordu ama geçen sene Aslı Bisiklet'e geçti, yalnız Aslı Bisiklet son kullanıcıya satış yapmıyor, eğer sitelerine bakarsanız bulunduğunuz şehirdeki Aslı Bisiklet bayilerini görebilirsiniz;
(link)

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Shimano ve sram vites değiştirme kolları farklı çalışır. Sram daha serttir. Bugün pelotonda eskiye göre daha az sram kullanan takım var . Ben sramı tercih etmem mesela

Bilmiyorsanız haberiniz olsun diye söyledim.

@Sedat Arda dünyada 3 tane grupset üreten firma var zaten. İtalyan japon amerikan. Almanlar fransızlar Hollandalılar bile üretmiyor.

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
@Cem Unden

Yeni yeni (Decathlon sayesinde) Tayvan'lı 1999 yılında kurulmuş 4. bir firma piyasaya giriyor, MicroShift ;).

(link)

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
japon shimano
amerikan sram oluyo galiba
italya hangisiydi

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@Cem Unden bende shimano kullanıyorum ama sramda bi denedim. benimkinden sert ti x7 kollar x9 arka aktarıcı. ama hoşumada gitmedi değil. daha bi istikrarlı gibime geldi. yada ilk defa kullandığım için pskolojik olarak bana öyle de gelmiş olabilir.

• Beğen
Tepkiler: Cem Unden

Sedat Arda

Aktif Üye
Tepki
105
İsim
Sedat Arda
Bisiklet
Specialized
Ergonomik olarak Campagnolo istiyor insan hem de ister istemez bir italyan tasarım yaklaşımı kendini böyle mekanik bir noktada dahi arayışları olması ve işlevsellikten de ödün vermeden bunu yapıyor olmaları etkileyici ancak fiyat olarak ben biraz fazla buluyorum,Shimano kullandım bugüne kadar memnunum da hani ancak Sram ın vites geçiş mekaniğinin özgünlüğü ve tek mandalda rahat bir kullanım sunması açıkcası hoşuma gitti tabi... Microshift i de gördüm geçen garip bir yerde garip bir anda karşıma çıktı hiç inceliyemedim kim bilir o ne? :)

nbacıshaquılle

Daimi Üye
Tepki
184
İsim
Emre
Bisiklet
Sedona
Vallahi 2013 yılı sedona 731 full sram x5 ve elixir 1 1400₺ çektiler.
Sedona 741 full deore olan da 1450₺ idi ben srami seçtim hem de daha önce hiç kullanmamıştım içim ısındı birden şimdi de memnunum kesinlikle shimanodan önce gelir ama avid için aynı şeyi diyemem yağ doldurmadı çok zor hala kit bekliyorum yurtdışından.

hakan64

Forum Bağımlısı
Tepki
543
İsim
hakan
uygun fiyat ve kalite arıyorsanız shimano alın bence

Hasan143

Üye
Tepki
1
İsim
Hasan
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet sistemini yükeseletceğim ve tiagrada karar kıldım fakat nereden alabilirim