Gran fondo yarışlarından alınan ücretler

Gran fondo yarışlarında alınan ücretler makulmü ?

• Toplam katılım
    164
Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Arkadaşlar gran fondo ücret anketi ıçin evet ,hayır ,çekimser oyunu kullanabilirsiniz,evetse, neden evet ?
açıklarsanız memnun olurum,hayırsa aynı şekilde
Oyumu açık olarak söylüyorum ,
artık fazla zam oldu,bu nedenle hayır,,,,

Scudo

Superevo

Daimi Üye
Tepki
339
İsim
Arif
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bunu burda tartışmanın anlamı yok gitmeyin fiyatları düşer, ama çok tartışılası bir konu ise zengin fakir ayrılsın der susarım.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Superevo

Tartışarak doğrular bulunur kitle ne der ise o olur ,millileri istemeyenler 121 kişi şu anda kazanan onlar ,,,diğer anket

(link)

Hayırlar 3 oldu ,,,,,,hadi bakalım

@Superevo

Zengin az fakir çok o zaman ne olur bunun cevabı 24 şubatta akrada belli olacak ,,,,,
Katılım şu an düşük

Hayır 17 kişi ,,,,

Ezici çoğunluk hayır diyor ,,,,,

Akra fondo kısa
160 tl
Uzun ise 210 tl aynen fazladır

Angaralı Barış

Aktif Üye
Tepki
206
İsim
Angaralı Barış
Bisiklet
Peugeot
Valla kaba bi hesapla Şubattaki Antalya yarışı için maliyet hesabı yaptım.
Şöyle ki;

Kısa parkur katılım ücreti: 160,00 TL
Gidiş-Geliş araç yakıtı: 400,00 TL (Ankara-Antalya-Ankara)
Konaklama: 260,00 TL (Let`s Stay Butik Otel)
Yeme-İçme: 300,00 TL
Toplam Maliyet: 1.120,00 TL hadi hadi düz hesap olsun 1.100,00 TL

Şimdi katılım ücreti 160,00 TL değilde ücretsiz olsa bile, kalan 940,00 TL bile, tek kişi için oldukça ciddi bir maliyet..
Keşke Ankara`da veya yakın ilçelerde de böyle bir org. yapan babayiğit çıksa da bizlerde YOL+KONAKLAMA+YEME-İÇE gibi maliyetler cebimize kalsa..
O zaman sadece 160,00 TL vermek işime gelebilir..

(Ulen başkentte yaşıyorsun ama, koskoca ilde ne bi bisiklet yolu, ne bi yarış, ne bi b.k var anasını satayım..)

Angaralı Barış

Aktif Üye
Tepki
206
İsim
Angaralı Barış
Bisiklet
Peugeot
Kudret hocam, Valla yakacam bu şehri artık o kadar gına geldi..

• Beğen
Tepkiler: JusTiMe

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Hayırlar 34
ezici çoğunluk devam ediyor

Memnun olmayanların oranı yüzde 69

Bu yüzde 69 şunu gösteriyor ,millet memnun değil ve de çoooooooooook haklılar
Efendim vizyon nedir pekiiiiiiii

Kısa 100 tl
Uzun 150,,

Hemen bunada itiraz eden olabilir ama bu en limittir ,limit bir rakamdır

@Superevo

Gidilmez ise fiat düşermi ?
Bence düşmez akra fondoya 70 gün kaldı kıpırdanma yok son şubat ayında belli. Olur,kısa 160 tl uzun 210 tl uçtu rakamlar,,,,
Geçen yıl 500 kişinin altında katılım olmuştu bu sene dahada az olurmu göreceğiz

Gran fondo akranın fiatlarını fazla buluyor millet keza alanya fondo hiç kimse burada çoğunluğa karşı gelemez azınlık çoğunluğa kulak verecek paran yoksa gelme diyemez ,biz burada neyin savaşını veriyoruz herkesin katılabileceği amatör sporculara açık limit ücretli gran fondo derdimiz bu ,
sonunda zati bu gidişle fiatlar artar ise gran fondo tarihe karışır ,
olacağıda budur,,,,,

Superevo

Daimi Üye
Tepki
339
İsim
Arif
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kudret Kurtcebe

3 ay sonraki fondonun fiyatı tabiki de düşmez pazarcı değiller ya bunlar satılmadı diye indirime soksunlar :) fiyatı açıklanmamış organizasyonları gitmeme eylemi etkileyecektir.

Mtv zammı geliyor onun içinde bir anket yapalım sonuçta yarışa araba ile gidiyoruz anket yaptık diye belki mtv zammını yapmazlar :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Superevo

(link)

Çanakkale troya geçen sene kısa 80 lira ne oldu alanya baloooooon kısa 145 uzun 210
Akra fondo kısa 160 ,uzun 210 ,olacağını söyleyeyim 500 kişiden az olur ,,yabancılar gelir ise alanyaya ehhhh belki geçer 500 'ü
Yav zat fena sinirlendi diğer konuda ben diyorumki kısa 100 uzun 150
Zati muhterem yok sen beni biliyormusun yok efendim ben kısa hesapcı imisim yok efendim spor için ne yaptım,arkadaş tanımiyor beni yaşantım bisiklet olmuş 7 bisiklet eskitmisim 8 'inciyi eskitiyorum ,2016 ve 17 'de yarışlarda kürsü görmüşüz spor için allah için gerçekten bir şey yapmadım yahu,,,daha ne .yapalım alaydan geldik alaydan giderizde alaya Almak lazımda hadi neyse

Hayır 35
Yüzde 70,,,,

bsklt07

Forum Demirbaşı
Tepki
822
İsim
tuğrul
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Cok pahalı birde ilcelerden gelenler var

bsklt07

Forum Demirbaşı
Tepki
822
İsim
tuğrul
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Kudret Kurtcebe ben bide antalyalıyım Alanyaya aktarmalı gidecegim katılmış olsam bir sürü iş bisikletiydi oteli yemegiydi

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@bsklt07

Yanlız değilsin 39 kişi senin gibi düşünüyor,,,,
Ankara keza öyle ,izmir öyle ,istanbul kayseri say sayabildigin kadar ,

Evet diyenler tahminimce yakın olanlar alanyada olanlar ,ya da uzak olanlar ama maddi durumu iyi olanlar ,lafimiz yok ,demokrasi var ,ama kitle hoşnutsuz ise çaresi olması gerekir ,gran fondoya herkes katilabilmeli ,ne demiştik avrupada iki ülkede gran fondo adı altında etkinlik düzenlenmiştir ılki italyada sene 1970 burada çip varmış yaslar arası kategori ,ve kürsü varmış ,2018 'de belcikada yapılan gran fondoya 8000 kişi katılmış çip yok ,toplu çıkış yok ,kategori yok bitirebilirsen yani ,gel katil kardeşim diyorlar ,burada hafta ici çalisanlar için ideal tabi ,bu anlayışta ülkemizde inşallah gran fondo düzenlenir ,düzenlenirkende makul ücretler göz önüne alınır.....
Bana ne çoğunluktan diyemeyiz ,,,,,,,

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
"Selam abdulkadir dostum,burada katılım ücreti yok herhalde,bu argeus işi bence bozdu valla açıkça gran fondolara artık savaş açılmıştır,ticaret yapmak isteyenler buraya dalar ise bu iş yozlaşir,savunduğum limit rakamlar olmayacak ise defteri bence kapasinlar gelelim sana varmı niyet ?
Hazırlık varmı ?"

Kudret abi, Trans Anatolia yarışı için sormuşsun, yarışa katılımı ücreti var elbette. Katılım ücretinden öte farklı bedeller de var. Bu yarışın konsepti çok başka zaten. Gran fondo gibi 2-3 saat pedalla kenara çekil değil. Örneğin ödenecek bedellerden biri: Ortalama 10 - 12 gün boyunca evden uzakta, yollarda yalnızsın. Buna bağlı barınma, yeme içme vb. masrafların olacak. Dediğim gibi çok farklı bir konsept. Masraflı da. Çalışanlar için izin sorunu vs., çalışamadığın günlerin parasını alamama gibi vb. bir sürü bedel ödemek durumundasın. Bunları kabullenerek katılıyoruz yarışa. Ha bu maddi manevi bedelleri ödemeye razı veya hazır değilsem veyahut ödeyemiyorsam da kenara çekileceğim. Mesela sağlık problemim var, dizlerim ve vücudum bu yarışın (kendi açısından) bedelini ödemeye hazır hale gelirlerse ne ala. Bakalım bir kaç aya belli olacak benim açımdan.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
43 hayır ,,,,,
Çoğunluk ne derse o olur ,,,,

@Abdülkadir Ergin

Desene buda tuzu kurularin işi ,,,asgari ücretli gelemez oraya 6 milyon kişi var bu ülkede asgari ücretli,boşver hocam bu işleri sende ,pro görüş nedir para konur ve yarışırsin paranı alırsın,amatör bisiklet yarış olur örneği
ya da böyle trans anatolia gibi
Ödül olacak 50.000 dolar varmı böyle bir durum

Ali Kılıç 35.5

Çılgın Fixieci (fren yok, vites yok, kural yok)
Tepki
3.916
İsim
Ali Kılıç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Ankete yanıt vermeden önce okumanız dileklerimle...

(link)

• Beğen
Tepkiler: Taygun Kon

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Ali Kılıç 35.5

Ali selam ,
Şimdi zati senin konuya mesaj atmıştım,yanlız gokana attım birde serkana,
Şimdi dediğin doğru orda haklısın efendim alanya antalya çeşme marmaris kapadokya ilgaz ,bizden uzak haliyle bize fazla yazar ,burada alanyada olana 145 tl koyarmi
Bazisina fazla gelebilir Bazisina az,efendim burada yabancılara daha fazla göz kırpan bir organizasyon izlenimi var ,ehhhh hadi diyelim 500 'ü aştı efendim herhalde organizatör muhteremin istediği sonuçta zati bu ,,ona kolaylıklar dilerim burda dediği olacak ,peki efendim gelelim Akra fondoya geçen sene 500 kişi yoktu bu sene kısa 160 uzun 210 katılımi ne kadar etkileyecek henüz esasında konuşmak için erken sayılır sayı çok hızlı bir biçimde değişmiyor ,,,,24 şubatta dananın kuyruğunu göreceğiz
Bu sene 2019 marmaris ,kapadokya,çanakkale ,olacakmı bakacağız
buralarda fiatlar 200 'de olur ,ilerleme var ,,maşallah seneye 250 olur ,,,,,,,3 -5 kişi gider zevkini tatmin eder bu gidişin sonu duvara toplamak ile doğru orantılıdır

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir anket daha açılmasını tavsiye ederim.Anket de şöyle sorulsun:
''Gran fondoya yeter ki katılın.Katılana üste 150 tl vereceğiz denilsin.Sizce bu size vaadedilen 150 Tl az mı diye sorun?
Cevap bu anketteki mantıkla bu sefer de ''AZ!!!!'' çıkacaktır.
Bu ülkede kimse kimseye yaranamaz.Adamlar Edirne'de bedavaya granfondo yaptılar da ne oldu.Millet, adamlara demediğini bırakmadı.Katılım yine de 1000 i aşamadı.
Önemli olan fiyatlar değil; bu ülkede ''GELİR'' yok gelir.:kötü:
Katılım ücreti bedava olsa ne olacak.Ulaşım,konaklama,yeme,içme zaten yüksek.:ckskc:

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.