Gran fondo = yarış amaçlı değildir

Durum
Konu kapatılmıştır.

Kudret Kurtcebe

Siteden ayrıldı
Başlık
482
Tepki
49.065
Bu prosedüre uyulmamistır,
2015 senesinde argeus firmasının başlattığı gran fondo yarış atmosferinde olmuştur,halbuki forumdan mustafa dostum ,avrupadaki 8000 kişinin katıldığı gran fondodada bu durumun olmadığını söylemiştir,bizde yanlış prosedür uygulanmıştır,gran fondoların özüne sadık kalinmamıştır,haliyle kategoriler olmuş ,çip dağıtılmıştır kürsü konmuş yarış atmosferine fondolar sokulmuştur
Gerçek fondo ile alakası yoktur,avrupadada bir ücret veriliyor,ama millet orada yarışıyormu hayır,,,,,
Kategorinin olmadığını mustafa dostum belirtmiştir,
Aşağıda mesajı vardır,

Aslında çok kafa karıştırıcı değil” der McGrory. Granfondolara katılan herkes yarışmaya girmez, katılımcılar çoğu bu işin bir parçası olmak ve elitler ile aynı parkurda sürmek için katılırlar. Bunun yanında ulusal bir ünvanı elde etmeye çalışan yarı elit ve ciddi sürücüler vardır. Bu Kişiler ile birlikte dostça aynı parkurda olmamanın geçerli bir nedeni yoktur. Çoğu bisiklet yarışında farklı yetenek, deneyim ve tecrübeye sahip sürücüler vardır. Granfondo yarışları bunlar gibidir. Bu ulusal ustalar için iyi yada doyurucu mu? Bazıları için evet bazıları için belki değil.

Elimden geldiğince karaladım.

Şair burada açık olarak Granfondo yarışları yarış değildir. Gelin bu işin parçası olun, birbiriniz ile bırakın yarışmayı kendiniz ile yarışın diyor. Bu GFlerde yarı elit ve güçlüler olacaktır, onlar yarışır der.

Ben 2018’de düzenlenen Liege Bastogne Liege (274 km 4000m+) yarışına katıldım. 8000 katılımcı vardı. Toplu start diye birşey yok. 6:30-10:00 arası başlangıç alanına gelen başlıyor. Sonunda genel zaman sıralaması dahi yayınlanmıyor. Avrupa’da böyle. Bir tek bizde sırlama var. Bence olmamalı. Hele hele yaş kategorilerine göre sıralama kesinlikle hiçbir şekilde olmamalı. TR’de organizatörler bu etkinliğimizin hala getirmek adına şu an bunu yapıyorlar. Bence yapmamalılar.
Mustafa kumbaraci

Gran fondo yarış değil bir etkinlik,gran fondo anketinin sonuçlarına baktığımda çok kişinin arkasında klübü olanlardan şikayetçi olduğuda bir gerçek o zaman iş sponsorlerde ,yani topu onlara atıyorum ,onlarda topu taca atarlar ise prosedür yarış olarak devam eder,ve şikayet edenlerin şikayeti havada kalır,çözüm ise avrupa prosedürüne uymak,kategori olmayacak,kürsü yok,zamanlama yok,böylelikle fondolar yarış atmosferinden arinir,

Benim gibi amatör yarışlarda var olmak isteyenlerde amatör bisiklet yarışlarına yönelir,kimler yapacak hangi sponsor yapacak ,babasının hayrına yaparmi yapmaz tabi ,düşük ücretlerle bu işi götürecek sponsore kamu desteğide olması gerekecek
Gran fondo yarış amaçlı bir etkinlik değildir
bizim ülkede yarış atmosferine sokulmuştur,,,

Okan Örs

DALGACI DENİZ AYVALIK
Başlık
65
Tepki
823
Bisiklet
Focus
Öyle de Kudret abi,amatörlerinde rekabet edebileceği bir ortam, adı ne olursa olsun,böyle bir platformda oluştu.
Tamam,adına uygun değil belki ama yinede ben çok seviyorum...

Kudret Kurtcebe

Siteden ayrıldı
Başlık
482
Tepki
49.065
  • Başlık sahibi Başlık sahibi
@Okan Örs

Ekleme yapıyorum yeni gelişmeler oldu ,abdulkadir dostum yazdı,italyada 1970 senesinde gran fondo yarışında çip ,kategori ve kürsü vardı ,demekki ıtalyanlar çok önceden bu işe el attılar ,elimizde delil var artık,
Şimdi mustafa dostumda 2018 'de liege bastogne liege fondoya katıldı,
Belçikada bastogne ,8000 katılım olmuş ,toplu çıkış olmamış,kürsü yok,kategori yok,demekki italya başka belçika başka
Dönelim bize ,2015 'den beri italya usulüne uyduk ,bende diyorumki belçika usulü bir fondo olabilir sponsorlerde biter iş,,,,

Abdülkadirin mesaji

Gran Fondo,
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
sitesinde İtalyan mirası olarak anlatılmış. Yazıda anlatıldığına göre ilk fonda 1970 yılında Cesenatico şehrinde düzenlenmiş. İtalya bisiklet federasyonun Gran Fondo şartları için ise:

- En az 120 km. uzunluğunda (75 mil),
- Başlangıçtan bitişe kadar chip kullanılan,
- Her yaş kategorisindeki dereceye girenlere ödül verilen... şeklindeki maddeleri paylaşılmış.

Yazının sonunda her İtalyan için Gran Fondo yarıştır denmiş... :okyrm:

Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

savaş konu sahibi olarak bu konuyuda kapatırsan sevinirim 2018 'e ait tüm konuların kapatılmasını isteyeceğim

• Beğen
Tepkiler: Abdülkadir Ergin
Durum
Konu kapatılmıştır.
Yukarı Alt