Gran Fondo Marmara

Scudo

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.945
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
(link)

upload_2016-9-19_18-25-43.png

Güzel bir yarış olacağa benziyor. Katılım ücretsiz. Uzun parkur Bursa'dan kısa parkur Altınova'dan başlıyor tüm yarışların bitiş noktası İstanbul Maltepe sahil.

Yarışta körfez dolaşılmayıp yeni yapılan Osmangazi köprüsü kullanılacak.

deadlistcach

Daimi Üye
Tepki
443
Bisiklet
Felt
Uzun etaba katilmak isterdim de bursaya kadar gidemem, yalova dan kisa etap a katilabilirim

• Beğen
Tepkiler: Cem Ç

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
Rota güzel hoşuma gitti bir kısım otoban var sanırım , lakin bursa ya gitmek sıkıntı yarışa İstanbul dan gidecekler nasıl gidecekler bilemiyorum kayıt yaptırdım bir yolunu bulacağız artık.Teşekkürler duyuru için.

• Beğen
Tepkiler: Cem Ç

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ertan M.

ertan kısa parkur altınovadan kaçta başlıyor,kayıt oldum,kısa 60 km etap iyi,köprüden geçiş ve akabinde dil ova 5 km eğim....

(link)

@Ertan M.

ertan saat 05.00 ben evden çıkar 42 km sonra eskihisara gelirim saat 07.45 'de topçularda olurum,topçulardan altın ova çok yakın.

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
@Kudret Kurtcebe Bursaya en yakın nasıl gidebiliriz feribot yavaş kalır ancak otobüs olabilir eğer bisiklet alırlarsa yarış erkenden 9 da başlıyor her iki parkurda aynı saatte.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ertan M. valla ben bursaya yetişemem terso,otobüs saatine erken binecen .09.00 ise ben 05.00 çıkacağım çok rahat yetişirim.42 km pedal basacağım ,topçulardan yarışın başladığı yer çok yakın.

Uğur Demirvelocity 216
abovvvv uğur demir geliyor......

1950-1960 arası doğum tarihli yok,paso gençler ayvayı yedik ,kısada tozlarını yeriz....;)

gençlik ve spor bakanlığı,türkiye bisiklet federasyonu,istanbul valiliği,bursa valiliği,o gün polisler alarmda,öyle arac marac giremez yarışçıların arasına ,özelliikle pendik-kurtköyden sonra ve e-5 yoluna araçların sokulacağını zannetmiyorum.

kudretkurtcebe@hotmail.com hesabıyla bir katılımcı bulunmamaktadır

kayıt olamadık yahu,bi hatamı yapıyoruz 1000 kişi gelirmi acep yerinden kayıt yaparız kimlikle.

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
uzun parkura katılsam beni aşar vazgeçtim.

kısa parkur başlangıç noktası topçulara çok yakın dönüş feribotla olmayacak orası güzel köprüden geri gelicez.

1000 kişi limit var umarım 1000 kişi katılır ne kadar çok bisikletli o kadar iyi :harika:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Cem Ç.

köprü yolunun tam yanındaki dil ova yolu sağlam eğimde yalnız haritada o yol kullanılmayacak, valla pek fazla sert eğim yok,çıkışta poyraz yemece,kurtköy pendik bağlantısında iter ,esas poyraz d-100 'de işe yarayacak.

2. Yaş Kategorileri

Yaş kategorileri cinsiyet ve yaşa göre belirlenmiştir.

1. Erkek
    • Genç Erkek (16-18)
    • Elit Erkek (19-34)
    • Master Erkek (35-44)
    • Master Erkek (45-54)
    • Master Erkek (55+)
Şükrü İzmirlioğlu
55 yaş üstü kısalarda iki kişi ,ve ben

• Triatlon tipi gidon ve aero barlar
  • Single-speed, fixie bisikletler
  • El bisikleti
  • Taşıyıcılı herhangi bir bisiklet
  • Kulaklık takmak yasaktır. MP3 çalar ve benzeri aletlerin kullanımı yasaktır.

1. Her katılımcının güncel sağlık raporu veya güncel bisiklet lisansına sahip olması zorunludur.
bizde yok yahu..

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
İnişli çıkışlı bir etap profili ancak çok sert eğimler yok @Kudret Kurtcebe mecbur çıkartacağız çünkü bu amatör yarış sınıfına giriyor.Çıkarması çok zor değil ancak her yıl yenilendiği için biraz geç kaldık sanırım 3 ay sonra yeniden yenilemek gerekecek lisansı.
http://granfondomarmara.ist/Upload/Etkinlikler/uzun_profil.jpg
BİSİKLET LİSANSI NASIL ÇIKARTILIR

Ülkemizde düzenlenen bisiklet yarışlarına bisiklet lisanssız katılabilmek mümkün değildir. Lisanslı bir bisiklet sporcusu olabilmek için ilk olarak Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nün (GSGM) öngördüğü Sporcu Lisansının alınması gereklidir. Bisiklet sporu bireysel katılım kabul ettiğinden lisansınızı ferdi lisans ya da bağlı bulunacağınız kulüp lisansı olarak çıkartabilirsiniz. Bunun için gerekli işlemler sırasıyla şu şekilde gerçekleştirilmelidir.
  1. Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerine (GSİM) güncel 3 adet vesikalık fotoğraf ile giderek gerekli evrakları doldurun.
  2. Sporcu olmanın ilk şartı sağlıktır. Bu sebeple bir sağlık kurumundan (Devlet Hastahanesi, Sağlık Ocağı, Kulüp Doktoru vs.) sağlıklı olduğunuza dair doktor imzalı bir rapor almanız gerekmekte.
  3. T.C. Nüfus Cüzdanınız ile birlikte tekrar GSİM’ne giderek işlemleriniz için başvurunuzu tamamlayın. İl Müdürlüğünün çalışma planına göre aynı gün ya da aynı hafta içinde onaylı sporcu lisansınızı edinmiş olacaksınız.
  4. Lisanslar 1 yıl boyunca geçerliliklerini korur.
  5. Her yıl 1 Ocak’tan itibaren sağlık kontrolünden sonra lisansların vizeleri yapılarak yenilenmelidir.
  6. GSGM onaylı lisansınız ile Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun yarış takviminde bulunan ulusal tüm yarışmalara katılabilirsiniz.
  7. Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun Türkiye içinde düzenlediği uluslararası yarışmalara, Milli Takım düzeyindeki şampiyona ya da kulüp düzeyindeki diğer yurt dışı yarışmalara katılabilmek için ise “Uluslararası Bisiklet Birliği” UCI tarafından belirlenen kurallara uygun “Bisiklet Sporcusu Lisansı”nın elde edilmesi gerekmektedir.
  8. “UCI Lisansı” olarak adlandırabileceğimiz bu lisansın verilmesi ulusal federasyonların yetkisindedir. Ülkemizde de Türkiye Bisiklet Federasyonu bu lisansı onaylayarak vermekte. Ancak bu lisansın elde edilmesinden önce gerçekleştirilmesi gereken ön koşul, TC Kanunlarına ve Bisiklet Federasyonu’nun bağlı bulunduğu “GSGM yönetmeliklerine” göre GSGM sporcu lisansına sahip olmaktır.
  9. GSGM sporcu lisansınızı aldıktan sonra UCI lisansı almak için tek yapılması gereken şey 40 TL ücretin Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanlığı Garanti Bankası Anafartalar Şubesi TR85 0006 2000 7110 0006 2984 05 nolu hesap numarasına yatırılması gerekmektedir.Bundan sonra yapılacak işlem Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğünden çıkartılan lisansın bir örneği, banka dekontu, fotoğraf , adres ve telefon bilgilerini (link) adresine gönderilmesi yeterlidir.
Not: Uci lisansı yalnızca yurt içi dağ bisikleti c1,c2,c3 yarışlarında Büyük Erkek, Büyük Bayan, Genç Bayan, Genç Erkek kategorilerinde geçerlidir.

• Beğen
Tepkiler: olympos ve cem.cel

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ertan M.

vay babam vay,ben şansımı bizzat gider denerim,zati 55 yaş üstü kısalarda iki kişiyiz şükrü bey 1961 doğumlu benden yaşça küçük,ya da en arkadan köprüden geçmeme kartepe bisiklet takımı forması ile izin verirler ise ,köprüden geçeriz,ha vermezler ise kartepeye yollanırız 15 km eğim çıkar üstünede işkembe patlatırım altın ovada..

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
Vay be, bu ülkede federasyon hariç bu kadar bisiklet yarışı olur muydu, helal olsun.:harika: Organizasyonu yapan Argeus Travel, Türkiye Bisiklet Turu'nu da düzenleyen profesyonel bir ekip. Yine harika iş çıkaracaklardır.

@Kudret Kurtcebe Sağlık raporunu aile hekiminden alabiliyorsun. Şip şak halloluyor. Kimliğinle git yeter.

emeritus

Aktif Üye
Tepki
165
Bisiklet
Carraro
bu kadar yokuş olmasa dağ bisikletim ile katılmak isterdim.. başka bisikletim yok :(

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@MehmetAliB.

iş onla kalsa iyi lisans çıkaracan,formalite fazla ,valla redbulu bekliyorum,bir hareket yapar ise katılacağım,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Lisans çıkartmak isteyenler için;
(link)

İstanbul Anadolu Yakası için, Burhan Felek Spor Kompleksi GS Havuz içi Üsküdar'dan, gerekli evrak ve fotoğraf ile giderek, aynı gün lisansınızı alabilirsiniz. Geçen yıl bu lisansı almam sadece 15dk. sürdü.

Tepki
15
Bisiklet
Cube
Bu yarış ile ilgili etkinlik organizatörü olarak sayfada belirtilen 78 Event ile ilgili hiç bir şey bulamadım internette.

Sayfanın altında yazılan Organisation By Argeus Travel Event yazısından kıllandım açıkçası.

Birde kayıtta tüm kimlik bilgilerimizi verdik. İnşallah kötü bir durum ile karşılaşmayız.
destek.JPG ff.JPG

Ayrıca destekçi olarak gösterilen kurumların hiç birinin sitesinde böyle bir etkinlik tanıtımı yok.

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.067
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
bende kayıt oldum ama ulaşım olayını henüz çözemedim :)

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
@Kudret Kurtcebe kudret abi lisans VEYA sağlık raporu diyor. Yani ikisinden biri yeterli.

Sağlık raporu alıp katılabilirsin...

• Beğen
Tepkiler: olympos

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.067
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
yarış günü köprü gelişi bedava olsa arabayla gelmek iyi olurdu :)