Gps'li telefon ile bisiklet (endomondo)

Tepki
67
Herkese iyi yıllar dilerim. Geçenlerde bulduğum bir uygulama ile gps li telefonunuza yükleyeciğiniz "endomondo" adlı uygulama ile bisiklete binerken, koşarken yaptığız bilgileri kayıt ediyor (kalor, max hız, ort. hız, yükseklik, vs.). İsterseniz anlık olarak isterseniz aktivite sonrası siteye upload edip artadaşlarınız ile paylaşabiliyorsunuz. (facebook gibi sitelerlede paylaşma seçeneğiniz mevcut). Ayrıca aktivite düzenleme imkanı sağliyor haritadan çizdiğiniz rotayi arkadaşlarınız ile paylaşıp, saat yer bildirip aktivit e oluşturabiliyorsunuz. Bluetoothlu bir nabız ölçer ile nabız değerlerini de sakliyor. Telefondaki görünümü ise gayet başaralı. Merak eden arkadaşlar (link) adresini ziyaret edebilir.

Bir iki tavsiye vermek gerekirse anlık bildirim yapmayın (batarya ve fatura kabarmaması için :)) ve 3g özelliğini kapatırsanız telefonun pil ömrünü uzatacağınızı düşünmekteyim. Şimdilik resim koyamadığım için üzgünüm en yakın zamanda eklemeyi düşünüyorum.

Scudo

tolga1976

Forum Bağımlısı
Tepki
2.380
Uygulamanın inidirilmesi için cep numarasını istiyor, Bu ne kadar güvenli ve kontor gidecek mi?

Tepki
67
@Tolga Ayla

Telefonunuz nedir bilmiyorum fakat benim kullandığım nokia da kendi ovi magazasindan bulmuştum.

tolga1976

Forum Bağımlısı
Tepki
2.380
@erkan tufekci

Zıplıyorum Ovi'ye.. Paylaşım için teşekkürler.. 5800.

Mustafa Volkan Koca

Forum Bağımlısı
Tepki
513
Gps özelliği olmayan bir telefon için 3g aracıyla gps özelliği kazandırılan bir program varmı acaba? (bir arkadaşımın cep telefonu vardı gpssi yoktu ama ovi il internetten yer tespiti yapabiliyordu benzer bir program istiyorum.)

Cahit Türk

Daimi Üye
Tepki
128
Bisiklet
Salcano
5800 ımda kurulu Sports Tracker programıyla hzı, avg hız, distance, kalori, yükseklik, gezinin haritası gibi birçok özellikten faydalanabiliyorum. müracaat ovi.

• Beğen
Tepkiler: erkan tufekci
Tepki
67
@CENGİZ.ÖKSÜZ

Evet sanirim önerdigim uygulamada onun türevi. Öneriniz için teşekkür ederim.

Tepki
67
@Mustafa Volkan Koca

Sanirim o tip uygulamalarda yer tayini baz istasyonlarina olan uzaklik ile hesaplaniyor. Haliyle faturaya yansıyor diye biliyorum. Yer tespitini 3g ile google maps yapabiliyor diye biliyorum.

Mustafa Volkan Koca

Forum Bağımlısı
Tepki
513
@erkan tufekci

Evet aynen o tarz bir program lazım ama google maps var telefonumda sadece haritada dolaşabiliyorsunuz.

Tepki
67
@Mustafa Volkan Koca

Mustafa bey aradığınız gibi uygulama bilmiyorum. Ama denk gelirsem haber veririm aklımda bulunsun.

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
endomondoyu android telefonumda bende kullanıyorum. Eğer telefonunuzun gps özelliği varsa yer tayininizi doğrudan uydudan yapıyor. Sitesinden doğrudan bilgisayara indirip telefona yükleyebilirsiniz.

Mustafa Acar

Keep going...
Tepki
548
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
sportstracker tavsiyemdir endoyu kullanmadım ama sportstracker işimi görüyor...

Tepki
20
Bisiklet
Salcano
bu paylaşım çok iyi oldu elinize sağlık sayenizde bi masraftan kurtuldum :) hemen indirdim ve denedim çok faydalı oldu tekrar teşekkür ederim.
bu forum sayesinde benim gibi yeni bisikletciler aradığını bulabiliyor birde cep telefonu nu koyacak aparat bulursam süper olcak :D
herkese iyi sürüşler

emre gülaydın

Aktif Üye
Tepki
71
Bisiklet
Merida
Merhabalar, Endomondo ve sportstracker önerilmiş. Bu aralar hangisini kullanıyorsunuz. Ücretlendirme nasıl oluyor=? Tavsiyeniz ile İndirip sabah işe giderken bir deniyeyim dedim. Fatura gps ve uydu bağlantısı v.s. aşırı şekilde artmasında.

emre gülaydın

Aktif Üye
Tepki
71
Bisiklet
Merida
Ovi sitesine giriş yaptığımda telefon modeline bağlı olarak sadece endomondo seçeneği aktif oluyor. İndirdim sabah işe giderken açtım süre v.s. çalışıyor fakat Km.bilgisi bir türlü çalışmadı. Telefon ayarları tam fakat anlayamadım. Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.