G Pedal yol bilgisayarı uygulaması

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.010
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
Yolda giderken bu programı kullanan bisikletçileri de görüyoruz değil mi ? Yanlış anlamadım .

Scudo

fatikngage

Daimi Üye
Tepki
1.074
İsim
Fatih elitaş
Bisiklet
Sedona
Sadece haritada kayıtlı bisiklet tamircilerini biz görebiliyoruz.eczaneler otobüs ve metro duraklarını gördüğümüz gibi

Screenshot_2018-11-06-13-59-25.png

Hava durumu ikonları daha canlı olanları ile değiştirdim.
Artık harita çizimi yüklenebiliyor. "GeoJson" formatında.
İstediğiniz siteden rotanızı belirledikten sonra bu formda çıktı alıp görüntüleyebilirsiniz.
Birkaç eksiği var tamamlayınca paylaşacağım arkadaşlar

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.010
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
Kamera ne zaman geliyor ? Bluetootla bağlanan nabız ölçer vb . Sensörlere uygun gösterge gelebilir .

fatikngage

Daimi Üye
Tepki
1.074
İsim
Fatih elitaş
Bisiklet
Sedona
Screenshot_2018-11-19-00-07-33.png

Screenshot_2018-11-19-00-08-29.png

Screenshot_2018-11-19-00-18-23.png
S.a beyler iş yoğunluğu sebebi ile son bikaç gün geliştirebildim.
Değişiklikler şöyle;

İki Yeni harita katmanı ekledim.
"Soluk görünüm" ve "Uydu görünüm"
Kayıtlı rota yüklenince başlangıç konumunu otomatik görüntülüyor.
İlk konum ve son konum arası çizim ile beraber , işaretleme yapıyor.
Hava durumu ikonuna tıklayınca o anki hava durumu bilgisi ekranda popup şeklinde beliriyor.
Harita menüsü butonlarında bikaç değişiklik vs.

Şimdi sıra nabız bilgilerini bluetooth ile aktarmaya geldi.
Ancak elimde bi kol bandı yok.onuda maaşı alınca hesaplı birtane alıcaz artık :)
Uygulama linki altta.İsterseniz G pedal uygulaması içinden de direkt güncelleyebilirsiniz.

(link)

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.010
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
Eline sağlık . Bir önerim olacak . Strava gibi programlarda ıstatik bilgileri kayıt edilebiliyor ve bu bilgileri videoya gösterge şeklinde eklemek mümkün . Siz de bunu yapabilir misiniz ?

• Beğen
Tepkiler: Afyon35

Anıl Erdoğan

Forum Carbonbaşı
Tepki
1.786
İsim
Anıl ERDOĞAN
Bisiklet
Cube
@fatikngage kardeşim bir öneri sunmak istiyorum. Kamerayı kaydetmek için kullanmadığımız zamanlarda haritayı direk arka plan olarak yapabilirmisin? Belki zor bir işlemdir ama aklıma geldi. Araçlardaki hayelet ekran gibi yani. Veriler haritanın üstünde olsa. Sağ üstünden ufak yerden bakmasak diye düşündüm.

fatikngage

Daimi Üye
Tepki
1.074
İsim
Fatih elitaş
Bisiklet
Sedona
@Anıl Erdoğan yani kamera açıkken arka planda haritanın şeffaf gözükmesi gibi mi doğru mu anladım.
@MAERKEK bunu zaten gerçek zamanlı olarak hani başka bir düzenleme programına gerek kalmadan g pedal ile gerçekleştirebiliyoruz.Sadece şuan için stabil çalışmıyor o yüzden aktif değil.Ama sıkıntısını halledersem çok iyi olucak :)

Bu arada nabız ölçer bir bant alana kadar , kalori ve enerji tüketimlerini göstermek için üzerinde çalışıyorum

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

Anıl Erdoğan

Forum Carbonbaşı
Tepki
1.786
İsim
Anıl ERDOĞAN
Bisiklet
Cube
@fatikngage Yok kamera kayıtta değil iken , arkada ful ekran üzerine datalar gelse gibi
örnek

yazım yanlışı düzeltme

• Beğen
Tepkiler: Afyon35

fatikngage

Daimi Üye
Tepki
1.074
İsim
Fatih elitaş
Bisiklet
Sedona
@MAERKEK Şimdilik şöyle birşey yapabiliriz.ben kamerayı ayarlardan arkaplanda açıp kapatabilen bi buton ekleyim. tün veriler üzerinde olsun. sadece kayıt kısmı ile ilgili birkaç sıkıntı olduğu için , kaydı google playden ekran kayıt programı ile kaydı yaptırın.

@Anıl Erdoğan bunu için ayrıca menü düzenleme bölümü oluşturmam lazım.istenilen göstergelerin konumları , hangi göstergenin üstte yada altta gösterilecek gibi belirlenebilen bir menü.Yapılabilirliği yüksek. sadece zaman lazım :)

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.010
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
Dediğiniz fikir güzel . Ah bi akıllı telefonum olsa.

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.010
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
google play store ' a yükleme zamanı gelmedi mi ? Bir versiyon ücretsiz reklamlı bir versiyon ücretli reklamsız olsun. Biz forum üyelerine bi promosyon kodu verirsiniz artık .

• Beğen
Tepkiler: fatikngage

Afyon35

Forum Bağımlısı
Tepki
528
İsim
Samet A.
Geçmiş veriler okunabiliyor mu hocam?

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.398
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
merhaba,

son versiyonu yükledim. konumu çok iyi bulmasına rağmen telefon sürekli gps için güvenilir sinyal bekleniyor uyarısı veriyor.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.010
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
@makaram şöyle anlatayım . Telefon konum bulmak için 2 yöntem kullanılır . İlk yöntem operatör vericisine (baz istasyonu) bağlanıp ardından gps uydusuna bağlanmak . Bu yöntem A-GPS diye de geçer . Gps yani konum bilgisi bu yöntemle çok hızlı elde edilir çünkü baz istasyonu zaten uyduya bağlıdır . Diğer yöntem ise telefonun direkt gps uydusuna bağlanmasıdır ki bu yöntemi kullanmak için açık havada olup telefonun uyduya bağlanmasını beklemeniz gerekecek .

Bu uygulama 2.yöntemi kullandığı için sürekli bağlantı bekleniyor uyarısı alırsınız . Bu yöntemi niye kullanıyor sorusunun cevabını bilemiyorum.