İnceleme Gps Onmove 200 Saat - Mavi Geonaute

Oğuzhan Yazman

Daimi Üye
Tepki
177
İsim
Oğuzhan YAZMAN
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
https://www.decathlon.com.tr/media/833/8334793/big_576462b0cdfa42a38843677009eb8afe.jpg

Ürün linki : (link)

Ürünü anlatmaya gerek yok boşa zaman kaybı :)(şu kadar bataryası var şu özelliği var vs) Zaten bize ürünün performans ve gerçeklik değeri lazım.Bu yüzden bu kısmı geçiyorum gerekli ürün bilgisini linkten ulaşabilirsiniz. Bize lazım olan ölçümdü ne kadar sapma olucak diye.

Ürünü denemek için yükseltili bir yer seçtim.Kuzey-Kuzeydoğu rüzgarı olduğu icin avg düştü ama saati denemek için adam akıllı bir rota yoktu :)

Telefondan stravayı açıp saattende kayıdı başlattım. Bununla beraber iki arkadaşımda başlattı.Ölçtüğü değerleri tam saptamak için.

Her ne kadar da multispor ürün yazsada gps verileri 1-2sn gecikmeli geliyor.Bisiklette istediğim performansı alamadım açıkcası.

Artı ve eksilerine gelirsek

1. Yükselti diğer arkadaşlarımda ve stravada 1200'ken saat 1000 civarı ölçtü.
  2. Ortalama hız ikisindede aynı çok az bir sapma var oda durmadığım için.
  3. Saatin artısı kalp ritimleri görmeniz ortalama ritim ve max ritim.
  4. Max speed az ölçtü.3 kişi pedalladığımız için bu telefon değerleri gayet birbirine yakınken saatin max hızı geride kaldı. Saat anlık hızı 1-2sn geçikmeli olarak yansıtıyor. Arkadaşımda km saati var o 30la giderken benim saatim geriden geliyordu.
  5. GPS bağlantısı dışarıda kolayca buluyor kayıt esnasında durunca ses cıkartıp sanırım sürüş şeyini durduruyordu. Işığı var karanlıkta görebilirsiniz saatten hızını.
  6. Bluetoothla telefonuza eşleyip telefondan veriyi siteye yükleyebiliyorsunuz.
  7. Saatte multitask var yani 2li 2li sıralabiliyorsunuz mesala örnek vereyim
    Ortalama hız, anlık hız diğer ekranda Saat, kalp ritimi gibi multitask oluşturup hızlıca ölçümler arasında gezebiliyorsunuz

sormak istediğiniz birşey varsa buyrun :)

SAAT:
Screenshot_4.jpg
Strava APP:
Screenshot_6.jpg

ek olarak Saatte gps kopması gibi bir durum hiç olmadı.Bu konuda güzel
Screenshot_7.jpg

Yükselti grafiği : (link)

@dramorey

Stravadaki yükseltinin düşme nedenini açıklıyor :D Runtastic ve decathlon coach verileri yüklüyorum tam net karşılaştırma olması açısından.

Decathlon Coach yani Geonaute verilerimiz:

Link : (link)
x1.jpg
x2.jpg

Runtastic :

Link: (link)

c1.jpg
Screenshot_8.jpg

Strava :
Link: yok kaldırdım :D 2x tur gözüküyordu profilimde o yüzden sadece ss var

Screenshot_4.jpg
3 Programıda karşılaştırmasını yükledim

strava android app = saatin gpx dosyasının runtasticteki yükseltisi aynı. Max hız tutmuyor.

Scudo

orcun oguzhan

Daimi Üye
Tepki
153
Bisiklet
Trek
Yuksekligin farkli cikmasi o saati is yaramaz yapiyor bence

via Tapatalk

kulebey

Aktif Üye
Tepki
65
Bisiklet
Giant
mrb kalp ritmini ölçmek için kullanılan kemer direkt olarak runtastic ile kullanılabiliyrmu bi bilginiz varmı acaba ? eğer öyle ise saat biraz gereksiz kalıyor sadece kemeri almak yetrli gibi

Oğuzhan Yazman

Daimi Üye
Tepki
177
İsim
Oğuzhan YAZMAN
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@orcun oguzhan aynen ama gps kopması hiç olmadı yükselti grafiğini yükledim.Gps kopmadı ama 3 tane strava app göre 200 metre gibi bir evo düşük çıktı.Evo düşük çıkınca max hızıda etkilemiş :)

@murat yldz runtastic kullanmadığım için birşey diyemiycem ama saate tanımlıydı.Saatten ara yapınca direk nabız bandı çıkıyordu.Nabız bandının üzerinde bluetooth yazıyordu acaba eşlenir miydi? onu bilemem iade ettim ürünü bugün.

• Beğen
Tepkiler: kulebey

kulebey

Aktif Üye
Tepki
65
Bisiklet
Giant
@Oğuzhan Yazman teşekkür ederim cvp için :) sadece kemer 100 liraya satılyr büyük ihtimal uyumlu olur diye düşünüyrm.Belki strava da da böyle bir özellik vardır

dramorey

Daimi Üye
Tepki
164
Bisiklet
Canyon
İncelemeniz için teşekkürler.
Yükseklik farkı bu gibi cihazlarda pek anlam ifade etmiyor açıkcası. Barometrik sensörü olmayan bütün cihazlarda yükseklik verisi Strava'nın harita altlığından alınıyor. Yani hepsi aynı sonucu veiyor. Dolayısıyla saati düz veya engebeli bir alanda denemeniz sonucu değiştirmez.

Oğuzhan Yazman

Daimi Üye
Tepki
177
İsim
Oğuzhan YAZMAN
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@dramorey yükseltiyi gps üzeriden ölçtüğünü düşündüğüm için aldım.Bu yüzden gps'i tam anlamıyla test etmek için engebeli arazi seçtim bakalım gps verisinde kopma olucak mı diye. Kopma olmadı ama yükselti farkı oluştu uygulama ve saat arasında.Çünkü böyle cihazlarda çok sık gps kopma sorunu olabiliyor.

@murat yldz çevrende decathlon varsa teşhirdeki ürünü inceleyip eşlemeyi deneyebilirsin hocam yada alırsın baktın olmuyor iade edebilirsin.Decathlonun en büyük artısı iade koşullarının sorunsuz işlemesi bana göre :)

dramorey

Daimi Üye
Tepki
164
Bisiklet
Canyon
@Oğuzhan Yazman Aslında cihaz yükseklük verisini GPS'den elde ediyor. Ama Strava'ya yüklediğinizde veri işlenerek yükseklik değerleri düzeltiliyor.

Daha detaylı bilgi sitesinde mevcut.

(link)

Oğuzhan Yazman

Daimi Üye
Tepki
177
İsim
Oğuzhan YAZMAN
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@dramorey hocam o veriyi ben 3 farklı sitede işledim. Decathlon couch, runtastic strava hepsinde aynı yükselti değeri çıktı.GPX dosyasını yazarken cihaz bence öyle ölçmüş.İşlerken veri kaybı olmadığını düşünüyorum. Konuyu düzenleyip saat verilerini 3farkı programda nasıl görünüyor onlarıda ekliyeyim :)

• Beğen
Tepkiler: dramorey

Ozan_ozaN

Aktif Üye
Tepki
96
İsim
Ozan
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
tam da saat araştırması yaparken detaylı açıklama ilaç gibi geldi
tişikkirlir sipirmin

Oğuzhan Yazman

Daimi Üye
Tepki
177
İsim
Oğuzhan YAZMAN
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
rica ederim. Şuan araştırmakta olduğunuz bir model var mı? Garmin serisi çok hoş geliyor bu ara :) günlük kullanım + spor için saat bakıyorum da

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.456
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Oğuzhan Yazman Bütçeniz nedir bilmiyorum ama kullandığı her ürünü fanatikçe öven tiplerden olmak istemem ama Amazfit Stratos kullanıyorum gerçekten memnunum. Gerek pil ömrü olsun (5 Gün), gerek Strava senkronizasyonu olsun. Benim sevdiğim tarz büyük bir saat.
Sormak istediğiniz birşey olursa özelden seve seve cevaplarım burada konu başlığını daha fazla kirletmemiş oluruz.

• Beğen
Tepkiler: Oğuzhan Yazman