Gps Kol Saati yada Kilometre Saati

Emre Akkanat

Forum Demirbaşı
Tepki
478
Bisiklet
Merida
Oncelikle herkese merhaba. Yaklasık 1,5-2 hafta önce yol bisikletine geçiş yaptım ve performans amaçlı sürmek istiyorum. Kilometre saati dışında tüm ekipmanları tamamladım.Aklımı karıştıran ise gps' li spor kol saatimi tercih etmeliyim yoksa gps'li kilometre saatimi? Sizin kullandığınız gps' li spor veya kilometre saatinizin modelleri nedir? Sizce hangisinde karar kılmalıyım?

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Kol saati alırsan ilerde değiştirmek isteyeceksin, hatta normal bir km saati alırsan onu bile değiştirmeyi düşünürsün. Tabi bisiklete heves olarak bakmıyorsan. Ciddi şekilde istiyor ve yapıyorsan insan illa ki bir Gps li garmin alayım diye düşünür. Hep daha fazlasını ister insan.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
Bisiklet sürerken kol saatine bakmak oldukça zor. Triatloncu değilseniz de kol saati alıp gidona takmak pek mantıklı değil. O yüzden ben kilometre saati öneririm. Kendim de Garmin Edge 500 kullanıyorum, beklentileriniz ve bütçeniz doğrultusunda Edge serisinin tüm modellerini (200, 500, 510, 810, 1000) tavsiye edebilirm.

Emre Akkanat

Forum Demirbaşı
Tepki
478
Bisiklet
Merida
@Murat B.

Peki garmin'de kaç kilometre sürdüğümüzü ortalama hızımızı, maksimum hızımızı vs. bilgisayara veya strava'ya aktarabiliyormuyuz?

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
@Emre Akkanat
Elbette; 200, 500 ve 800'ü USB kablo ile bilgisayara bağlamanız gerekiyor. Diğerlerini isterseniz kablo ile isterseniz bluetooth ile senkronize edebiliyorsunuz.

• Beğen
Tepkiler: Emre Akkanat