Gözlük yurt dışından mı yurt içinden mi alınmalı?

ottcci

Daimi Üye
Tepki
309
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Diğer
2 link arasında kaldım. Biri ucuz ama binlerce sipariş almış. Diğeri hemen gidip alabileceğim bekleme derdim olmayan yerde. Hangisinden almayı tercih ederdiniz?

(link)

(link)

Scudo

Canince

Daimi Üye
Tepki
450
Bisiklet
Kron
Aliexpres den gözlük almak cok sağlıklı olmasa gerek ,decathlondan dan almanızı tavsiyesi ederim kişisel Görüşüm.

• Beğen
Tepkiler: ottcci
Tepki
130
İsim
navigraph55
Bisiklet
Scott
BU tür ürünleri denemeden almak yerine baş ve yüzüne olan uygunluğuna göre seçmen daha sağlıklı olurr..Çünkü birazcık dar bile gelirse , kısacık sürelerde bile şiddetli baş ağrısı sana bisiklet sürmeyi unuutturup eziyete döndürür..

Saydığın ürünleden ''arroyo'' modelini çook severek ve keyifle kullanıyorum,baş ölçüm oldukça büyük olmasına rağmen silikon burun ve kulak pabuçlarıyla son derece rahat ve uzun saatlerde bile yormuyor..3 faktör den baaşlayıp 2-1- ve 0 UV koruma faktörlü camlarıyla beraber kabından çıkıyor ..Yani bulutlu ve tozlu havalarda da rahatlıkla görüş sıkıntısı yaşamadan keyfini sürebilirsin...

• Beğen

İlker_Yılmaz

Daimi Üye
Tepki
600
Bisiklet
Canyon
Göz sağlığı açısından ben çok ucuz alma taraftarı değilim açıkçası...Sonuçta uzun süre kullanacağın birşey ve almışken iyi ve kaliteli al derim...

• Beğen

TolgaU

Aktif Üye
Tepki
103
İsim
Tolga
Merhabalar, Aliexpresstekinin kesinlikle alinmasini tavsiye etmiyorum çok kalitesiz camlar var.Öte yandan decathlonun kullandiği gözlükleri babama incelettim(Babam Optisyendir.) Babam decathlondaki gözlüklerinde camini pek beğenmedi almşken göz sağliği için kaliteli gözlükler almamiz lazim zira göz sağliği şakaya gelmez.Kaliteli dediğimiz ürünler ucuzada gelmez.

Ben oakley kullaniyorum ve tavsiye ediyorum lakin biraz pahalidir.Fakat dusuk fiyatli urunler genellikle kalitesiz olur ve goze zararlidir uyarimi yapiyim dedim.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ali express'ten alma.Rockbros aldım ancak kullanamıyorum çünkü arkası gözlüğün kaska değiyor yani adamlar ölçerek biçerek iş yapmamış.Merlin'e bak orada BBB vardı indirimde.Çok iyi markadır zaten Fdj takımı kullanıyor.50 lira yerine biraz daha verip daha iyi bir marka alırsın.Şahsen ben öyle yapacağım.Diğer konuya gelince, deneyerek almak evet biraz daha mantıklı ancak işte BBB :(

• Beğen

Aykuttasdelen

Forum Demirbaşı
Tepki
364
İsim
Aykut TAŞDELEN
Bisiklet
Cube
3 arkadaşım alibaba(aliexpress)den aldılar 2 kişiye gözlük büyük geldi hatta birini bana verdi... 1ide plastik diye kaldırıp attı 3-5 dolar ile 15-20 dolara alınan ürünler aynı kalitede ve vasatlıkta o yüzden burada iyi bir yerde deneyip almanız sizin için iyi olur

bana verilen gözlük bana bile olmadı o derece büyük yani

• Beğen