Gözlük ve spd

Onur Ali İmren

Forum Bağımlısı
Tepki
870
Bisiklet
Kron
Merhaba;

Bugün bisikletim ile aydos dağında çok keyifli bir sürüş yaptım. Öncesinde yağmur yağdığı için,çamur boldu. Kısacası ben fark ettim ki bu tür sürüş için bir gözlük şart. Islak günler için spd ayakkabı bile olmalı,çünkü çamurda pedallamak güven verici olmuyor.

Gözlük bakmaya başladım hemen ama hiç fikrim yok.
(link)

Bu tür bir şey almak yeterli olacak mıdır? Gözümden çıkma durumu olur mu onu merak ediyorum.

Yorumlarınız nedir?

Ayrıca spd alayım dedim de,fiyatlar çok pahalı yahu..

Scudo

Emre Akcan

Forum Bağımlısı
Tepki
345
Bisiklet
Scott
merhaba, dağ bisikleti spd ayakkabısı olsun pedalı olsun çok yaygın 2.elde çok rahat bulabilirsiniz diye düşünüyorum
gözlüğü de bulabilirsiniz 2.el illa bisiklet gözlüğü olacak diye bir şey yok, bence uygun bir spor tarzı gözlük kullanılabilir .

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet gözlükleri yüzüne yapışır düşme gibi birşey olmaz . Değil aydos evereste çıksan oynamaz :)

Sercan Can

Daimi Üye
Tepki
40
Bisiklet
Carraro
Gözlük bende arıyorum ama fiyatlar aşırı abartı pahalı.

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Decathlon spor mağazalarını biliyorsanız orda uygun fiyata kaliteli gözlükler var . İstanbul,Ankara,İzmir`de birer mağazaları var.

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Gözlüğe vereceğiniz paraya acımayın. Sonuçta 2 tane gözünüz var ve herhangi bir sorunda geri dönüşü kesinlikle yok.
Forumda ve 2. el sayfalarda çok sayıda "çakma" Oakley satılıyor. Özellikle de onlardan uzak durun. Gerçekten bisiklet için yapılmış, düzgün bir gözlük alın. Gerekirse 2. el alın fakat kalitesiz/çakma mallardan uzak durun.

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Gökhan Toros, facebook sayfalarında satılan taklit-replika-çakma oakleylerden bahsediyorsunuz sanırım. Benim denemişliğim bile yok fakat düşünmekteyim, kötü oldukları hakkında bir tecrübeniz veya kanıtınız varsa paylaşır mısınız? Birde replikalar 1. kalite ve 2. kalite diye gidiyor aralarında bariz fark olduğu zaten belli oluyor, iki grubu da mı kastediyorsunuz? Kullanan çok kişi var ve şikayet eden yok bildiğim kadarıyla..

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
(link)

Eğer çakma gözlüklerin bunu yapacağına inanıyorsanız alın :)

Onur Ali İmren

Forum Bağımlısı
Tepki
870
Bisiklet
Kron
Haklısınız göz önemli ama benim gözlük almamda ki etken bugün giderken 2 kere gözüme çamur toprak bir şeyler girdi. durmak zorunda kaldım,çıkarmasıda ayrı bir dert. O yüzden bir gözlük alayım diyorum. Güneş gözlüğüm var ama oda karanlık gösterir her yeri. Bisiklet gözlükleri de aynı şekilde karanlık mı gösteriyor?

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Aşağıdaki link daha önce verilmişti tekrar veriyorum. Bazı arkadaşlar değiştirilebilir renkli camlarıyla gelmesinin avantaj olduğu söylemiş, gece birini gündüz diğerini kullanırım demişti. Bazı arkadaşlarda Almanya'da kendi yine aynı firmanın sitesinde 6 avroya satılan gözlüğün ülkemizde bu fiyata satılması nedeniyle almayacaklarını söylemişlerdi. Kalitesini bilemiyorum ama fikir olsun istedim.
(link)

• Beğen
Tepkiler: Onur Ali İmren
Tepki
2
Erdoğanlar bisiklette indirim var. Ben de bu gözlüğü düşünüyorum.

(link)

http://www.erdoganlarbisiklet.com/v2.0.2/media/catalog/product/cache/2/image/5e06319eda06f020e43594a9c230972d/o/4/o4ki_6.jpg

Veya bunu,

(link)

http://www.erdoganlarbisiklet.com/v2.0.2/media/catalog/product/cache/2/image/5e06319eda06f020e43594a9c230972d/f/i/file_61_1.jpg

Özellikleri aynı iki ürün. Sanırsam bu gözlüklerin camı değişmeyen cinsten. Ama neredeyse yarı yarıya indirim var. Düşünmekteyim.

Murat Yavuz

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Colnago
(link)

Spd pedal için yardımcı oluru, eğer spd'ye geçmek istiyorsanız.

Bilal Demir

Forum Demirbaşı
Tepki
214
Bisiklet
Scott
SPD pedalı decathlon'dan shimano marka tavsiye edrim. Ayakkabıyı da yine aynı yerden Rockrider albilirsiniz. Benim görebildiğim uygun fiyatlı ve fiyat/kalite oranı bakımından en iyisi buydu.

Onur Ali İmren

Forum Bağımlısı
Tepki
870
Bisiklet
Kron
rockrider görünümü hoş,peki denediniz mi? kalitesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Spd pedalım m-540 olacak. Gözlüğü de tişibodan almayı düşünüyorum.