Görmemişin bir KRON'u olmuş..

geloturikidakka

Daimi Üye
Tepki
176
İsim
Olgun Z.
Bisiklet
Diğer
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

buda benim yeni bisikletim. aslında atmayacaktım gösteriş olur görmemişin bi bisikleti olmuş düşüncem vardı kendi içimde ama baktım ki en düşük benimki pek kron muhabbeti geçmiyor forumda hep cubeler fujiler vs sonra gösteriş de olmaz diye atıyorum :D

fethiyede nerdeyse hergün kayaköy yokuşunu çıkıyorum eşlik etcek varsa beklerim extradan yarımada veya başka önerisi olan varsa da hertürlü gidilir ama pek konuşmayı seven biri değilimdir iyi dinleyiciyim;-)
yazın ise uzun (8-9-10günlük) turlar düşünüyorum bu bisikletle tek başıma ;)

bisiklettten de genel manada memmunum sadece;

-gidonu düz gidon taktıracağım bu tipleri sevmiyorum.
-Jant ve maşadaki etiketleri zorda olsa söktüm. abartı sevmiyorum sade olsun elimden gelse marka yazılarını da sökecektim de onlar çıkmıyor :)(bu konuda Trek i seviyorum)
-birde 21 vites hafif geliyor vites sisteminiykseltirim ileride daha hızlı gitmesi için.

şimdilik bu kadar diyeceklerim inşallah iyi günlerde kullanırım :)

Scudo

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.389
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Bisikletin fotograflari yokmu?

Bisikletin hayirli ugurlu olsun, allah kazasiz belasiz kullanmak nasip eder insallah.

Birde neden bisikletini asagliyorsun? Eger bisikletini seviyorsan, ozaman o bisiklet dünyanin en iyi bisikletidir. Ayrica kötü bisiklet yoktur sadece bakimsiz bisiklet vardir.
Bisikletini sevgiyle kullanirsan sana en kötü bisiklet bile yillarca bisikletlik yapar.;)

geloturikidakka

Daimi Üye
Tepki
176
İsim
Olgun Z.
Bisiklet
Diğer
@Murat Cömez

yo bisikletimi kötülemiyorum yanlış anlaşılmasın gayet memnunum. diğer bisan bisikletim 10 yıllık hala sapasağlam duruyor memlekette olduğundan bunu aldım (kargo vs uzun iş getirtilmesi :)

sadece forum standartlarının altında. ama benim standartlarımda bir bisiklet :)

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.389
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Olgun Zengin

Fotograflar simidi göründü. Bisikletin güzelmis, keyfli sürüsler dilerim.

• Beğen
Tepkiler: geloturikidakka

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@Olgun Zengin

Merhaba. Forum standartları nedir acaba? Burada her gün aktif olarak en az 400 ile 1500 kişi giriş yapıyor ve forumda geçiniyor. Kron bisiklet bir çok kişide olduğu gibi bende de var. Kron XC 150V Lady modeli. Ben çok beğeniyorum. Benim bisikletim Merida. Kısa bir süre önce sorunlu 2-3 hafta geçirdi. O sürede ki boşluğu eşimin bisikleti ile doldurdum. Gayet hafif ve sürüsü keyifli bir bisiklet. Kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim. Market bisikletleri hariç hiç bir bisiklet standart altı değildir. Çünkü sizi A noktasından B noktasına uzunca bir süre sorunsuz götürür.

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.877
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bence binilen ve ozellikle sahibinin sevdigi-memnun oldugu her bisiklet guzeldir ve ozeldir :in:

Vites sistemini sadece hizlanmak icin degistirecekseniz aynakol degisimi yeterli olacaktir. 3*7 ve 3*10 arasindaki fark en dusuk ve en yuksek vitesten ziyade, ara vites olarak daha fazla, hatta bazen tekrara dusen vites kombinasyonlari saglamasidir.

Belki biliyorsunuz ama ben bu konuda pek fikir sahibi olmayan ve okuyanlarada yardimci olsun diye yazayim yine...

Hizinizi etkileyen, en buyuk aynakol dislisinin en kucuk ruble dislisine oranidir.
Cekis - tirmanma rahatligini saglayan en kucuk aynakol dislisinin en buyuk ruble dislisine oranidir.
Bu durumda ayni boyda aynakol ve ruble dislileri kullanan 21 ve 30 vitesli iki bisikletin hiz ve cekis orani ayni olabilir. Sadece arada farkli kombinasyonlar farkli kosullarda degisen oranlarla avantaj saglayabilir. Ancak max. hiz ve max. cekisleri ayni kalir.

Hizi etkileyecek diger onemli faktor ise lastik secimi ve lastik basincidir.
Sonrasinda bisikletin tasarimi, hafifligi, kadans, surucu, surus aerodinamigi vb. gelir ama o kadari profesyonel degilseniz cokta baglayici degil bence :)

geloturikidakka

Daimi Üye
Tepki
176
İsim
Olgun Z.
Bisiklet
Diğer
@SerkanH

yo birçok kullanıcı kullanabilir ona sözüm yok ama genel manada açılan konulara bakılınca buradan anlaşılabilir forumun standartları :)
(bu benim görüşüm )
ve bisikletle alakalı bi şikayetim olmadı hiç dediğim gibi görsellikle alakalı gidonun tipi, etiketler vs. extradan da belli bi noktadan sonra hızın az gelmesi bunlarda ufak şeyler zaten.
Kii bu bisikletle 10 günlük tura çıkmayı düşünüyorum insan sevmediği begenmediği bi bisikletle uzun bir yola çıkmaz heralde :)
bisikleti almadan bindim gezdim beğenmediğim bir bisikleti almam extradan kim bi tur ver demişse inenler uçak gibi gidiyor dedi bunun morali bile yeter :D
uzadı konu ama bisikleti sevdiğim anlaşılmıştır heralde genel manada sevmediğim görüşü çıkmış ortaya :)

@suat akman

evet onu düşünüyordum bende vites sistemini değiştirsem bile arka rubledeki en küçük dişli sayısını ne kadar azaltabilirim zaten yaza doğru değiştiririrm artık aynakolu. extradan lastikleri değiştirmek için de yazı bekliyorum etkisi var mı bilmiyorum ama psikolojik olarak dişli lastik kışın kullanılır diye bi düşüncem var :D (tamamen psikolojik).
diğer kadans sürüş aerodinamiği vs konuları de Bisikletforum sağolsun dikkat ediyorum lastiikle aynakol değişecek gibi :)

düşünüp yazdığınız için de ayrıyeten teşekkürler ;)

ve BİSİKLETİMİ SEVİYORUM :in: :D

S.Koca

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Bisiklet
Fuji
@Olgun Zengin

Geçen haftasonu 45km lik ovacık-mendos-bozyer-esenköy-fethiye şeklinde turunu yaptık. Cumartesileri hava koşulları sıkıntı yaratmazsa mutlaka turlayanlar oluyor. Tavsiye ederim likya2teker facebook sayfasından takip edebilirsin.

• Beğen

Gültekin R. Demirkaya

Forum Demirbaşı
Tepki
275
Bisiklet
Kron
Benimde ilk bisikletim XC 150 idi. Onu aldığım zamanda maddi durumum elverişli olmadığından alabilmiştim. Ama biraz durumum düzelince orta göbeği rulmanlıya aynakolunu da shimanoya çevirdim. Ufak tefek de aksesuar yapmıştım. Açıkçası belirli bir hedefte olanlar için gayet iyi bir bisiklettir. Ben maşası hariç memnundum. Tamiri bakımı basitti ve hesap idi.. Ayrıca hiç de küçümsenecek bir bisikle değildir XC 150. Sadece Kron'un satış politikası gereği bazı şeyleri önemsenmemiş o kadar...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
(link)

Eski xc250 bisikletim, bakımlarını düzenli şekilde yaptım ve beni "kendi çapında" mutlu etti. ..Sizin tabirinizle ben de eski görmemişlerdenim :). Şaka bir yana iyi bir başlangıç seviyesinde bisikletiniz var. Güzel günlerde kullanın.

mehmetsarı

Aktif Üye
Tepki
193
Bisiklet
Canyon
Kazasız belasız, güzel günlerde sürersiniz inşallah. bir de harika bir yerde bisiklet sürme şansınız var ,değerini bilin;))

• Beğen
Tepki
12
Bisiklet
b'Twin
selamlar. ilk mesajım bu konuda olsun dedim. bisikletimin fotoğrafını paylaşıyorum. fakat suan o güzelim beyaz selesini kocaman siyah baba koltuguyla değiştirdim. :D rahatım ama ıcımde bır pısmanlık var jel kılıf mı yapsaydım dıye.http://(link)(link)

• Beğen
Tepki
2
Bisiklet
Kron
vala kardeşim seni görünce benimde atasım geldi ya buda benim alet bence görüntü bakımından çoğu mtb ye takar kübik kadrosu zaten ayrı bi hava :D :D

https://imageshack.com/i/exWprMEHj
https://imageshack.com/i/f0KnZn3Mj
https://imageshack.com/i/kn8k5ZAwj

phrygian

Halaybaşı
Tepki
559
İsim
Ali Burak
Başlangıç
1994—95
Bisiklet