GoPro yerine normal kamera

OsmanBayraktutan

Aktif Üye
Tepki
12
Arkadaşlar ben turlarda video çekmek istiyorum gopro olmadan normal kamera ile videoları nasıl çekebilirim veya sizler nasıl çekiyorsunuz bir de gopro ile normal kameranın video çekimleri arasındaki fark ne ?

Scudo

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
@OsmanBayraktutan

Hiç bi fark yok:=)(tabi teknik detaylar,özellikler dışında) bazı turlarımızda bir kaç arkadaş bisikletin gidonuna kamera aparatı almıştı normal dijital kamera ile çekim yapıyordu,videolar gayet netti.

• Beğen
Tepkiler: OsmanBayraktutan

OsmanBayraktutan

Aktif Üye
Tepki
12
Gidona takanlara baktım çok titriyo birde kaska takanlar var kaska takmak için ne yapmalıyım?

Cengiz Gökalp

Forum Bağımlısı
Tepki
326
Bisiklet
Scott
kameranın altında takılan vidayı bulabilirsen kaskın içinden geçirip klipsleyebilirsin..
- ek bilgi vereyim. dijital kameraları gidon gibi yerlere bağlamanızı önermem. çoğu kameralar sarsıntı sırasında bozuluyor. kask için pek sorun olmaz :)

benim gidona telefonumu bağlayıp çektiğim videoyu göstereyim. iphone tutucuya baglayıp ters çevirdim :)

janberk

Üye
Tepki
15
GoPronun diğer kameralardan farkı yüksek hızlı video çekmesi ve geniş açılı lense sahip olması + işinin hakkını veriyor olması .

Tutupta 300-400 liraya satılan 1080P el kamerası ile Hero2-3 ü kıyaslamak çok saçma olur.

Sony Blogie de güzel bir kamera 720P 60Fps görüntü kaydediyor . Bunada bak .

OsmanBayraktutan

Aktif Üye
Tepki
12
Peki kameranın altında vida için yer var ben vida bulurum herkese teşekkürler

Eray ADALI

Forum Bağımlısı
Tepki
705
Şuna benzer aparatlar oluyor, su an sadece örnek teskil etsin diye bunu gösteriyorum;

http://img.dxcdn.com/productimages/sku_163892_1.jpg

Bunlar cırt kayışlı oldugu icin kaskına da gidonuna da takabilirsin.. Ben bunlardan edinmeyi dusunuyorum acıkcası

direkt olarak vida ile kaskına tutturursan kaskına zarar verme ihtimali ya da kask icinde seni rahatsız eden bir vida bulunması, hareket esnasında ayarlanan acıda durmayıp yamulup kaskımı ya da gokyuzunu cekmesi gibi durumlar beni bu dusunceden uzaklastırıyor acıkcası.. siz de tekrar düsünün derim

fotografı aldıgım site; bir bakın isterseniz;
(link)

Ekrem Yılmaztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
477
Bisiklet
Cube
Go pronun kalitesi yanında geniş açı alması bence en büyük ekstrası. Ama hala ses konusunda çok başarılı değil bence ve ayrıca ufak bir kamera da değil. action cam olarak üretilen bir ürün daha ufak olmalı yani insanlar kasklarına tutturuyor. Alınır mı alınır her yerde de kullanılır ama ucuz değil biliyorsunuz. Bence pratik çözümlerle şansınızı deneyin baktınız kemiyor sonra alın :in:

• Beğen
Tepki
3
Bisiklet
Corratec
abi benimde nokia n8 telefonum var 12 mp kaliteli video çekebilen bir kamerası var bendebi deneyim bakayım nasıl olcak artık gidona falan bantlamayı düşünüyorum

OsmanBayraktutan

Aktif Üye
Tepki
12
@GiciK eRay ADALI

Ben bundan aradım bulamadım :S ben kafama kamerayı bantla bağlamayı deneyeceğim belki güzel olur :) olmassada video çekmem fotoğraf çekerim..

OsmanBayraktutan

Aktif Üye
Tepki
12
@Ekrem Yılmaztürk

Size katılıyorum normal bir kamera videosuyla gopronun kini karşılaştırdım aradaki fark ortada gopro normal kameraya göre daha geniş alan gösteriyo..

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Videoyu izleyince söylemeden duramadım.Gençler,downhill'de seleler o kadar yüksek olmaz ve seleye neredeyse oturulmaz.Ağırlık merkezi olabildiğince yere yakın olmalıdır.Aslında iniş bisikletleri çift amortisörlü olmasına karşın,MTB lerle yapılan inişlerde,diz kapakları adeta bir amortisör gibi çalışır.Dönüşlerinizde sele yüksekliğinden ötürü fazlaca dışa savrulmuşsunuz.Uzun inişlerde selenizi çok daha alçaltarak,yapabiliyorsanız oturmadan ve yere daha yakın konumlanarak yaparsanız,vücudunuzu merkezkaç kuvvetine karşı daha kolay ayarlayabilir,yola daha çok hakim olursunuz.Yanlış anlaşılmasın;sadece bir dost tavsiyesi.

• Beğen