GoPro için Aksesuar Tavsiyesi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
sevgili bisiklet severler

gopro kameramı aldım sonunda. hero 3+ black edition. sizce hangi aksesuarları almalıyım veya bisiklet için paket olarak satan bir site vs var mı ? boşuna kullanmayacağım ürünlere para vermek istemiyorum. tavsiyelerinizi bekliyorum.

teşekkürler

http://i62.tinypic.com/29c4f9g.jpg

Scudo
Tepki
63
İsim
raşit köksal
Bisiklet
Cervélo
(link) bakabilirsin ben çoğunu almıştım ;)

hayırlı uğurlu olsun iyi günlerde kullanasın....

metin mülayimoğlu

Aktif Üye
Tepki
52
Bisiklet
b'Twin
Aman aman tr alma. :tskler::krktm: 1500 tl tuttu Aliexpres te fiyati cok hesapli kaskin uyumluysa kask aparati gidona sabitleyebilecegin onlarca aksesuar var ayrica gogus bandindan tut yuzlerce secenek var ;)

Az daha paraya kiyaydin 4 alsaydin.....

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.371
Bisiklet
Scott
Öncelikle Battery BacPac almanızı tavsiye ederim. Kameranın arka kısmına takılan bu ek pil sayesinde çekim süresini iki katına çıkarıyorsunuz. Pilin kutusundan housing için kullanacağınız kapak da çıkıyor.

Bisiklet üzerinde çekim yapacaksanız gidon sabitleme aparatı yerine göğüse takılan aparattan alabilirsiniz; en sağlıklı çekimler göğüs aparatıyla yapılıyor. Chest Harness Mount diye aratırsanız yurtdışı sitelerde uygun fiyatlı seçenekler bulabilirsiniz. Gidon aparatıyla özellikle arazi sürüşlerinde yapacağınız çekimlerde çok fazla titreşim sorunu yaşıyorsunuz. Kask aparatını da önermiyorum zira kamerayı kaskınızın üzerinde taşımak bir süre sonra rahatsız edici ve yorucu olmaya başlıyor. Bu arada belirteyim, her üç mount tipine de sahibim ve hepsiyle epey çekim yaptım, görüşlerim kendi tecrübelerimin sonucudur.

• Beğen
Tepkiler: Murat B.

Emrah Özşahin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.745
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Ben de bugün Go Pro 4 Black aldım. Yol bisikleti kullanıyorum genelde. Göğüsten çekim yapılınca kollar falan kadraja giriyor. Kask daha iyi olmaz mı ?
Bunun haricinde ekstra batarya mı alsak yoksa bu kameranın arkasına takılabilen şarjlardan varmış ondan mı alsak. Aralıksız 1 batarya ne kadar süre çekim yapıyor.
Bu arada hafıza kartı önerisi de alabilirmiyim. Bu yazma-okuma hızının çok büyük bir espiri var mı? Lexar hafıza kartı öneriyorlar. Az önce 4K video çekmeyi denedim 8GB'lık Sandisk hafıza kartım cortladı. Biçimlendirmeyi de kabul etmiyor şimdi. İyi bir hafıza kartı şart.

C. Tiryaki

Daimi Üye
Tepki
501
Bisiklet
Scott
Hayırlı uğurlu olsun.

Aynı ürünü bir senedir kullanıyorum. Hem göğüs çekimi hem de gidona sabit şekilde kullandım. Göğüs kullanımı görüntü alanını çok kısıtlıyor. Kask ile kullanımda ise odak alanı çok değişiyor. En kesin çözüm gidon üzerinde kullanmak bence. Bunun için ihtiyacınız olan Handlebar/Seatpost isimli aparat.

• Beğen
Tepkiler: Emrah Özşahin

OguzGyan

Aktif Üye
Tepki
190
İsim
Oguzk
Bisiklet
b'Twin
@Mehmet Altuğ
Youtube kanaliniz var mi acaba ? Ben de Gopro almayi dusunuyorumda internette genelde yabancilarin kanallarina denk geliyorum. Izlemek isterim 1-2 kayit

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bende ,

- 64 GB class 10 sandisk extreme plus 80mb okuma yazma hızı olan hafıza kartı

- 3 way monopod tripod aldım

şimdilik. henüz deneyemedim. hafıza kartının iyi olması şart.

aksesuarlar pahalı olduğundan gereksiz birşey almamak lazım. bunları deneyeyim gidon bağlantı aparatı alacağım lakin onu kullananlarda çok titreşim yapıyor diyorlar.

benim aklımda aslında mikrofon almak var. temiz ses almak için şart galiba. şöyle mini birkaç cm kadar mikrofon var mıdır acaba ?

ahmet21

Üye
Tepki
12
İsim
ahmet can ogan
Bisiklet
Trek
Öncelik yedek pil bence kask aparatı pov çekim candır.Gidona takarsan hem titreşim olur hem görüntü sabit kalır önermem ve yukarda denildiği gibi min. class 10 bir sd 32 gb kart şimdilik bunlar işini görür ilerde kafa bandı tripod vs. kullanım ihtiyacına göre alırsın.

• Beğen
Tepkiler: deadlyLoves

metin mülayimoğlu

Aktif Üye
Tepki
52
Bisiklet
b'Twin
@safa Arslan şimdi dolar arttı ama full aksesuar alsan hepsini 1500 ise tr orada 500 TL geçmez, ama şu aksesuar ile karıştırma mekanik aks haric bağlantı aparatı gidon ve göğüs askısı kafa askısı yapıştırıcılar ve 500 dünya yerinden oynasa fiyatın eyy merkez bankası ve fed ten battık gibi açıklama gelmezse çok ucuza alırsın yokolmadı olurda bu felaket senaryosu olursa 500 TL A z ye tüm aksesuar fiyat ücreti 300kapatırsın ben full aksesuarları a zye aldım 1500+ el gimbialı aldım.tr aksesuar alan dövmek lazım başta beni

@BF Okuru mikrofona gerek yok bende var artı hiç faydası yok sayet açıl housing alırsan kendi miss gibi kayıt yapıyor ben de mikrofon var artışını göremedim

Emrah Özşahin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.745
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Nasıl birşey alacağıma karar veremedim. Go Pro türkiye sitesinden hesap kitap yaptım yedek batarya v.s 700-800 tl masraf çıktı.
Yurt dışından hangi siteden satın alabilirim bunları. Amazon'a falan baktım fiyatlar uygun ama onun da kargo olayı masraflı oluyormuş. Ve 75€ dan fazla tutar fiyatı. Türkiye'den mi alacağız mecburen.

• Beğen
Tepkiler: deadlyLoves

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
dün 1080p / 60 çekim yaptım, kartım 64 GB sandisk extreme plus 4k kayda dahi izin veriyor.

wd taşınabilir HDD ye atıp dark medya player ile izledim. lakin vidyo da ara ses kesilmesi oluyor.

sorun benim dark medya oynatıcının yetersiz kalması mı yoksa yazılım güncelleme olabilir mi acaba ? yazılım güncellme ve mevcut yazılım kontrolü nasıl yapılıyor bilen var mı ?

canayaz0734

Daimi Üye
Tepki
641
İsim
Can AYAZ
Bisiklet
Diğer
Başlığı görünce atayım dedim bende hero 4 silver kullanıyorum." TOSHIBA 32GB MICRO SDHC UHS-1 C10 40MB/sn " Kullanyırum şu an için 1080 p çekimlerde yetiyor.

@BF Okuru Sorun Dark media player da olması yüksek ihtimal harici disk ve media player veri aktarım hızını bi hayli düşürdüğünden yetişmemiştir. Bilgisyardan deneyin derim.

Ben aksesuarları OEM olarak aldım 5 parça 100 TL ye geldi daha kargodan alamadım ama
  • 1 Ad. GP26 CHEST BODY STRAP
  • 1 Ad. GP24 ELASTİC ADJUSTABLE HEAD STRAP
  • 1 Ad. GP04 VENTED HELMET STRAP MOUNT
  • 1 Ad. GP01 BİKE HANDLEBAR SEATPOST POLE MOUNT
  • 1 Ad. GP73 BİKE MOUNT MOUNT

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@canayaz0734 ben dark medya player ı da aldığımdan beri kullanıyorum hiç güncelleme yapmadım, wd 320 gb hdd den de olabilir, dark medya dan olabilir. umarım cihazdan değildir.

1080p/60 olunca sanırım cihazlar sapıttı. gerçi hdrip 1080p leri dark medya oynatıyordu ama gopro çekimi ağır geldi herhalde.

bu sabah kitapçığında baktım kuzey amerika harici PAL seçin diyor. NTSC seçili idi PAL olarak değiştirdim. bunun kayda etkisi nedir ki ?

teşekkürler

canayaz0734

Daimi Üye
Tepki
641
İsim
Can AYAZ
Bisiklet
Diğer
@BF Okuru Üstad ben Dark'ın ürünlerini beğenmiyorum ne diyeyim :) HDD olarak zaten Western Digital kullanıyorsunuz yani okuma/yazmada herhangi bir sorun çıkarması mümkün değil ama bir de Pc üzerinden deneyin VLC player ile izleyin derim. Orada da takılma yapıyorsa (aynı yerlerde) o zaman kayıtta sorun vardır.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@canayaz0734

ben dark ı alalı 3-5 sene oldu ilk çıktığı zaman almıştım. aslında takılma değil de ses kesilmesi var görüntü sanki anlık sessiz çekmiş gibi. zaten tabiri caizse kaymak gibi akıcı değil vidyo. bunun sebebi dark medya oynatıcı ama anlık ses kesikliği ve görüntünün sanki anlık durup-sessiz kaydedip yeniden başlaması makineden mi dark tan mı bilemiyorum.

zaten biraz daha bakayım da olmadı mac mini alıp hem pc hem htpc olarak kullanmak istiyorum. çektiğim vidyoları tv den izlemek istiyorum.

bu arada cihazı tv ye bağlayıp oynatmayı denediniz mi hiç ? bu şekilde yani cihazdan oynatmak nasıl performans verir acaba ?

deneyeceğim dediklerinizi.