GoPro Hero 5 hayırlı uğurlu olsun...

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında yyokes tarafından paylaşıldı.

1. yyokes

yyokes ...

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Güzel gözüküyor... İlk gözüme çarpanlar housing olmadan 10 metreye kadar su geçirmezlik,
    dahili LCD display, voice kontrol, video stabilization ve tek tuşla kontrol......

Ve tabii tüm bu gecikmiş özelliklerin artık bir GoPro black edition'da olması... :)

http://shop.gopro.com/EMEA/cameras/hero5-black/CHDHX-501-master.html

Bisiklet ve benim gibi su altı ile ilgilenenler için "herşeyi tamam" bir kamera gibi gözüküyor...

hüseyingürgah bunu beğendi.
  2. elfoonn

elfoonn Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Daha GoPro serisine sahip olamamışken adamlar uzaya çıkıyor :)

muhiddin, Çağdaş78 ve MakRo bunu beğendi.
  3. deadlistcach

deadlistcach Felt F65x cx

Bisiklet:
    Felt
    Seviye:
    Oys:D

4. Ertan M.

Ertan M. Forum Bağımlısı

Adı:
    Ertan
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Alamadıktan sonra hayırlı niye olsun ki kabaca 2000 tl gibi bir fiyatla gelecektir.O parayıda bir aksiyon kamerasına vermem tabiki tercih meselesi.

MakRo bunu beğendi.
  5. MakRo

MakRo Kıdemli Üye

Adı:
    Alperen Atman
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    @Ertan M. evet bende aynı fikirdeyim adamlar işin hakkını vererek yapıyor fakat Türkiyedeki fiyat bazı bize aşırı geliyor, kaldı ki o yanında gösterdikleri aksesuarlara bir o kadar daha gider.

Ertan M. bunu beğendi.
  6. Ersydn

Ersydn Olmaz olmaz deme olmaz olmaz.

Adı:
    Ersoy Aydın
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    eken h9r miis 300 tl.:)

tabiki bir go pro degil 1800 tl :)

7. Yavuz S.

Yavuz S. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Go-Pro 2 Hero HErşeyime yeterken bu gereksiz :)

8. hydrocon

hydrocon Kıdemli Üye

Seviye:
    Ekstraları var zira hala xiaomi nin 4k modeli fp olarak daha başarılı buluyorum

9. Serkan Mıstınoğlu

Serkan Mıstınoğlu Road Runner

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    No-Pro var aliexpreste :D

Üye Adı ve MakRo bunu beğendi.
  10. Jandero

Jandero Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bence Karma ile guzel bir bundle oluyor. TR fiyati uygun olursa almak lazim.

yyokes

yyokes ...

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Amerika fiyatı 399.- USD.. :mad:

Elbet bir gelen tanıdık buluruz... :rolleyes:

Bu arada eklemek isterim, yukarıda bahsettiğiniz f/p kameralarından hiçbirisi bir Black Edition GoPro değildir..

Ne kadar ekmek, o kadar köfte..

vulkanlodbrok ve mtb_rider bunu beğendi.
  12. Tolga Kuş

Tolga Kuş Yeni Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Gopro aksiyon kamerası alanında fazlasıyla başarılı. Aksesuar çeşitliliği oldukça geniş ve bulunurluğuda hemen hemen gopro satan yerlerde mevcut. Fakat ekonomik kaygılar gözönüne alındığında alternatifler değerlendirilebilir.

Amacınız profesyonel iş çıkarmak değilse, white edition iş görür.

Bi laf vardır, konuyla şöyle birleştireyim; Aksiyon kamerası var, aksiyon kamerası var. :)

13. adilmusazafer

adilmusazafer Kıdemli Üye

Adı:
    Adil Musa ZAFER
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Kamera iyi de batarya performansı çok çok çok kötü maalesef.. Biraz ayar kurcalayayım derken şarj anında 90 altına düşüyor. Yedek batarya aldım inşallah 2. yedek batarya almak zorunda kalmam.. Onun dışında ses kontrol olayı çok iyi olmuş. Sonunda olması gereken hızda bir GoPro yapmışlar. Ve tek model (Black) olarak üretmişler bu bence iyi olmuş..

14. Şafak Atilla Akpınar

Şafak Atilla Akpınar Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    2016 nın başında heves etmiştim. Araştırmalara başladım go pro 4, Go pro 4 session,garmin virb ve sony fdrx-1000 hakkında çok video ve karşılaştırma izledim ve okudum.

Go pro 4 session modelini tdf 2016 da gözümüzün içine soka soka turu bitirdiler. Pil ömrünün kısalığı ve görüntülerin pekte tdf 2016 da günlük yarışlardan önce gösterildiği gibi olmadığını okudum ve gözlemledim. Firmanın bilerek kayıtları aldıktan sonra modelin satışını canlandırmak için bazı programlar ile görüntüde oynamalar yaptığını öğrendim. Bir yanım hep session 4 un ufak olmasına kayıyordu. hero 4 e modelin de fazla para vermek istemiyordum. Eylül ayı gibi paramı hazırladım. hero 4 için uygun fiyat ararken fdr-x3000 çıkış tarihi duyurulmuştu. İlk önce asya pazarında piyasaya çıkması muthil ilgi yarattı(doğal olarak sony). Pek fazla makale ve video bulamasamda hero 4'ten caymış x3000'i beklemeye başlamıştım. n11'in kasım ayında yaptığı kampanya ile 1600 liraya satın aldım. Hero 4 için 1500 liraya fazla derken x3000 için değeceğine inanarak satın aldım. Vakumlu aparatıyla arabada da kullanıyorum.

Kısaca go pro için aylarca araştırma yapmama rağmen sony fdr-x3000 modelini es geçmemenizi öneririm. Go pro firmasıda hero 5'i hemen satışa çıkardı ama karşılaştırmalarda ve kamera içinde kullanılan teknolojiyle sony'nin daha iyi olduğunu görebilirsiniz.

15. Gixxer

Gixxer Forum Demirbaşı

Adı:
    Yiğit Tabas
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Hero 4 ile 5'in aynı sensörü kullandığını duymuştum. Gerçeklik payı nedir bunun?

Sony FDR-X3000 izlediğim testlerde daha başarılı bir kamera gibi gözüktü açıkçası. Gopro, Hero 4'e smart özellikler ekleyip Hero5 çıkarmış gibi bir izlenim yarattı bende

16. ilkercom

ilkercom Bisiklet İnsanı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    gopro hero 4 sony fdr3000 xiomi 4k ve garmin virb kıyaslamasında go pro 4 en kötüsü :D 5 de ne kadar geliştirdiler bilmem ama sony çok ağır eziyordu gopro yu.

xiaomi de kendi çapında çok çok güzel iş yapıyor.

bizim gibi gidona sabitleyerek sürenlerde titreşim engelleme en iyi olması gereken özellik. Ve bu konuda sony acaip iyi işler yapıyor.

17. adilmusazafer

Adı:
    Adil Musa ZAFER
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @Şafak Atilla Akpınar Garmin Virb XE düşünmüştüm bende. Fakat hem pil hem yeterli bilgi hemde aksesuar konusunda problem yaşarım ya da belli yerlere bağımlı kalırım diye vazgeçtim. Sony nin de kamera tipleri hoşuma gitmediği için eledim. Sonuç olarak hem aksesuar zenginliği, hem garanti olayından ve sağlamlığından GoPro seçtim. Fakat dediğim gibi daha önce Hero 3 Silver kullanmıştım onun bile batarya performansı Hero5'ten iyiydi. Güncellemeyle de çözüleceğini sanmıyorum. Hayırlısı bakalım..

@ilkercom Rollbar ile hero5 o konuda çok çok başarılı diyebilirim. Şahsen hero5'i roll bar ile sabitledim. hero 3 e göre görüntü kaymıyor. Kameranın batarya haricinde performansından memnunum. Bu arada Hero 5 de bağlantı parçalarından titreşim engelleyici plastik monteli geliyor.

Sonuç olarak bu tip zımbırtıları kullanma amacımıza göre değerlendirmeliyiz diye düşünüyorum. Mesela ben Su geçirmemezlik için ekstra kılıf hiç takmak istemiyordum. Resim daha iyi çekse diyordum. Daha hafif olsa diyordum vb vb. İhtiyaçlarımı fazlasıyla GoPro karşıladı diye GoPro aldım.

18. Bartu Bilgi

Bartu Bilgi Lüleburgaz

Adı:
    Bartu _39
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Merhabalar iyi bir aksiyon kamerası alacak kadar şuan param yok.Elimde selfie çubuğunun tutacağı var onu göğüs bandı ile birleştirme şansım varmıdır.Telefonumla çekim yapmak istiyorum.Yada telefonu kullanabilmek için başka bir aksesuar varmıdır ?

Galaxy S7 Edge cihazımdan gönderildi

19. adilmusazafer

Adı:
    Adil Musa ZAFER
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @Bartu Bilgi Bir şekilde bi çözüm bulursun belki de cep telefonunda titreşim rüzgar sesi aşırı olur. Yani performans alamazsınız diye düşünüyorum.

20. ilkercom

ilkercom Bisiklet İnsanı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    eğer ortalamanın üstünde bir telefonun varsa onunla titreşimsiz çekim yaparsın. Ben gidon üzerinde telefon tutucu olarak bişey yaptım. sağlam telefon kılıfını arkasından delip gidon için yapılmış action cam aparatına vidaladım. strava için kullanıyorum. eğip kayıt da yapılır. siz de monta monte ederek bir telefon kılıfı ile çözebilirsiniz.