Google 'bize logo yaptı'

Murat EVGİN

Forum Bağımlısı
Tepki
955
http://www.eekle.com/img/95843905.jpg

Google Türkiye'nin ana sayfası www.google.com.tr'de ilk defa 23 Nisan'da Türkiye için özel bir özel tasarımlı logo yayınlanacak. Google Türkiye ana sayfası logosunun yerine, Türk çocuklarının 23 Nisan'ını ve Ulusal Egemenlik bayramını kutlayan özel tasarımlı bir logo kullanılacak.

23 Nisan Doodle'ı Çocuklar'ın Günü olarak da bilinen Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın ruhunu ve özelliğini yansıtacak şekilde tasarlandı. Bu özel günde çocuklar tüm ülkede önemli makamları bir günlüğüne de olsa devralarak, eğitim ve çevre çalışmalarının geliştirilmesine yönelik önemli kararların alınmasına yönelik mesajlar veriyorlar.

Google, EMEA Bölgesi Pazarlama Müdürü Yonca Brunini yaptığı açıklamada ' Bu Doodle'ı google.com.tr'de yayınlamamızın sebebi Türk internet kullanıcılarını Google Doodle- özel logolarına gösterdikleri inanılmaz ve sürekli ilgidir. 23 Nisan logosu Google'ın Türkiye pazarına verdiği önemin ve bağlılığının bir göstergesidir ve umarım tüm kullanıcılarımızın beğenisini kazanır.' dedi.

Geçtiğimiz günlerde (link) sloganıyla bir internet sitesinde başlatılan kampanya başarıya ulaşmış oldu. Google'ı bu konuda ikna etmeyi başaran sitede konuyla ilgili açıklamalara ulaşabilirsiniz.

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
:) Kesinlikle Google'a karşı olan sempatiyi artıracak bir adım olmuş. Keşke sadece google.com.tr'ye özgü değil de, tüm "google"lar içi olsaymış :).

Ozan Güven

Forum Bağımlısı
Tepki
201
@HaliliOzturk

okuduğum anda aynı şeyi düşündüm .. ağzım açık okuyodum ki google.com.tr için olduğunu görüp küçük bi hayalkırıklığı yaşadım olsun gene de sevindirici.. ama şu da bi gerçek ki Türkiye olarak cidden büyük bi pazarız google için

Banu B.

Forum Bağımlısı
Tepki
306
markaların böyle local adımlar atması sempati anlamında çok değerli bence... çok sevindim okuyunca ben de... paylaşım için teşekkürler:)

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
sevindirici gerçekten...

sarda

Üye
Tepki
37
Güzel bir gelişme ama Halil'in de dediği gibi Türkiye'ye özel değilde tüm Dünya için yapsaydı daha güzel olurdu.

Trek kullanıcıları içinde böyle bir logo yapsa fena olmaz hani :p

http://img181.imageshack.us/img181/949/trekgooglebm5.jpg

mutu88

Daimi Üye
Tepki
181
Çok yaratıcı ve güzel çalışmalar olmuş
Hepsini tek tek incelemenizi öneririm