Goldstarcab

Mert Bağcılar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.214
Bisiklet
Cannondale
Arkadaşlar İst-Yıldız Bisiklet in yapmış olduğu bu pedikepler,yurt dışında Amerika başta olmak üzere bi'çok avrupa ülkesine satılıyor..

Sipariş üzerine yapılan bu güzel bisikletler yurt dışında ve adalarda bisiklet-fayton olarak kullanılıyor.

İşte fotoğrafları

(link)

(link)

Görünüşlerine bakıpta yanılmayın,sürüş keyfi hat safada bi bisiklet.

2006 tr şampiyonu Muammer YIlDIZ ında (yanılmıyosam 2004 te) okumak için gittiği Amerika'da geçimini bu bisikletlerle taksicilik yaparak sağladığını bilmenizi isterim.

İyi forumlar...

Scudo

coşkun ayaz

Daimi Üye
Tepki
661
Selamlar,
Petrol fiyatlarının ve çevre kirliliğinin sürekli arttığı bu ortamda gelişmiş zengin ülkeler bisikletten maksimum faydalanırken biz hala müsrif ve vurdumduymaz davranarak araba kullanımını pompalıyoruz. Ama sizin gibi gençler ortaya çıkıp çoğaldıkça insanlarımızda bisikletin yanlızca çocukların tatil oyuncağı olmadığını anlayacaklardır. Verdiğiniz örnek çok anlamlı...
Yolunuz açık olsun...

Apennin_67

Aktif Üye
Tepki
148
bi çok ülkede bununla geçim kaynağı sağlayanlar var ayrıca güzel bişeye benziyor hiçde fena değilmiş

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Kimlerin imkanı varsa bir an önce bunlardan edinsin arkadaşlar.Sokaklarda görüldükten sonra elbet birilerinin aklına bu bisikletlerin iş yapacağı, gelir getireceği ve şehir trafiği, çevreye olumlu yönde katkıda bulunacağı gelecektir.

mzgrknc

Daimi Üye
Tepki
83
@Eren_67

gecimini saglayanlar ne demek bildigimiz endustri bi cok ulkede...

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Mert bilgileri biraz düzeltelim ;).

Muammer ABD'ye okumak için değil, bu pedicableri yerinde görmek, diğer bir deyişle ticaret yapmak için gitti. Sene 2005'in sonu, 2006'ın başıydı. Tabi bu pedicableri sürerek iyi de para kazandığını söylüyordu, ona bir sözüm yok :).

Yanlış hatırlamıyorsam bu aletlerin her biri 90 kg.ın üzerinde. Önde mekanik disk fren, arkada ise hidrolik, MZ marka motorsikletlerin freninden var. Arka tekerlekler arasında bir diferansiyel de mevcut, kaportası fiber glass. Aslında çok daha detay biliyorum ancak meslek sırrı olabileceğini düşündüğüm için, Yıldız Bisiklet'in bu sırlarını açığa vurmayacağım :).

Sadece çok konforlu, ağır olmalarına rağmen de sürmesinin oldukça keyifli ve kolay olduğunu belirtmek gerek. Özellikle sürücünüz Muammer gibi biriyse kendinizi faytonda hissedebilirsiniz ;) (Kulakların çınlasın Muam :D)

Mert Bağcılar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.214
Bisiklet
Cannondale
@HaliliOzturk

Düzeltme için teşekkürler Halil Abi,ben Muammer Abi'nin Amerika'ya master yapmak için gittiğini zannediyo'dum...:p

(yanlış bilgiler için kusra bakmayın arkadaşlar)

Ali AKTAŞ

Forum Bağımlısı
Tepki
993
Buna benzer bisikletlerin daha ilkel hallerini Çin'i anlatan bi belgeselde görmüştüm, ve yanlış hatırlamıyorsam bi çok doğu asya ülkesinde şehir turu ve taksi gibi işlerde kullanılıyor. Belki de geleceğin şehir içi taşıtları kimbilir ?

• Beğen
Tepkiler: ramazanzerey

ümit_levent

Forum Demirbaşı
Tepki
414
selam arkadaşlar şuanda bir kaç tane belediye bisiklet taksi üzerinde çalışmalar yapıyor ve epiycede bu konuda cidiler ilerleyen günlerde büyük bir ihtimal projeleri ortaya cıkacaktır inşallah bunlar bir başlangıç olur.

• Beğen
Tepkiler: MustafaOnderATiK

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
Benim aklıma dolaylı faydasıda geldi. Özellikle sporculara dolaylı yoldan hem kazanç hemde bacaklarını güçlendirmek için antreman yapabilme imkanıda sunuyor diye düşünüyorum. Düşünsenize hem sevdiğiniz bisikleti süreceksiniz hem insanlara faydanız dokunacak hem kazancınızı sağlayacaksınız hemde antreman yapmış olacaksınız. Bence çok güzel bir fikir olduğunu düşünüyorum. Acaba maaliyetleri ne kadar?

Sevgi ve Saygılarımla

Mustafa Önder ATİK

tgrlbb

Üye
Tepki
9
aslında iyi fikir hem antrenman hem kazanç kapısı..
Neden olmasın?
Bunun dışında maddi olanağı elveren, bu aleti koyabileceği garajı, bahçesi olan insanlar için tam bir aile taşıtı. Hani önde evin oğlu arkada anne baba :) İyi olur be..

• Beğen
Tepkiler: MustafaOnderATiK
Tepki
14
arkadaşım ben bu bisikleti almakta kararlıyım.bana nerden ve fiyatlarını açıklarmsın???

lindemann

Forum Bağımlısı
Tepki
1.151
Almanya`da bunlar (biraz farkli) taksi olarak kullaniliyor. Hala resimlerimi koyamadim :( insallah kisa sürede yayinliycam...

nqnr

Üye
Tepki
34
Gayet güzel bir düşünce bence keşke tek amerika gibi ülkelerde değilde türkiye gbi bi yerde yaygınlaşsa ve insanlar motorlu taşıt yerine bunları kullansalan.. çok güzel paylasım sağol..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
pedıkep ı ben ızmır fuar ın da kullanmıstım izmir bisiklet dernegının standın da arkada kımse yokken surmesı zevk lı oluyor arkada 3 tane şişman ınsan olunca tam bır ezıyet oluyor:d onun dısında cok guzel bı bısıklet