Gökova-Akyaka Gezimiz 09/12/2006

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
Değerli forum arkadaşlarım;
09/12/2006 Cumartesi günü havanın çok güzel olması sebebi ile Bülent bey,Semra hanım,Ahmet bey,Mehmet Tahça ve ben Gökova-Akyaka'ya bir gezi düzenledik.
Sabahleyin saat 10:30 gibi Bisikletçimiz Ali'nin dükkanında toplandık.Birkaç küçük ayar ve lastik havalarını kontrol ettikten sonra hemen yola koyulduk.
(link)
(link)
Bisikletlerimizin küçük ayarları bitince hemen yola koyulduk.
(link)
Muğla çıkışındaki 2.5 km'lik Kötekli yokuşundan sonra kısa bir kahve molası vererek güneştende faydalanarak ısınmaya çalıştık.
(link)
(link)
(link)
Kahve molasından sonra tekrar Sakar geçidine doğru yola koyulduk.
(link)
(link)
Kısa bir süre sonra Sakar geçidine geldik.Kontrollü bir şekilde seyir yerine doğru inmeye başladık.Sakar geçidini ilk olarak 1915 li yıllarda Muğla yı işgal etmeye çalışan İtalyan'lar deniz yolu ile getirdikleri mühimmatları katırlarla Muğla'ya çekmek için açmışlar.Tarihi gelişmelerle yol bugünki halini almış.
(link)
Gökova körfezini daha iyi görebilmeniz için daha önce çekilmiş bir resim.
(link)
Tam seyir noktasındayız 650 m.den Gökova körfezini seyrediyor ve resimler almaya çalışıyoruz.
(link)
Yukarıdaki kare Köyceğiz Fethiye tarafı.
(link)
Seyir yerinden aşağıya bakmak insanı dinlendiriyor manzara harika.
(link)
Mehmet Tahça arkadaşımız.
(link)
(link)
(link)
Seyir yerinden ayrılıp inişe geçiyoruz.Kısa bir süre sonra 650 m.den deniz kenarına ineceğiz.Tam sakartepe tesislerinin önünde Bülent beyin tantem'inin arka lastiği birden iniveriyor.Malum bunlar başımıza gelen tatlı süprizler.Bisikletlerimizi güvenli bir yere alıp işe koyuluyoruz.
(link)
(link)
(link)
Lastiği yenisi ile değiştirip hızlı bir şekilde iskeleye indik.
(link)
(link)
(link)
(link)
İskelede balık tutan arkadaşların yanında dinlenerek sohbet ediyoruz.
(link)
(link)
Bülent SAVRAN beyin tandem'i
(link)
Mehmet bir ara balık tutmaya çalıştı ama nafile.
(link)
(link)
Daha önce çekilmiş Akyaka'yı daha iyi tanıyabilmeniz için birkaç karede benden.
(link)
(link)
(link)
(link)
Akyaka sokaklarında tandem ile Bülent bey ve Semra hanım.
(link)
(link)
(link)
Artık dönüş zamanı gelmişti ve bizi çok zorlu yaklaşık 10 km'lik bir çıkış bekliyordu.Çıkışta sık sık mola vermek zorunda kaldık zira su kaybını karşılamamız gerekiyordu.
(link)
(link)
(link)
Çıkış bir hayli zordu ama bir o kadarda eğlenceli.Hava kararmaya başladı daha fazla zaman kaybetmeden Muğla'ya döndük.Eve geldiğimde saat 19:00 olmuştu o kadar yorgunluğa rağmen yüzümde Akyakaya inip meşhur sakar geçidini çıkmanın verdiği heyacanla tatlı bir tebessüm vardı.
Geziye katılan tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim.Mehmet TAHÇA arkadaşımada resimler için ayrıca teşekkür ederim...

Scudo

Erkut Yiğit

Forum Bağımlısı
Tepki
822
Mükemmelsiniz :) Bisiklet üzerinde sizi gülümserken görmek de ayrı bir güzel. Paylaşım için H.Can abiye, tur için tüm katılanlara teşekkürler.

tırt kaptan

Forum Demirbaşı
Tepki
640
Ev sahibi olarak yorum yazmam doğru olur mu bilmem ama şunu söyleyeyim, Gökova dünyanın en güzel yeri. Hele bir de bisikletle keşfediyorsanız tadına doyum olmuyor. Sağolsun Mehmet Tahca arkadaşımız güzel fotoğraflamış ( ben de fena çekmemişim bu arada ;) ) Can'ın anlatımı da güzel olmuş. Keşke haftasonu İzmir'e gitmemiş olsaydım! en kötü ihtimalle bir çay içerdik. Neyse umarım bir daha ki sefere sizi misafir ederim.
Bizim bu geziyi yutkunarak okumamızı sağlayan herkese teşekkürler...

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
elinize ayağınıza sağlık Can bey..

güzel bir hava...güzel bir gün...

Antalya'da Ender beyden sonra bir Bülent bey...tandemler çoğalıyor :) bu gidişle bir tane de ben mi alsam :D

• Beğen
Tepkiler: H.Can DEMİREL

theos

Üye
Tepki
20
Yorumlarınız için çok teşekkürler, aralık ayının bu günlerinde bile havalar bu kadar güzel olunca bisiklete binmek bambaşka bir keyfi veriyor insana...

• Beğen

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
@Murat CER
Sevgili Murat güzel dileklerin için teşekkür ederim.Bülent Savran bey bisiklet federasyonu Muğla temsilcisi'dir ve aldukça uzun turlar yapmış bizlerden çok tecrübeli.Sanırım tandemide 3-4 yıllık var.

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
Bu fotoğrafları görüpte gözyaşlarımı tutmam imkansız. Çok özledim evimi ya...
Can abi ve diğer bisikletçi dostlarım ne kadar teşekkür etsem azdır. AKYAKA gibi bir cenneti bu sayfalara taşıdığınız için çok teşekkür ederim. Bir solukta okudum ve zevkle seyrettim fotoğrafları.
Bekle beni MUĞLA bekle beni...

Paylaşımın için teşekkürler Can Abi..

Sevgiler...

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
@Serkan Taşdelen
Sevgili Serkan merhaba.

Senin üzülmeni istemem umarım en kısa zamanda birlikte yaşadığın ve anılarının olduğu Muğla ve yöresinde beraber padallarız...

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
elinize saglık abi çok ğüzel gezi yapmışınız yine

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
@nuriaktürk

Nuri teşekkür ederim.Gerçekten güzel bir gezi oldu Gökova körfezi dünyanın sayılı köşelerinden birisi.Bizde elimizden geldiği kadar sizlerle paylaşmaya çalışıyoruz.

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
Can hocam meraba.İnanılmaz güzel bir seyir eşliğinde tadımlık anlatımlarınızla betimlediğiniz gezinizi harika derecede güzel buldum.Öyle gözüküyorki artık her bir ile tandemli bir bisiklet gerekiyor.Değerli büyüğümüz Bülent bey ve Semra hanıma güzel katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.Umarım Antalya ailesi gibi,siz güzel insanlarda bölgesel mevsim farklılıklarının getirilerinden faydalanarak.Forum ailesinden bizlere,Tandemin de katılacağı eşsiz gezi ve seyirlerinizi yapacağınız anlatımlarınızla paylaşırsınız.Sevgili Ahmet bey hocam ve Mehmet kardeşime de ayrıca teşekkür ediyorum.
Aranızda mustafa hocamı göremedim.Umarım sıhatinde bir broblem yoktur.

Temennim o ki,siz güzel insanları bu güzel pencereden Muğla Bisiklet Platformu adı altında hepinizin bir arada olup.Gezi ve seyir için pedal çevirirken görebilme şansına sahip olabilelim.

'''Sihirli kelime:Sevmek sevmek sevmek ve yine sevmek.'''

• Beğen

İsmail Ağıllı

Forum Bağımlısı
Tepki
833
h.can abi harikasınız gercekten sizin yerinizde olmak isterdim geziniz tam anlamımıyla dört dörtlük manzara var yeşilki var deniz var daha ne olsun teşekkürler gönlünüzden güzellik hiç eksik olmasın :)

• Beğen

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
@candede
Sevgili Can güzel dileklerin için teşekkür ederim.Mustafa hocam yorgun olduğu için gelemedi.Ne kadar dil döktüysem kandıramadım.:) Şansımıza havalar gayet güzel gidiyor fırsat buldukça yeni gezilere pedal basmaya devam.Sizlerdende kapadokya ve yaşadığınız yöre ilgili yeni geziler bekliyoruz.Nuri ve İsmail'e selamlar...

• Beğen
Tepkiler: candede

Necati Bilgen

Daimi Üye
Tepki
793
Sevgili Can, Güzel insanlarla güzel bir gezi yapmışsınız. Sakar'ı da tırmandığınız için tebrikler. Ben İstanbul'dan Manisa üzerinden Marmaris'e giderken Sakar'ı inmiş buranın çıkışının zorlu olduğunu düşünmüştüm..
Bülent Savran Doktor Bülent beymi? eğer oysa selam ve hürmetlerimi bildirin. Karadeniz turunda Trabzon'da kendisi ve sayın eşi bize büyük konukseverlik göstermişlerdi.
Gezinizi bizlerede yansıtığınız için hepinize teşekkürler SAĞLIKLI BOL PEDALLI GÜNLER ve S e v g i l e r ..

• Beğen

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
@Necati Bilgen

Sevgili Necati abi güzel dileklerin için teşekkür ederim.Evet Bülent bey sizin belirttiğiniz kişi.Selamınız başım üzeri mutlaka iletirim.Bende sizlere sağlıklı ve bol pedallı günler dilerim...

• Beğen
Tepkiler: Necati Bilgen
Tepki
84
Merhaba Arkadaşlar;
Çok güzel bir gezi olmuş. Can yine ballandırmış. Rahatsızlığımın yeni geçmeye başladığı bir dönemde Sakar yokuşunu çıkmayı göze almamakla hata etmişim galiba. Biz Muğla'da ikamet ettiğimiz sürece bir gün bu yokuşu çıkacağız elbette. Gelecek gezilerimizde görüşmek üzere, sevgi ve saygılar. Mustafa Yeniçeri

• Beğen

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
@M. Yeniçeri

Arkadaşlar merhabalar.

Mustafa hocam iyileşti ve pazar günü katılımın daha çok olduğu Muğla-Gölcük-Ula-Muğla gezisi yaptık fakat bu gezimiz performans gezisi olduğu için fotoğraf alamadık sadece çıkışta Muğla merkezde Ataparkta bir iki resim alabildik.
Havanında güzel olması bizleri fazlası ile memnun etti.Aralık ayının sonuna yaklaştığımız şu günlerde hala bisiklet biniyor ve geziler düzenliyor olmamız bir harika.Forumdaki tüm dostlarıma sağlıklı ve neşeli pedallamalar dileğiyle...

• Beğen
Tepkiler: Kemal Tecimen

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Can merhaba
10 günlük İstanbul gezimden sonra ilk sana yazıyorum. Çok güzel bir gezi yapmışsınız. Akyaka dan hep geçmişimdir, ama girip bu güzel yeri görmek hiç kısmet olmamıştı. Şimdi senin resimlerinden sonra girip gezmediğime pişman oldum.
Bizler hep Sakar geçidinden durup seyretmişiz. Bundan sonra ilk geçişimde inşallah girip gezerim.
Geziniz çok güzelmiş. Hele Tandemide görünce , tek olmadığımızı anladım. Demek sizin oralara gelebilsek çift tandem ne kadar güzel geziler yaparız diye düşündüm.
Sana ve tüm arkadaşlarına selamlar gönderirim.
Görüşmek üzere hoşçakal..

• Beğen