Gökçeada-Bozcada'lı Gelibolu Turu

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında ASinanB tarafından paylaşıldı.

 1. ASinanB

  ASinanB Kıdemli Üye

  Yaş:
  36
  Kayıt:
  13 Aralık 2010
  Mesajlar:
  239
  Beğeniler:
  199
  Şehir:
  İzmir
  Seviye:
  Yıllık izinimi kullanacağım 16 Haziran haftasında, bisikletimi KamilKoç ile Çanakkale'ye götürüp, Gelibolu-Şehitlikler turu, Kabatepe'den Gökçeada'ya geçiş, küçük bir Gökçeada turu, Kabatepe'ye dönüş, oradan Çanakkale'ye dönüş, Çanakkale'den Geyikli'ye pedal, feribotla Bozcaada, sonra Geyikli'ye dönüş ve yine otobüs ile İzmir'e dönüş planlıyorum. Evet otobüs kısımları kulağa sıkıcı geliyor ama ilk uzun turum olacak ve biraz gezinti amaçlı bir tur ve de (şimdilik) yanlız başıma yapacağım bir tur olacak gibi gözüküyor. Rotayı kafamda belirledim ama Gelibolu yarımadasına hiç gitmedim hayatımda, savaş alanları ve şehitlikler hakkında pek bir bilgim yok, bu kutsal alanları atlamadan ve verimli bir şekilde, Gelibolu'da hangi rotayı izlemeliyim? Hepsini görmek istiyorum. Konaklamalarım çadırda olacak, forumdaki Çanakkale turlarını okuyorum şu anda ama fikri olanlar, fikirlerini paylaşırlarsa çok sevinirim, günübirlik 100-110 km. lik turlar yapabiliyorum İzmir'de, bu rotayı umarım sorunsuz tamamlayabilirim. Bol pedallar.
   
  Kemal Caner bunu beğendi.
 2. Kemal Caner

  Kemal Caner Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  21 Şubat 2009
  Mesajlar:
  745
  Beğeniler:
  1.040
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Bu söylediğiniz rotayı bende çok görmek istiyorum. Bir gün inşallah.
   
 3. Onur Özgün

  Onur Özgün Aktif Üye

  Kayıt:
  13 Temmuz 2011
  Mesajlar:
  129
  Beğeniler:
  67
  Şehir:
  Çanakkale
  Seviye:
  Gelibolu şehitlik turu değil, Eceabat şehitlik turu olmalı =) haritada Gelibolu'yu ararken çok farklı sonuçlarla karşılaşabilirsiniz =)

  Eceabat, Kilitbahir köyüne geçip Kilitbahir kalesi ve namazgah tabyalarından sonra havuzlar mevkii sonra soğanlı dere şehitliklerini gezdikten sonra Behramlı köyü üzerinden Alçıtepe köyündeki şehitlikler ve akabinde Seddülbahir köyü ve Şehitler abidesi ziyaret edilebilir; dönüş yolu ise Alçıtepe kavşağından Kabatepe yoluna buradan 57. Alay ve Çanakkale Destanı Müzesi ziyaretinden sonra Eceabat üzerinden Çanakkale'ye geçiş yapıp, İzmir'e dönüş yapabilirsiniz diye düşünüyorum.
   
  ASinanB bunu beğendi.
 4. #4
  ASinanB

  ASinanB Kıdemli Üye

  Yaş:
  36
  Kayıt:
  13 Aralık 2010
  Mesajlar:
  239
  Beğeniler:
  199
  Şehir:
  İzmir
  Seviye:
  teşekkür ederim böyle bir cevap arıyordum, aydınlatıcı oldu. Gelibolu; yarımadanın adından kaynaklı sanırım, yanlış söylediğimiz farkında bile değildim, teşekkürler.
   
 5. hyigitguney

  hyigitguney Aktif Üye

  Yaş:
  29
  Kayıt:
  13 Mart 2012
  Mesajlar:
  120
  Beğeniler:
  9
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Kron
  Seviye:
  Bir çanakkale li olarak yardım edeyim size. Öncelikle turu beraber yapmak isterdim ama temmuzun 10 unda ç.kale de olucam işallah başka sefere. izmirden geldiğinize göre ç.kale merkezde ineceksiniz istanbul otobusüne binerseniz sizi iskelede indirir ve bu sizin için çok iyi olur hemen ordan kilitbahir feribotuna binersiniz (ecebat feribotuda var karıştırmayın) 5 dk da karsıya geciyor. geçtiğiniz yer artık tarihi yarım ada zaten kale feribottan gözüküyor kaleyi gezmeyle işe başlıyabilirsiniz. kalenin hemen yanında yeni düzenlenen tabyaları gezer ve yola devam edersiniz az ileride seyit onbaşı var orayı da gördükten sonra abideye doğru gidin yol üstünde bir çok müze anıt mezarlar var hepsi görülebilir abideyi gezdikten sonra conkbayırı arıburnuna doğru gidin oralarıda gördükten sonra kabatepe de çadır kurabileceğiniz kamplar var oraya gider gökçeada feribotuna göre kendinize plan yaparsınız. gökçeadadan direk ç.kaleye de feribot var dünüşte onla da gelinebilir. ayrıca bozcaadaya da ç.kaleden direk feribot var onların hepsinin saatini ilk indiğinizde iskeleden öğrenebilirsiniz. zira geyikli ç.kale arası bol rampalı bir yoldur aklınızda olsun. aklınıza takılan her hangi bir soru olursa seve seve cevaplarım
   
  ASinanB bunu beğendi.
 6. #6
  ASinanB

  ASinanB Kıdemli Üye

  Yaş:
  36
  Kayıt:
  13 Aralık 2010
  Mesajlar:
  239
  Beğeniler:
  199
  Şehir:
  İzmir
  Seviye:
  Çok teşekkür ederim, aslında bütün problemleri çözdün :) o zaman çanakkale'yi merkez olarak alıyorum (izmir'den geliyorum ben) çanakkale iskelede iniyorum, feribotla kilitbahire geçiyorum, kale-abide- şehitlik olarak yol üstünde görülmesi gereken yerleri görüyorum, conkbayırı,arıburnu,kabatepe... kabatepeden gökçeada, gökçeada'dan çanakkale feribotu, ve tekrar feribotla bozcada'ya... dönüşü ya Geyikli'den Ezine yapar yoldan binerim otobüse, yada son kez Çanakkaleye döner direk garajdan binerim otobüse.
  Fakat şimdi Gestaş'ın sitesine baktım, seferleri görüntüleyemiyorum, orda okuduklarımdan anladıklarıma göre, Bozcaada'ya Geyikliden hergün arabalı vapur, Çanakkale'den ise haftanın birkaç günü deniz otobüsü var.
  Aynı şekilde Gökçeada için de Kabatepe'den sıksık arabalı vapur, Çanakkale merkezden de yine birkaç gün deniz otobüsü var gözüküyor, sefer sorgulama yaptıramadığım için (gestaş internet sitesi sıkıntılı sanırım) kafam karıştı, sen bu konuda bişeyler biliyor musun?
   
 7. hyigitguney

  hyigitguney Aktif Üye

  Yaş:
  29
  Kayıt:
  13 Mart 2012
  Mesajlar:
  120
  Beğeniler:
  9
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Kron
  Seviye:

  yolunuz açık olsun... takıldığınız bişey olursa mennuniyetle cevaplarımm....
   
  ASinanB bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

upload_2016-11-16_14-15-13.png
Bu sabah @emrah9700, kullanmaya başladığı güç ölçerle ilgili bir iki soru iletmişti whatsapp'tan. Astigmat başlangıcı nedeniyle telefondan okuyup yanıt yazmam zor. Sorularını buradan yanıtlamaya...
upload_2016-10-25_19-34-27.png
Daha önce açtığım konularda periyodizasyon ve antrenman planlamadan bahsetmiştim. Aynı şeyleri tekrar etmemek için açtığım konuların bağlantılarını verip, konuda anlattıklarımdan kısaca özet...
nibali1_3387201b.jpg
[ATTACH] Profesyonel gibi inin Tekrar selamlar. Geçen hafta İngiltere'de yayınlanan Get into Road Cycling isimli dergiden "profesyonellerden tırmanma teknikleri" ile ilgili bir makale...