Göbekten Vites

Tepki
0
Bisiklet
Bianchi
Arkadaşlar merhaba... Bisikletler hakkında pek bir bilgim yok... İş - Ev arası bisiklet almayı düşünüyorum. Yaşım itibari ile şehir bisikleti bakıyorum... Çamurluklu falan. Ayrıca oğlum var. Onu da alıp hafta sonları dolaşmak için... Göbekten vites almak istiyorum. Düşüncemde Carraro Country Man vardı. Ama geçende öylesine bisikletçiye de bir bakayım dedim... Orbisplus diye bir bisiklet gösterdi. Hayran kaldım gerçekten. İki model vardı göbekten vites olarak 8 ve 11 vitesli. Ama anlamadığım göbekten vitesde altta küçük çark falan olmuyor biliyordum ama bunlarda vardı. Carraroda da yok mesela küçük çark. Bu ne demek oluyor sizce. ??? Bu konu hakkında bilgi verebilir misiniz ?

Scudo

ibdr

Üye
Tepki
13
Bisiklet
Cube
rohloff sistemino mi kullanıyor acaba ?

ibdr

Üye
Tepki
13
Bisiklet
Cube
Tam olarak linkini atar mısın.

Tepki
0
Bisiklet
Bianchi
http://www.orbisplusbikes.com/images/userfiles/139343669291479274.jpg

(link)

bir de bunun limited edition 2014 dediği 11 viteslisi var... tek farkı gördüğüm kadarı ile renk ve 11 vites oluşu... ama onda sanırım shimano alpine kullanıyor...

(link)

@ibdr ben de Alanya'da ikamet ediyorum... Anlıyorsan yardımcı olabilir misin? Ben hiç anlamıyorum bu işlerden...

ibdr

Üye
Tepki
13
Bisiklet
Cube
Yardımcı olma olurum ama fiyatları çok pahalı geldi bana bununda sebebi viteslerin farklı oluşu sanırım
bu tip vitesler diğer viteslere göre daha iyi olduğunu biliyorum. Bu tip viteslere çok fazla bakım gerektirmiyor ortasındaki mekanizmanın içinden değişiyor vites 11 vites fena değil en fazla 14 vites var sanırım simdi ikisinin arasında hangisini mı alayım diye soruyorsunuz ?
Dana göre 2. link daha iyi olur diye düşünüyorum

Tepki
0
Bisiklet
Bianchi
Ben fiyat bile bulamadım ki internette... Bisiklet sizce nasıl... Carraro Country Man mi bu mu sizce ?

ibdr

Üye
Tepki
13
Bisiklet
Cube
@serkankaanuygur simdi bisikleti ne amaçla kullanacaksınız sizin gönderdiğiniz linkler sehirde gündelik işler kullanmak için.
Carraro Country Man ---3 vitesli 927 tl
UPTOWN ALFINE 11 700C -- 11 viteslik Hidrolik disk fren maşa farkı var fiyatı 2660
UPTOWN NEXUS 8 MAN 700C--- 1720 tl hidrolik değil maşa diğerine göre kötü
bunuda ben gördüm internette beğendiğim model
(link) bak bi istersen 2100 tl güzel görünüyor

Tepki
0
Bisiklet
Bianchi
Ne kadar güzel bir bisikletmiş...Gerçekten çok güzel... Ama sanırım bize Carraro Country Man görünüyor... Yardımların için çok teşekkürler... Ben o kadar fiyat baktım bulamadım... :)