Göbekten vites hakkında yardım

Tepki
63
İsim
Ali Sönmez
Bisiklet
Diğer
Selam son durum ne ? Bende bu modellerden kulaniyorum. Ac kapa pamisligim var. Göbekten cikan parca bir ara parca ile sistemi tamamlayacak ucuz birsey. Sonra ara parcadan ayar olacak. Kolda alabilirsin 3 vites yada 7 11 neyse ki tahminim 3 civari, icindeki bilya takimlarini kontrol etmelisin gres sürebilirsin temizlik vs.

(link) su tarz bir ara baglanti isini görecek.

Scudo
Tepki
23
Bisiklet
b'Twin
@aallyy_3585 Merhaba dediğiniz parçayı Konyada buldum fakat final haftam olması nedeniyle havale kargo vs. ile uğraşacaktım vaktim yoktu. O yüzden 1 hafta daha bekleyip parçayı alacağım. Siz direk göbeği söküp tekrar dizdiniz mi yani? Çünkü sanırım göbekle ilgili sıkıntı var benim bisikletimde önceki mesajarda da bahsetmiştim. Daha önce söken biri ile konuşmadığım için söküp sökmemek arasında kararsız kaldım. Ayrıca eğer açarsam güzelce temizliğini de yapmayı düşünüyorum. Ama birçok parça olduğu için söküp toplamaktan korkuyorum açıkçası. Ayrıca dediğiniz gibi Torpedo sachs 3 vites.

Tepki
63
İsim
Ali Sönmez
Bisiklet
Diğer
Kesinlikle sökebilirsin dusundugun gibi olmayacak, merak etme elementlerine ayrilmaz. Bende sökulmus göbekte var istersen foto cekebilirim. Mutlaka kirlenmis olabilir, bozuk oldugunu dusunmuyorum sahsen.

Tepki
23
Bisiklet
b'Twin
@aallyy_3585 Aslında sökülmüş göbeğin fotoğraflarını çekip atabilirseniz çok iyi olur. İnternette baştan sona söküm aşamasını anlatan bi video bulmuştum. Sökerken hem sizin fotoğrafları hem de videoyu referans alırım. Umarım dediğiniz gibi sadece kirden ya da bakımsızlıktan dolayıdır çünkü bozulursa yaptırmanın imkansız olduğunu duymuştum.

Tepki
63
İsim
Ali Sönmez
Bisiklet
Diğer
Mesaj yeni gördüm, en kisa sürede atacagim. Söyle söyleyim sadece o binmelik Ring türkcesi nicht bilmiyorum 2 adete yenileme biliyor ki dagildiysa tamamen. Onun disinda dediginiz gibi kapali bir sistem ona müdahale yada tamir mümkün degil gibi. Benim acma sebebi saglam göbegi düzgün jant gecirmek icindi. Yani bir nevi nakil oldu. Eski göbek vites gecislerde bir sorun vardi, gecmis zaman hatirlamiyorum. Onun fotolari mi atacagim.

Mesaj da hatalar olmus pardon, iki adet halka seklinde bilyalar var onlar degisebilir.

Muhtemel buna benzeri olacak bu göbek Sram marka saniyorum mantik hemen hemen yakindir. Sistem yine kendi icinde kapali görünüyor.

Dosyalar

Eskici

Üye
Tepki
78
İsim
İbrahim öğretmen
Bisiklet
Bianchi
@aallyy_3585
Bende torpedo 5 vites söküp topladim icini temizledim suan sorubsuz çalışıyor. Ayrica suan sökülmüş bir sturmey archer 3 vites var. Birkaç somun ve en önemlisi zinciri eksik. Bulabilecegimiz yer var mi?

Tepki
63
İsim
Ali Sönmez
Bisiklet
Diğer
@Eskici internette mevcut parcalara var saniyorum biraz eski bir model, ama ne kadar eski olsada hali hazirda bulmak mümkün. Internetnetten alabilirsiniz. E Bay Amazon vs de bol motorda mevcut.