gobekte bosluk

zekixx

Forum Bağımlısı
Tepki
197
İsim
Zeki
Bisiklet
KTM
arka tekeri saga sola salladigimda hafif bir bosluk var. mandalin disleri biraz asinmisti belki ondandir diye yeni mandal aldim ama ayni sorun yine var. ne onerirsiniz? jant mavic crossmax.

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Gobek bakimi yapildi mi? Crossmax'lerin hepsi rulmanli gobege sahip setler, belki bir gevseme soz konusudur ki bu boslugu almak icin Mavic yaninda ozel anahtarini verir.

zekixx

Forum Bağımlısı
Tepki
197
İsim
Zeki
Bisiklet
KTM
Bakim yapilmadi. Eski mandal la iyice siktigimda bosluk olmuyordu, ama dun mandalin dislilerinin asingidini gordum, belki tam kitlenmiyordur diye dusunerek dtswiss in yeni mandalini aldim. Sorun devam ediyor. Bisikleti 2. el almistim, ne yazikki elimde anahtari yok.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Anliyorum, Uskudar'a yakin bir cok servis noktasi var, birisine en kisa zamanda gidin derim. Normal bir gobek bosluk yaptiginda bir sekilde atlatiliyor, ancak bu kadar saglam bir gobek bosluk yaptiginda acil bakim sinyali veriyor olabilir ;)

Faik BİLGİN

Forum Demirbaşı
Tepki
170
Haklısın Halil abi benim başıma gelmişti.Arka göbek boşluk yapmış.Bisikletçiye gittim bide ne göreyim hep aşınmış göbeğin içi.Bende değiştirdim tabii.Bakım şart:)

zekixx

Forum Bağımlısı
Tepki
197
İsim
Zeki
Bisiklet
KTM
merhaba, mavic icin gerekli anahtari delta bisiklette buldum. anahtari saat yonunde cevirerek iyice siktim fakat hala bosluk var, sizce sorun nerde?

zekixx

Forum Bağımlısı
Tepki
197
İsim
Zeki
Bisiklet
KTM
sorun o kadar buyuk ise gobegi tamamenmi degismek gerekir. cok fazla masraf cikarmi?

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Komple göbegi degistirmenize gerek yok, sadece yeni rulman alip takabilir, taktirabilirsiniz.

Fakat benim önerim, önce isinin eri bir servis noktasina jantlarinizi götürmeniz, onlar bir görsünler. Belki bizim sanal ortamda atladigimiz bir detayi yakalayip, daha fazla masrafa girmeden sorununuzu halledebilirler.