Göbek deliğinden kan gelmesi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Merhaba arkadaşlar

Bugün üstümü degiştirirken göbek deligimden kan geldigini fark ettim sonra temizledim fakat ciddi bir kan akmıştı ki t'shirtü kan edecek kadar çok akmış sebebi ne olabilir acaba, bilgisi olan var mı :(

Scudo
Tepki
116
Eşim ameliyat hemşiresi ona sordum acaba ne olabilir diye. Göbek fıtığı olabilir dedi. Bir Genel Cerrahi Uzmanına görünmeniz gerekiyormuş. Küçük bir operasyon ile sorun çözülüyormuş. Sağlık bu önemli. Siz gene bir doktora görünün ve onu dinleyin. Geçmiş olsun.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Çok teşekkürler sorun tekrarlarsa mutlaka doktora görünecegim çok tesekkurler.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Evet tekrarını beklemeden hemen gitmelisin bencede kulak arkası yapmaya gelmez bu tür şeyler.

mathcup

Daimi Üye
Tepki
175
Benim yıllarca kan geldi. En son doktor bu ilaçlarda başarılı olmazsa cerrahi müdahaleden başka seçeneğin kalmadığını söylediğinde, artık göbeğimi kurcalamayı bırakıp bu kötü alışkanlığımdan kurtuldum :D. Sende o bölgeyi duş sırasında temizlerken veya başka şekillerde kurcalıyorsan farkında olmadığın bir şekilde sürekli elliyorsan o bölge çok kolay iltihap kapıyor ve göbek deliğinin derinlerine doğru küçük baloncuk şeklinde şişmeler oluşuyor. Sana tavsiyem hiç vakit kaybetme doktora git. Göbek deliği son derece önemli bir bölge.

Ediz Tevfik Özgan

Forum Bağımlısı
Tepki
972
Göbek deliğinizin içinde oraya düşen kıl pamuk gibi cisimlerin veya elinizin tahrişi sonucu gelişen küçük baloncuk şeklinde şişmeler şeklinde arkadaşın tariflediği oluşum bu rahatsızlığın sebebi. eğer bu oluşum gelişmişse genel cerraha başvurmanızı tavsiye ederim. Yıllarca çekmenize hiç gerek yok etkin şekilde tedavisi mümkündür.

• Beğen
Tepkiler: mathcup

Cihan A.

Forum Bağımlısı
Tepki
888
Bisiklet
Kron
Öncelikle geçmiş olsun...Hemen bir doktora gitmelisin.Göbek bölgesi tehlikelidir ki ordan kan gelmiş.Bir çok insan bilmez ama orası açık bir yerdir.Zorlamayla oraya insan parmağı girebilir.Şaşırtıcı biliyorum çok can yakar.Sadece o bölgenin açık bir yer olduğunu izah etmeye çalıştım.Göbek deliğinin altında karın boşluğunu saran bir zar var.Eğer enfeksiyon olmuşsa o zar iltihaplanabilir...İç organların hasar görebilir.Bu yüzden en kısa zamanda doktora gitmelisin.Sağlık asla şakaya gelmez.İnandırıcı gelmediyse gideceğin doktora benim yazdıklarımı sorabilirsin...

Teşekkür etmişsiniz ama bu yetmiyor:(Doktora gidecek misiniz?:)

sgtalper

Forum Demirbaşı
Tepki
468
Bisiklet
Scott
muhtemelen mesajı okur okumaz teşekkür butonuna basıp doktora koştu

A

Adrenaturex

Misafir
saglık bu sakaya gelmez daha gelmedi abi :D

tekrar gecmis olsun

Hasan Kuru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.227
Bende de vardı bu olay. Doktor kıl dönmesi dedi. Küçük bi operasyon geçirdim. Dakikasına hayatıma devam ettim. Geçmiş olsun.

s3s

Üye
Tepki
0
İsim
hakan
Bisiklet
Drag
Merhabalar, göbek deliğinden kan gelmesi ile ilgili olarak bu makaleye de göz atmanızda fayda olduğunu düşünüyorum.

Kod:
https://www.onemliolan.com/gobek-deligi/

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Linkteki tedavi inanılmaz gerçekten :acpsnr:

"Göbek düşmesi yaşayan hasta uzanır. Başka bir kişi ise su dolu bir kabın içerisine iğne koyar ve şahadet parmağını iğnenin üstüne basıp yukarıda belirtilen 2 ayeti 3’er defa okumak suretiyle hastanın üzerine ve suya üfler. Elini sudan çıkardığında iğne parmağına yapışık olacaktır. Tekrar iğneyi suya atar ve parmağını üstüne bastırır. Duaları tekrar aynı şekilde okur ve elini sudan çıkartır. İğne muhtemelen tekrar yapışır ve bazen yapışmadığı görülür. Fakat 3. Kez yapıldığında iğne asla parmağa yapışmaz. İşte o zaman hasta olan kişi bir daha asla göbek düşmesi yaşamaz ve göbeği sağlam olur."

İnsan sağlığı ile ilgili konularda tavsiye verirken daha özenli olmalısınız. Linki içeriğine bakmadan attığınızı düşünmek istiyorum.

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
İnsan neden ilk mesajını böyle bir konuya atar? İnsan neden böyle bir şeyin faydalı olabileceğini düşünüp linkini atar? İnsan neden 8 yıllık konuyu hortlatır?

Bu arada ş(e) ahadet parmağından sonrasını okumadım. (yorumu yazmaya karar verince okumadan yazmayayım diye hepsini okudum, okumaz olaydım)

• Beğen
Tepkiler: mehmet.demir

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.462
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Göbek Deliği Kanaması Tedavisi

Korkulacak bir rahatsızlık gibi görünen göbek deliği kanamasının tedavisi aslında oldukça basit ve etkilidir. Bunun için doktor tarafından verilen antibiyotik kremler göbek deliğine sürülerek yaklaşık 1-2 gün gibi kısa bir süre içinde göbek deliğinde ki iltihabı kurutacak ve kanamayı durduracaktır.

Fakat bazı durumlarda iltihap ilerlemiş olabilir e bunun için kremler yeterli gelmez. Bu yüzden ağız yoluyla alınan antibiyotiklerin kullanılması gerekmektedir. Antibiyotik tedavisi iltihap kapan iyi huylu kistlerin tedavisi için de kullanılmaktadır.
Antibiyotik ile tedaviye ek olarak, elbette bölgenin hijyenik olması oldukça önemlidir. Tuzlu su ya da alkol ile zaman zaman göbek bölgesi silinir ise, bölgede mantar veya bakteri oluşumu da engellenmiş olacaktır.
Urakus Kisti için ise, genellikle ameliyat yapılması gerekmektedir. Özellikle bebeklerin sağlığı açısından oldukça ciddi bir durum olarak görüldüğünden gözetim altında tutulması gerekmektedir.

En alt kısımda bilimsel olarak açıklamış gerçekten üsteki bölümler dalga geçilesi olsa da en alt bölümde mantıklı açıklamalar mevcut.

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Zeybek