Go Pro HD Kameralar Hakkında

ScottScale

Daimi Üye
Tepki
173
Go Pro Hd Kamera Almak istiyorum.Forumda kullanan varmı ? Fikir ve tavsiyeleri olursa yazsın lütfen. bir kaçta ürünü var ama bisiklet için hangisi daha uygun bilemiyorum. bunlarla günlük yaşamda elinize alıp resim ve video çekebiliyormusunuz ? görüntüsü ergonomisi uygun değil ama bu sorun olmaz eldede çeksin yeterli. zaten elde sürekli çekmeyeceğim çok nadir. sadece acil ihtiyaç duyduğumda. zamanımın %90 ı bisiklete yerleşik kalacak o kamera. yani doğada hareket halinde kullanacağım genelde.

görüntü kaliteleri nasıldır video ve resim olarak; aranzıda kullanan varmı bu kameralardan ? almaya değermi ?

Scudo

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Aşağıdaki linkteki konudaki GoPro kamerayı gidona bağlayan aparatın kırıldığını ve kameranın parçalandığını okumuştum. Siz de konuya bir göz atın isterseniz...
(link)

ismet caner

Aktif Üye
Tepki
32
Gopro kameralar balık gòzu lens kullanır yani bir insanın görüş açısına sahıptir. Bunun dez avantajı görüntünün tam ortası birazdaha büyük görünür ama bu yakın çekim olmadıkça çok farkedemezsiniz. Bağlantı aparatının kırılması istisnadır kaideyi de bozmaz. Gopro hd 2 uygundu sanırım bisiklete.

ScottScale

Daimi Üye
Tepki
173
alpay erdem varya hani ntv de bisiklet programı yapan '' 2 teker 1 yer '' isimli oarada gördüm hoşuma gitti. sorunsuz kulalnıyor galiba. kullananlar yazarsa acaba istisnamı yoksa gerçekten dandik bir bağlantı sistemimi iyice öğrenip ona göre karar vereyim

N. Burak Önder

Daimi Üye
Tepki
240
Bisiklet
Scott
Go Pro oldukca iyi bir marka bisiklette trek scott neyse doğa sporlarında görüntüleme sistemide Go Produr. Hatta tektir baska giyilebilen kamera yoktur ister kaskına tak iste gidonuna ister göğüs bandıyla kullan... O kırılma işi istista. Araştırırsan göreceksin nasıl bi marka olduğunu.

ismet caner

Aktif Üye
Tepki
32
Esbıke dan Gökay Konuk ta kullanıyor birkaçtane go prosu var , sorun yaşadığını duymadım.

• Beğen
Tepkiler: ScottScale
Tepki
56
Bisiklet
Trek
Bence gopro çok harika bir kamera. Ben gopro 2 outdoor modelini almıştım (tek farkı içindeki aparatları) içinden kask bandı çıkmıştı, onu kullanıyordum fakat uzun süre kafada durunca (aslında birazda benim kaskım dandik olduğundan kaynaklanan sebeplerden ötürü) beni rahatsız etmeye başlamıştı, ben de bara bağlama aparatı aldım. Bu aparat aslında baya sağlam duruyor. Geçen gün kırıldığını okuyoyunca çok şaşırdım ! Ben kesinlikle tavsiye ederim, aynı zamanlarda dalışta da kullanıyorum bu kamerayı çok başarılı.

• Beğen

ScottScale

Daimi Üye
Tepki
173
bisiklet için en uygunu go pro hd 2 modelimidir ? peki günlük hayatta elde resim ve video çekebiliyormuyuz sorunsuz.

Tepki
56
Bisiklet
Trek
@siretsiret

En uygun olup olmadığı hakkında bir fikrim yok daha iyi bir alternatifle karşılaşmadım. Günlük hayatta video çekmek için kullanabilirsiniz (eğer kapalı ve dar bir alanda çekiyorsanız balık gözü etkisini görebiliyorsunu). Günlük haayatta fotoğraf çekerken şöyle bir sıkıtı olabilir, eğer lcd ekran almazsanız gopro ile çektiğiniz şeyi ancak bilgisayarda görebiliyorsunuz. Onun haricinde merceğin geniş açı olmasından dolayı çektiğiniz fotoğraflar normalden daha uzakta çekmişsiniz gibi duruyor. Ama bence gayet güzel çekiyor :)

• Beğen
Tepkiler: caner ünsal

denim ower

Üye
Tepki
60
Ben GoPro HD Hero 2 modelini kullanıyorum ve oldukca memnunum.Günlük hayatta fotoğraf çekmek için çok başarılı değil ama yinede güzel fotoğraflar çekebiliyor.GoPro kamera alırsanız Wİ-Fİ Backpack aparatını da almanızı tavsiye ederim.Bu aparat sayesinde cektiğiniz görüntüleri canlı olarak telefonunuzdan izleyebilir veya yanında gelen kumandayla gopro yu kontrol edebilirsiniz.Eğer genellikle kaska mone edicekseniz şekli sebebiyle GoPro dan daha kullanışlı olan Contour kameralar var,ama ben daha farklı bağlantı seçenekleri sebebiyle GoPro yu tercih ediyorum.Ve birde adı daha az duyulmus olan Drift markası var bu markayı deneme şansım hiç olmadı ama üzerinde bütünleşik olan lcd ekran sayesinde çektiğiniz görüntüyü anında görebiliyorsunuz.Bu üç marka da oldukça güzel ve benzer özelliklere sahipler hangisini seçeceğiniz daha çok size kalmış birşey.Ama ben şahsi olarak en iyisinin GoPro olduğunu düşünüyorum çünkü sadece bisiklette değil birçok alanda sizin yaratıcılığınızın el verdiği kadar değişik yerlerde değişik şekilde monte edip kullanabilirsiniz.Zaten filmlerde de en çok kullanılan action cam GoPro dur.

• Beğen
Tepkiler: Gökhan Ö.

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463

gopro ve drift doğa sporları tutkunları için model tasarlayan öncü markalardan en önemli olanlarıdır fiyatları yüksek olsada HD kalitesi yüksek çözünürlük ve paranomik görüntü kaydetme özelliği ile harika çekimler yapmanıza olanak tanırlar

• Beğen
Tepkiler: Ferhat Öz

ScottScale

Daimi Üye
Tepki
173
cevaplar için teşekkürler.kısa zamanda almaya niyetliyim.lcd ekranınıda almak lazım tabi. yukardaki video kıyaslamasında go pro renkleri en kötü olan konumunda ama 2010 720p hd versiyonu şimdikiler hd 2. 1080p daha net görüntüler olur kanısındayım

denim ower

Üye
Tepki
60
@siretsiret
Şu anda GoPro HD Hero 2 renk kalitesi bakımından en iyilerden bir tanesi.Çözünürlük olarak zaten hepsinin aynı.

• Beğen

ScottScale

Daimi Üye
Tepki
173
şu alpay erdemin '' 2 teker 1 yer '' programında kullandığı gidon aparatı 2 tanemi ? çok yüksek gidon aparatı sanki 2 adet üst üste konmuş gibi geldi bana.normalde gidon aparatına baktım nette gördüğüm kadarıyla bu kadar büyük değil ? yoksa standart 1 tanemi boyu yüksekliği ayarlanabiliyormu ?

birde şunu söylemek istiyorum.ergonomisi tutuş kolaylığı önemli değil. yanında lcd ekranınıda alacağım. günlük yaşamda bisikletsiz kullanabilirmiyim bunu ? ekstradan fotoğraf makinesine para vermek istemiyorum. günlük yaşamda öyle zırp pırt resim ve video çekmem.olursa acil birşey oldu diyelim. işe yararmı ?

Serkan.Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
764
Bisiklet
Mosso
internetten mi satın alıyorsunuz bu kameraları

ScottScale

Daimi Üye
Tepki
173
ya bu wifi backpac güzelde.lcd ekran görevi görmüyor galiba.birde lcd bacpac e para vereceğiz.bu go pro tıpkı apple mac firması gibi;) ticari oyun.hem yan eklerle satın aldırıyor özellikleri yada ilerki modellere koyuyor ;)

İlker Eren

Aktif Üye
Tepki
52
Kafanızda taşıyacaksanız Contour tercih etmekte fayda var. Onun dışında GoPro ve Contour başa baş gibi.

denim ower

Üye
Tepki
60
Gidon aparatının yüksekliğini ara parçalarla istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz.

ScottScale

Daimi Üye
Tepki
173
istanbul bilişim test ettmiş videoalrını koymuş youtubeye full hd en yüksek görüntüyle seyrettim beni tatmin etmedi açıkcası.cam gibi görüntüsü yoktu. you tube belki tam net vermiyor full hd görüntüleri. full hd pc veya tv de daha net çıkar umudu taşıyorum. yoksa o kadar parayı vermeye değecek bir görüntüsü yok.eğer birebir youtube deki en yüksek çözünürlükteki ( 1080p ) video görüntüsü aynen o şekilse almaya değmez o parayla. 1000 lira tutuyor backpac ile.

tekrar söylüyorum belkide youtube tam net yansıtmıyor full hd görüntüleri.bana 1080p lik görütüyü 720p den bile daha düşük kalitede yansıttı gibi geldi youtubede. youtubeye hiç görüntü yüklememiş birisi olduğum için bu konuda fikrim yok.ama standart bir full hd foto makineyi tv veya pc ye bağladığımda mükemmel görüntü kalitesi cam gibi ayna gibi görüntüler oluyor.go pro hd hero 2 full hd dediği görüntüler neden böyle yetersiz

(link)

(link)

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Bunlar outdoor kameralar. Şehir içinde test çekimi yapmak yanlış. Dağda, denizde, kar üstünde test etmek lazım. Doğadaki ışık şartları ve yansımaları çok farklı. Birçok test çekimi izledim, GoPro kamera mevcutlar içinde en iyisi. Ben kameranın şeklini beğenmiyorum, adaptörleri kullanışlı değil. Ama çekim olarak en iyisi.