Giriş seviyesi grupset piyasada yok?

hakan64

Forum Bağımlısı
Tepki
543
İsim
hakan
internetten yurtdışı sitelere bakıyorumda hep üst seviye grupsetler satılıyor. ben 8li yada 9lu sistem kullanmak istiyorum ama nerdeyse hepsi 10lu ve 11li, haliyle fiyatları da çok yüksek. mesela sora 3500 grupset beni fazlasıyla tatmin edecek bir set ama satıldığını görmedim hiç. bu konu hakkında bilgisi olan var mı?

• Beğen
Tepkiler: Örümböcük
Scudo

Ahmet Faruk Eğit

Daimi Üye
Tepki
578
Bisiklet
Scott
Arz talep meselesi hocam. Genelde giriş seviyesi yol bisikletleri üzerinde Claris, sora gibi setler var. Ve insanlar biraz kullandıktan sonra 10/11, 105/ Ultegra vs setlere geçmek istiyor. Bu sebepten giriş seviyesi grupset almak isteyen pek olmuyor. Haliyle de satıcılar daha yüksek setler satıyor.

Aslında ben de aynı sıkıntıyı Mtb grubunda yaşıyorum. Mesela 3x9 Acera grupset işimi görecek. Fakat merlin vs sağlam sitelerde yok maalesef

• Beğen
Tepkiler: Murat B.
Tepki
1
Bisiklet
Carraro
@Ahmet Faruk Eğit Ben geçtiğimiz aylarda benim bisikletin setini komple deore yaptım. Üzerinden söktüğüm parçalar duruyor. 3*9 set. ön aktarıcı - aynakol - vites kolları acera. Zincir kmc. arka aktarıcı deero shadow. Rubleyi net bilmiyorum acera mıdır değil midir? 3.500 km kullanıldı. İsterseniz ve aklınızda bir fiyat var ise anlaşırsak gönderebilirim.

Ahmet Faruk Eğit

Daimi Üye
Tepki
578
Bisiklet
Scott
@Şahin DOĞAN

Sağolun hocam, sıfır set toplamayı düşünüyorum

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
Satılmıyor değiller:
(link)
(link)

Fakat almak pek mantıklı değil. Çünkü Tiagra ile arasında çok az bir fiyat farkı var ve 9'lu sistemin frenler hariç hiç bir parçası 10'lu veya 11'li sistemler ile uyumlu değil.