Gidon yükseltici ve kablo sorunu

Cengizhan BAKIR

Aktif Üye
Tepki
82
Arkadaşlar merhabalar

Kron RC 1000 kullanmaktayım ve kadroyu biraz küçük aldığım için gidonu yükseltmek istiyorum ancak fotoğrafta da görüldüğü üzere yükseltici takarken kablolar kısa kalmakta.Bu yüzden yükseltilmiyor.Bunun için ne yapmam lazım?

Dosyalar

Scudo

ratm

Forum Bağımlısı
Tepki
1.870
İsim
Hakan Engin
Kabloları uzatman lazım. aynı şey benim başıma geldi, normal olarak gidon yükselince kablolar kasıyor. O yüzden uzatmak gerekiyor.

Kaan Türkan

Aktif Üye
Tepki
95
Bisiklet
Mosso
yeni kablo ve tel ile yapılıyor benim bildiğim ya da telin payı varsa sadece kabloda uzatılabilir

kasapogluu

Daimi Üye
Tepki
154
İsim
onat
Bisiklet
Carraro
Bisiklet uzerindeki tüm kablolari degistirmenize gerek yok tabi eğer tek paraca degillerse ki normalde olmazlar, ilk baglanti yerlerine kadar degistirmeniz yeterli kolay gelsin :)

• Beğen
Tepkiler: ratm

lealtad

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
Telin genelde yeterli uzunluğu olur ki kadro ufaksa tel uzun gelmiştir ve fazla bi payı vardır. Bu durumda sadece kadroyu değişmen yeteli olacaktır. Telde yeterli pay yoksa şayet hem tel hem kabloyu değiştirmelisin

ratm

Forum Bağımlısı
Tepki
1.870
İsim
Hakan Engin
@Cengizhan BAKIR

Bisikletçide yaptıracaksanız zaten söylemeniz yeterli, onlar gerekeni yapar.
Kendiniz yapacaksanız, yeteri kadar dış kablo ve eğer tel payınız yoksa (ki muhtemelen yetmez) telleri de almanız gerekecek.
@kasapogluu dediği gibi gidona yakın olan ilk dış kabloyu uzatmanız yeterli zaten.

• Beğen
Tepkiler: kasapogluu

Dogin

Üye
Tepki
12
İsim
Doğan
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar bisikletine bundan takan var mı? Gidonu yükseltmek istiyorum. Fakat şu an kestiremiyorum ne kadar yükseltirsem tam olur? Bu yüzden bu gidon yükselticiden almak istiyorum. Kullanışlı mıdır? Daha önce kullanan var mı?
5333CB3F-98B9-4CF9-BE3C-D6921D81C07D.jpeg