Gidon orta göbek Acil yardııımmm!!!

Natural_animal

Daimi Üye
Tepki
188
Arkadaşlar acill yardım. Bisikletin gidonunda oluşan boşluğu almak için alyen yada ( alien :D ) anahtarı ile gidona giriştim. Taaak diye bir ses geldi ve resimde gördüğünüz vida boşa dönmeye başladı. Yalama yaptı diye uğraştım zar zor çıkardım. Tekrar taktım şimdide sonsuza dek döndürsem sıkışmıyor. Ne yapmalıyım. Aciiiilll Yaaarrrrddııımmm

http://img524.imageshack.us/img524/6337/dsc03429yt1.jpg

Scudo

Eaworkz

Forum Bağımlısı
Tepki
1.561
maşanın içindeki yıldız gibi şeyi cıkarıp ıncele eger dişleri iyiyse tekrar çak degilse yeni bi tane yıldız çakman gerekır.vidada sorun varsa onu degiştir.

• Beğen
Tepkiler: Natural_animal

Natural_animal

Daimi Üye
Tepki
188
@ErkaL

Çok zorlarımda elimde kalır diye tırsıyorum. Nasıl çıkaracağım yıldızı??

SerkanEriş

Bisiklet Meraklısı :)
Tepki
170
İsim
Serkan Eriş
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
yanlız o yıldız parça dediğin girdiği yönden çıkmaz amacı o zaten.. çelik bir parça olduğu içinde yamultarak çıkarmakta problem olacaktır.. en iyisi uzun bir boru bulun amortisorun çapından düşük olsun. en dibe kadar çakın alttan çıkarın... yada çevrenizde iyi bir bisikletçi var ise o parçayı da ondan alırsanız değiştirecektir...

• Beğen

Natural_animal

Daimi Üye
Tepki
188
@alpinist

Bu yıldızın durumu nasıl?? http://img176.imageshack.us/img176/4058/dsc00003mediumtx6.jpg

Natural_animal

Daimi Üye
Tepki
188
Bu arada vidada sorun yok. Üstüne taktım zaten yıldızlı resimde de görünüyor sanırım

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
O vida yıldızın içindeki yivli kısmı doğru bir şekilde ve sıkıca tutuyor mu önemli olan o. O yıldız geri gelmeyerek gidon boğazı, kadro ve maşanın bir arada durmasını sağlıyor (en azından ilk etapta).

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
o Yıldız sanırım eyeni bir yıldız o vidanın boşa dönmesinin sebebi maşaya çakılı olan eski yıldızın dişlerinin sıyırmış olmasıdır...Zaten o vidayıda fazla sıkmamak gerekir.Oraya çakacağın yeni bir yıldızla işi çözebilirsin.

Ayrıca herşey içinde bisikletçiye gerek yok patlak lastiğe bile bisikletçiye gitceniz nerdeyse...Yeni yıldızı edindikten sonra onun üstüne bir alyanlı vida takıp alyan anahtarı üstüne takktıktan sonra alyan anahtara yavaş yavaş çekiçle vurarak mümkün olduğunca düz bir şekilde çok derine kaçırmadan çakman lazım.Yani eskinin olduğu yere kadar yada o yıldıza takacağın vidanın boyuna göre çakabilirsin...

Eskisini çıkarmak içinse fazla uğraşmana gerek yok uzunca bir tornavidayla tam ortasından biraz aiağıya doğru indirebilirsin sonuna kadar çıkaramassanda içinde kalmasının sana bir zararı olmaz...şahsen benim maşamda 2 tane var...

• Beğen

Natural_animal

Daimi Üye
Tepki
188
@HaliliOzturk

Evet tutuyor. Ama sorun yıldız dönüyor. Yani vida hiç sıkışmıyor. Vida da herhangibir sorun yok.

Eaworkz

Forum Bağımlısı
Tepki
1.561
yıldız sankı şaft borusunun fazla uç kısmında duruyomus gibi en ustundekı yapragı sıyrılmıs gibi...

• Beğen

Natural_animal

Daimi Üye
Tepki
188
@ErkaL

Banada öyle geliyor. Üsten 1-2 çekiç darbesi ile biraz içeri soksam mı???

Bu arada arkadaşlar online tamir yapıyorum bilginize. Ellerim yağlandı ve klavye de öyle :) Yaşasın bisiklet forum

Eaworkz

Forum Bağımlısı
Tepki
1.561
idareten deneyebılırsın bence...

Natural_animal

Daimi Üye
Tepki
188
Çünki çok az bastırma ile aradaki aralık bu kadar. Sanırım çakmam lazım
http://img101.imageshack.us/img101/2104/dsc00011mediumjr2.jpg

Eaworkz

Forum Bağımlısı
Tepki
1.561
ewet o ıcıne tam oturacak sekılde cakmayı becerırsen yıldız donmez dikkatli olda fazla kaçırma tabi :):)

• Beğen

Natural_animal

Daimi Üye
Tepki
188
@ErkaL

İlk günkünden bile daha iyi oldu. Çok iyi şekilde vidayı sıkıştırdım. Bir sorum daha var. Bisikletin gidonunu aşağı indirdim. Bu Şekilde rahat mı değil mi yarın deneyeceğim. bir sorun çıkarmaz değil mi??

Online tamir için tüm yardım eden arkadaşlara teşekürler.

http://img133.imageshack.us/img133/5338/dsc00012mediumgk6.jpg

http://img150.imageshack.us/img150/1628/dsc00013mediumot2.jpg

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
şuanda vida boşa dönmüyor sende boşluğu alabiliyorsan sorun yok....

Natural_animal

Daimi Üye
Tepki
188
@H.Çağrı
Vidadaki sorunu halletim. Online Tamir işe yaradı. Eğer bisiklet forum olmasa ne yapacağımı bilmiyordum. Yani tamir edemezdim. Neyseki online tamir işi bayağı işe yaradı. Teşşekürler. Gidonu alçaltınca bisikleti kontrol etmek daha kolay oldu sanki. Neyse tüm arkadaşlara teşşekürler