Gidon mili ayarı

Tepki
52
İsim
özgür uçar
Bisiklet
Mosso
Merhaba arkadaşlar ben bisikletimin gidonunu aşağı indirmek istiyorum fakat bisikletçiye sorduğumda öyle birşey yapılamayacağını söyledi.bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Scudo

Lenora Nora

Daimi Üye
Tepki
153
İsim
Lenora Nora
Bisiklet
Carraro
Merhaba;
Resim Paylasirsan insanlar daha iyi yardimci olur.
İyi Forumlar Dilerim.

• Beğen
Tepkiler: SerkanH
Tepki
52
İsim
özgür uçar
Bisiklet
Mosso
Fotoğraf yukluyorum ama mesajda gorunmuyor maalesef.mobilden girdiğim için sanırım.gidonun altında bulunan bileziklerle oynama yapabilirmiyiz.

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
gidon boğazı olmasın o ? gidon boğazı altında bulunan halkaları(spacer) söküp gidonu boğazını aşağıya indirebilirsiniz otomatikman gidon da aşağıya iner

Tepki
52
İsim
özgür uçar
Bisiklet
Mosso
Bisikleti yeni aldımda kitapçıkta gidon mili olarak belirtiyo.çıkarılan bilezikleri gidonun üstüne tekrar takacakmıyız..

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
567
Aynen http://www.moredirt.co.uk/photos/84499.jpg gidon bogazını gidona baglayan 2 vidayı alyanla sök sonra üst furc kapagınıda tek alyanı sök gidonu ve spacerleri(bilezikleri) cıkar istedigin yükseklige göre gidonu alta spacer koyarak yada hiç koymayarak ayarla . Sonra bosta kalan spacerleri gidonun üzerine yerlestir ve furc kapagını kapat. üstte kalan spacerleri kullanmak istemezsen ordaki fazlalık boruyu kestirebilirsin.

Dikkat etmen gereken olay ise tekrar geri sıkarken furcu emaneten sık sonra gidon bogazını sık düz bir sekilde. Sonra deneyerek yavas yavas furc kapagını sıkıcaksın cok sıkarsan gidon zor döner az sıkarsan maşada bosluk olusur . ön frene basında kadro baglantı yerinde oynama olmayacak kadar çok , gidon rahat dönecek kadar az sıkmalısın yani.

• Beğen
Tepkiler: lazrail8181
Tepki
52
İsim
özgür uçar
Bisiklet
Mosso
@Uğur Recep AKGÜL teşekkürler gerçekten bu bilgi çok faydalı oldu.mosso yetkili servisini yapan bisikletçi bu standart olur indiremeyiz demişti :) kendim yapayımda gorsun nasıl oluyormuş.

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
567
Ön maşanın üst spacerlerin oldugu borunun uzunlugu kadar indirip kaldırmaya musade eder tabi spacerlerde üzerindeyse zaten sıkıntı yok. Ayrıca senin bisiklet sanırım profil fotondaki bisiklet en alta aldıgında yinede olmazsa gidon bogazın yukarı bakıyor senin onu ters cevirip alta bakıcak sekildede kullanabililirsin. O sekilde olursa görsel acıdanda ben daha cok begeniyorum alta bakan yada düz ileri bakan açıyı yardımım dokundysa ne mutlu yapınca resimde paylasırsan oldu olmadı diye sevinirim.

• Beğen
Tepkiler: lazrail8181
Tepki
52
İsim
özgür uçar
Bisiklet
Mosso
Bişey daha sormak istiyorum şu anda seleyi kendime göre ayarladım.gidon seleden daha yukarda gorunuyo o nedenle dik pozisyonda kullanmam gerekiyor ve beni rahatsız etti.gidonda iki tane bilezik gorunuyo eğer dediğiniz gibi olmazsa aşağı bakacak şekilde çevireceğim.gerçekten çok faydalı oldu benim için.yine teşekkür ederim.

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
567
Gidon , seleyi boyuna göre ayarladıgında yukarda kalıyosa kadro boyu sana büyük olabilir . Genelde uzun düz yollarda dik oturus rahatlık olarak sana artı saglar fakat aerodinamik olarak rüzgar direnci artar , spotif kullanıma izin vermez kontrol azalacagı için ama sen rahatsan sıkıntı yok tabi bide o sekilde dene bakalım. Gidon bogazının elverdigi sekilde acı degişebilir olmadı daha kısa daha acılı bogaz deneyebilrisin http://c2971522.r22.cf0.rackcdn.com/IKWg6FgTRFF9bYZGQIad.JPG mesela cok acılı bi bogaz ters düz epey yükseklik fark eder gibi.

Tepki
52
İsim
özgür uçar
Bisiklet
Mosso
@Uğur Recep AKGÜL uatam teşekkür ederim bugün soylediklerini uygulayarak bisikletçinin yapılmaz dediği şeyi yapıp spacerlardan iki tane çıkardıp gidonu indirdim.ama daha deneme firsatım olmadı.kısa bir tur attım vücut eğimimin arttığını gozlemledim.inşallah bi sıkıntı yaşamam.herşey için teşekkürler bundan sonra sizi sık sık rahatsız edebilirim :)

Tepki
52
İsim
özgür uçar
Bisiklet
Mosso
Merhaba.gidonu aşağı indirsim ve suruş açısıda değişti normal olarak.ama bi sure sonra elimde ve kolumda uyuşmalar meydana geliyor.acaba gidonu indirerek yanlışmı yaptım kollara fazlamı yuk biniyor.bu konuda yardım edebilir misiniz.

erkn_aydn

Üye
Tepki
0
İsim
erkan aydın
Bisiklet
Bisan
Arkadaşlar istanbul Anadolu yakasında iyi bir bisiklet tamircisi onere bilirmisiniz