GIANT'tan Haberler, 2010'da 10 Milyon Bisiklet!

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında HaliliOzturk tarafından paylaşıldı.

 1. HaliliOzturk

  HaliliOzturk Yeni Üye

  Kayıt:
  3 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  0
  Beğeniler:
  9.884
  Giant'tan güzel haberler var, aslında direk olarak ülkemizi etkilemese bile, belli mi olur küresel ekonomide belki birazı da bize gelir bu bebeklerin diye düşünerek sizlere aktarmayı uygun buldum.

  Giant, Çin'de yaptığı yeni fabrika yatırımı ile şu anda sahip olduğu üretim kapasitesini %50 oranında artırmayı hedefliyormuş. Yeni üretim tesisi, üretime önümüzdeki Mart ayında başlayacakmış. Toplam alanı 225,000 m² olan bu tesisin yatırım bedeli ise ise 12.000.000 $! olarak belirtilmiş.

  Yapılan üretim planlarına göre Giant, 2010 yılında 10 milyon adet bisiklet üretimi ile dünyadaki en büyük üretici tahtına yerleşecekmiş.

  Yapılan bu tesis, Giant'ın Çin'deki 4. üretim merkezi olacakmış. Giant Grup CEO'su Tony Lo'nun Bike Europe'a söylediğine göre yeni tesisin üretim kapasitesi zamanla 3milyon adete ulaşacakmış ki zaten Giant bu yıl 8 üretim tesisinde 5,2 milyon bisiklet üretmeyi planlıyormuş.

  "Bike Europe"


  Şimdi asıl konunun temeline inelim. Bu yukarıdaki haber Bike Europa ve Çin'deki bir MTB sitesinden alıntıdır. Bizzat okuyup çevirdim. Normalde pek rağbet görmediği için de bu tip haberleri okur geçerim, foruma aktarmam. Ancak burada ince bir nokta var.

  Hep Çin'de üretmin kötü olduğunu, Çin mallarının ne kadar kalitesiz olduğunu duyarız birilerinin ağzından. En sevdikleri markanın Çin'de üretim yaptığına dair en ufak bir şüphe duyduklarında içleri soğur insanların.

  Bu haberde ise Giant CEO'su Çin'deki 4. fabrikalarının bu Mart ayında üretime geçeceğinden, en büyük üretici olacaklarından gururla bahsediyor. Hali hazırda zaten 8 ayrı üretim tesislerinin olduğunu hatırlatmama gerek de yok sanıyorum.

  Şimdi, acaba Giant'ın kalitesinden şüphe mi etmeliyiz? Yoksa Ar-Ge'sine, üretim aşamalarının titizliğine, yılların verdiği birikime ve markalarının sahip olduğu imaja mı güvenmeliyiz?

  Bu sadece Giant için de geçerli değil, Scott, Merida, Trek, Cannondale, GT ve hatta belki de Kron, Sedona, Geotech...
  Önemli olan, üreticinin gerçekten kaliteli mal üretip piyasaya sürmek istemesi, yoksa Çin'de üretmiş, Tayvan'da üretmiş, Malezya'da üretmiş ya da Türkiye'de üretmiş, çok fark etmiyor.

  Umarım düşüncelerimi, ne demek istediğimi iyi bir şekilde aktarabilmişimdir.
   
 2. evreno

  evreno Üye

  Kayıt:
  17 Ekim 2007
  Mesajlar:
  51
  Beğeniler:
  34
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  Merhaba,

  Eskiden walkman kullandığımız dönemlerde japon ve malezya yapımı sony'lerde büyük kalite farkı vardı. Belki bu bir önyargı oluşturmuş olabilir. Çin'de yapılan kötüdür diye bişey yok tabi. Ama insan şüphe edebiliyor..
   

İlginizi Çekebilir

GR_VillaOliveGrove_074-630x420.jpg
Sürüşlerimizdeki ortalama hız, ne durumda olduğumuzun iyi göstergelerinden biridir. Yol bisikletine ilk geçtiğimdeki ortalama hız hedefim 25 km/h olurdu hatırlıyorum :) Zamanla daha da yükseldi....
upload_2017-3-26_11-42-18.png
Her şey demek olmasa da, düzenli aralıklarla FTP tespiti yapıp, çalışma programını buna uyarlamak sistematik çalışmanın anahtarıdır, diyebilirim. Kaç çeşit FTP tespiti yapılabilir? 2004 yılında...
3187249_orig.jpg
Yine uzun ve detaylı bir makale ile kaldığımız yerden devam ediyoruz :D Bu haftaki konu beslenme ve su içme. Fakat içinde yağ ve karbonhidrat yakımına dair harika, herkesin işine yarayacak...