Giant'ın kendi üretim donanımı ve Scott donanım hk. yardım..

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında BF Okuru tarafından paylaşıldı.

 1. BF Okuru

  BF Okuru Aktif Üye

  Kayıt:
  2 Şubat 2005
  Mesajlar:
  137
  Beğeniler:
  263
  Seviye:
  Bildiğiniz gibi Giant tekerlerini , göbeklerini, jantlarını hatta lastiklerini kendi marka adı altında yaptırıyor ve marka ismi yazmadığı olmadığı için bilgi edinemiyoruz. Giant'ın Roam 2 modeli teker takımı şu şekilde geçiyor ;
  WHEELS
  Rims Giant Alloy, double wall
  Hubs Alloy, 32h
  Spokes Stainless Steel, 14g
  Tires Giant S-RX4, 700x40

  Bu ekipmanlara dair bilgisi olan daha önce Giant kullanmış arkadaşlardan memnun olan "+" larını ve "-" lerini paylaşabilecek olan yazarsa sevinirim.
  Roam2 ye alternatif olarak Sportster 40 men düşünüyorum. Giant Group seti daha iyi ancak scottın teker takımıyla bununkini bir kıyaslama yapamadım . Yani Giantın donanımlarımı yoksa Scott mı ? 2side yaklaşık aynı ücrette , bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim...
   
 2. Mert E.

  Mert E. We create Chemistry

  Yaş:
  36
  Kayıt:
  19 Ocak 2014
  Mesajlar:
  1.211
  Beğeniler:
  2.363
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  Benim Giant Defy 3'te de Giant'ın kendi komponentleri mevcut. Ancak bu iş modelden modele değişeceği için sadece bunlar hakkında konuşabilirim.

  Rims Giant S-R2, double wall
  Hubs Giant Tracker Sport Road
  Spokes Stainless Steel, 14g
  Tires Giant S-R4, 700x25


  Sadece kendi beğenim değil, bisiklet konusunda bilgi ve tecrübesine güvendiğim bir kaç kişi daha şaşırtıcı şekilde oldukça beğenmişti komponentleri.

  Giant'ın komponentleri yabancı forumlarda da test edilen ürünler, çoğu kez üst sınıf sonuçlar almasalar da, vasat derece aldıklarını da görmedim. Yabancı forumlarda da genellikle fiyat performans açısından uygun bulunurlar ve üst düzey bir marka modele geçilmediği sürece de "iş görür" şeklinde nitelendirilirler.

  Jantlardan genel olarak memnunum, sağlam, akort istemeyen yapıdalar. Ancak biraz ağır gibi geliyor. (1890 gr fabrika verisi) Göbeği sessiz, Campagnolo'lardaki gibi ses düşkünüyseniz tatmin etmez. Yine de değiştereceğim ilk ve tek komponent sanırım jant seti olacaktır, ama o durumda bile muhtemelen karbon/alaşım bir jant setine ancak geçersem değiştiririm diye düşünüyorum.

  Lastiklerden -nazar değmesin- çok memnunum. Desensiz yapısından korkmuştum başta ama yuvarlanması ve yol tutuşu gayet yerindeç

  İnternette bir çok kaynak bulabilirsiniz. Çok üst düzey parçalara geçmeyecekseniz, çok sıkıntı olacağını sanmıyorum.
   
  Murat B. ve BFOkuru bunu beğendi.
 3. #3
  BF Okuru

  BF Okuru Aktif Üye

  Kayıt:
  2 Şubat 2005
  Mesajlar:
  137
  Beğeniler:
  263
  Seviye:
  Yani genel olarak yağmurda kaymasın , göbeği çatlayıp-kırılmasın , beni servisle uğraştırmasın. Bir kazada jantları yamulmasın :) Giant bana bunu scottan daha iyi verecekse direk giant alayım.
   
 4. Uzbay YELCE

  Uzbay YELCE Aktif Üye

  Kayıt:
  23 Aralık 2013
  Mesajlar:
  146
  Beğeniler:
  45
  Şehir:
  İstanbul/Bostancı
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  Bende de Giant Escape 2 var. 8 Haziranda aldım ve 370km küsür sürdüm. Şuana kadar bir kere götürdüm aldığım yere şöyle genel bir kontrol (100km) . Hiç bir sıkıntı yaşamadım hatta çok memnunum. Giant iyi bir markadır ve sanmıyorum sizi uğraştıracağını.. Scott pek bakmadığım için bir şey diyemeyeceğim. :)