Giant XTC Advanced Sl Kadro 2009

yusuf bekar

Forum Bağımlısı
Tepki
256
(link)

arkadaşlar verdiğim linkteki kadro ile ilgili düşücelerinizi öğrenmek istiyorum iyimidir nasıl yani bu kadro yardımlarınızı bekliyorum görüşmek üzere

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Giant'ın en üst seviye kadrosu. Kısaca mükemmel. ;) Ayrıca forumda da bir sürü kullanıcısı var, özellikle bisikletlerimizin fotoğrafları bölümünde bir sürü var. Ayrıca araştırdığım kadarıyla memnun olmayan yok. Kullananlar yorum yapsalar daha iyi olur ama benim söyleyeceğim: Mükemmel. ;)

müjdat dede

Forum Bağımlısı
Tepki
422
Bisiklet
Giant
Giant Advanced Sl kullanıcısı olarak kesinlikle tavsiye ederim.Bana da Bora arkadaşımız tavsiyede bulunmuştu. Giant Advanced Sl ve Giant Advanced Sl 0
kadroları T700 karbondan üreitiliyor. alabileceğin en iyi kadrolardan biri diyebilirim bütcen yetiyorsa eğer kesinlikle al.

• Beğen
Tepkiler: yusuf bekar

sadana

Forum Bağımlısı
Tepki
2.319
Bunu “Bora alben” sorabilirsin.Kullanıcısı olarak sana net bilgi verir.Kullanım anlamın da da sana öneride bulunabilir.Bende sana bir abin olarak öneride bulunayım.

Parana dikkat et.

• Beğen

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
@müjdat dede

Evet güzel kadro ama bir düzeltme, "Advanced SL" serisi T800 karbon oluyor. "Advanced" diye isimlendirilenler ise T700.

Giant T800'ün 700e göre daha rijit olduğunu söylüyor. Bu yüzden SL kadrolar özel bir üretim tekniği ile et kalınlığı dahada inceltilmiş olarak üretiliyor ve yanılmıyorsam 100-150gr kadar daha hafif çıkıyolar..

Her iki modeli de kullandım ve rijitlik farkını pek hissedemedim. Belki forumdan görmüşsündür şu anda T700 kadrolu bir mtb sahibim ayrıca.. Ama şimdi aksi bir yorum yapacağım :) baktığın sitede 1000 euro altına Scott Scale karbon kadro satılırken bu kadroya 750 euro fazladan para saymak hiç mantıklı değil. Ben kesinlikle almazdım ama sen Giant olsun en üst modeli olsun diyorsan bir lafım yok tabi.

• Beğen

yusuf bekar

Forum Bağımlısı
Tepki
256
öncelikle değerli yorumlarınız için teşekkürler güney abinin dediği gibi scott scala carbon kadro alınabiliyor ama benim boyuma göresi yok ellerinde gelecek olanlarda mart ve nisanda gelecek ben o zamana kadar bisikletsiz ne yaparım bilemiyorum yapamam yani ben o yüzden hem bunu beğendim hem 16 inçh hemde güzel

müjdat dede

Forum Bağımlısı
Tepki
422
Bisiklet
Giant
@Güney Tuncer

ben t700 karbon kullanıyor diye biliyordum kusura bakmayın yanlış yönlerdiysem eğer;
bu arada daha ucuz dediğin scott ta ilerleyen zamanlar için dezavantaj var.ön aktarıcı göbekten bağlanması gerek. ve artık öyle bir bağlantılı bir ön aktarıcı üretilmiyor shimano bile o tip ürünlerin üretimini durdurdu diye biliyorum yanlışım yoksa eğer 10 sistemlerde
Scott 899 da ön aktarıcıyı göbekten bağlantılı kullanmıyor.

• Beğen

İbrahim sarı

Forum Bağımlısı
Tepki
537
Bisiklet
Scott
Göbekten bağlamalı yani E-type ön viteslerin üretimi devam ediyor bence normal ön viteslerden daha iyi nedenmi ön vites kadroda kaymıyor titreşimden etkilenmiyor ama yeni model scale kadrolar hafiflik amaçlı olduğu için scott vazgeçmişte olabilir sonuçta Giant advanced sl ve scale kadrolar tartışmasız iyi ürünler kişiye göre zevkler değişkendir

müjdat dede

Forum Bağımlısı
Tepki
422
Bisiklet
Giant
@Ezel

Shimano nun 3x10 ve 2x10 lu sistemin ön aktarıcısında E-type üretmiyor olarak biliyorum

Ömer Faruk MUMCUOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.827
İsim
Ömer Faruk Mumcuoğlu
Bisiklet
Scott
@Recep TOPAL

Özür dilerim Giant kullanıcısı olarak biraz yanlı söylemişim :) esasında en iyi karbon kadrolardan biri demem gerekirdi. Scott veya diğer markaları kötülemek maksatı kesinlikle yoktur.

Esasından hepsi iyiler kullanan kişinin ne beklediğine göre değişir iyi veya kötü kavramı

• Beğen
Tepkiler: Ozzgurr

SerkanEriş

Bisiklet Meraklısı :)
Tepki
170
İsim
Serkan Eriş
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
SLX
(link)

Deore XT
(link)

XTR

(link)

Şimdi bu ön vitesler üretilmiyor mu?

• Beğen

Recep TOPAL

Forum Bağımlısı
Tepki
1.003
@yusuf bekar

forum olarak sabırsızlıkla yeni gıant XTC Advanced Sl kadronun resimlerini bekliyoruz yusuf'um:) bizi bu zevkten mahrum etme ne olur:D

• Beğen

yusuf bekar

Forum Bağımlısı
Tepki
256
tamam recep abi merak etme sen ama sana canlı gözüyle gösterecem öle daha iyi olur senin için :D

Tepki
20
iyi forumlar. konuyla pek ilgili değil ama xtc1 "m" kadro boyu kaç inç'e denk düşüyor acaba?
şimdiden çok teşekkürler