Giant Tcr Advanced 2 kadro boyu

mtbrhnkc

Daimi Üye
Tepki
355
İsim
Burhan Küçükoğlu
Bisiklet
Merida
Konuyu açarak büyük esseklik ettiğimi biliyorum hepinizden özür dilerim. Gün içersinde aşağıda link verdiğim bisikleti alacağım. Karsta yaşadığım için deneyerek alma şansım yok. Kendim Merida crossway 300 kullanıyorum 58 kadro oldukça memnunum. Aşağıya vücut ölçülerimi de fotoğraf olarak ekleyeceğim. Tecrübeli agabeylerin acil desteğine ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler.

(link)
Linkte Giantin geometri tablosu da mevcut.

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: Groims
Scudo

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
@mtbrnhc Giant ın sitesinde, 188 cm, M-L nin üst limiti o yüzden ML alabilirsiniz, eğer küçük gelirse, boğazı 1-2 cm uzatırsınız. L tavsiye ediliyor sitede ideal olan o olacaktır.

mtbrhnkc

Daimi Üye
Tepki
355
İsim
Burhan Küçükoğlu
Bisiklet
Merida
L sipariş ettim çok teşekkürler. Konuyu kapatabilir moderasyon, tekrar özür dilerim

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mtbrnhc Yurtdışında mı Türkiye'denmi alıyorsunuz?

mtbrhnkc

Daimi Üye
Tepki
355
İsim
Burhan Küçükoğlu
Bisiklet
Merida
@Kerem Groims

Türkiye'den Gürsel Akay bisikletten sipariş ettim. Geçen senenin modeli olduğu için %25 indirim varmış, üstüne biraz da kendisi nakit indirimi yaptı, anlaştık. Havalesini yaptım kargonun ulaşmasını bekliyorum :)

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti

mtbrhnkc

Daimi Üye
Tepki
355
İsim
Burhan Küçükoğlu
Bisiklet
Merida
@Kerem Groims teşekkir ederim şimdi heyecandan hafif bir çarpıntı ile beklemek kaldı ;)

Bypedal

Üye
Tepki
63
İsim
bisiklet sever
Başlangıç
1956—57
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ne kadara aldınız?

Bypedal

Üye
Tepki
63
İsim
bisiklet sever
Başlangıç
1956—57
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Şehir - Tur
:)Güle güle kullanın

mtbrhnkc

Daimi Üye
Tepki
355
İsim
Burhan Küçükoğlu
Bisiklet
Merida
@Pelircer teşekkür ederim daha iyileri sizin olur inşallah

3rsin

Daimi Üye
Tepki
194
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
hayirli olsun. surus yaptiktan sonra izlenimlerini okumak isterim.

mtbrhnkc

Daimi Üye
Tepki
355
İsim
Burhan Küçükoğlu
Bisiklet
Merida
@3rsin teşekkür ederim. Bisikleti 200 kilometre kadar kullandım. Daha önce Merida Crossway 300 kullanıyordum, bagaj vs derken 15 kilodan ağır bir bisikletti. Şimdi buna geçince çok farklı hisler yaşadım elbette. Birincisi ilk defa yol bisikleti kullanıyorum, oda böyle orta seviye bir karbon olunca çok memnun kaldım. Daha önce sürekli her yerde karşıma çıkan rijidite kavramı çok soyut kalırdı, buna bindikten sonra ne kastedildiğini anladım. Düz yolda stabil tempoda giderken pürüzleri neredeyse Crossway kadar emerken, tempo için yüklendiğinde inanılmaz bir esnemezlik gösteriyor. Öyle ki adeta selenin üstünde her pedalda sekiyorum.
Aynı şartlarda aynı güzergahta (20km) Crossway ile 20-21 ortalama tuttururken şimdi 27-28 hatta bir kere çok yüklenerek 30 ortalama yakaladım, bu fark benim için inanılmaz gerçekten.
Araştırmalar sonunda yol bisikletiyle tırmanışlardan çok korkarak aldım, ama 10 kilometrede 300 metre elevasyon olan rotada Crosswayden daha az yorularak %15 daha hızlı tırmandım. Sanırım bunda en büyük etken hafiflik olsa gerek. Crosswayde en küçük vites kombinasyonu 26/32, bunda 34/28 olmasına rağmen çok dik olmayan ortalama %5-6 eğimli rampalarda bu bisikletle daha rahat tırmanıyorum.
Sürüş pozisyonu dolayısıyla elbette rüzgardan daha az etkileniyorum.
Malzeme kalitesi olarak, başka marka modellerle kıyaslama yapacak tecrübem yok fakat; kadro kalitesinde zaten kendini ispatlamış bir marka. Üzerinde 105 set var, şu ana kadar hiçbir sorun yaşatmadı, bir kere bile vites geçerken takılmadı. Gidon bandı yumuşacık, çok hoşuma gidiyor. Selesi elbette çok rahat sayılmaz, hele Brooks B17'den sonra ilk birkaç sürüşte jelli tayt kullanmama rağmen pişik oldum.
Şu ana kadar gözlemlerim bunlar. Dediğim gibi kıyaslana yapacak tecrübeye sahip olmasam da, iyimi almışım diyorum. Bisikletlerimin ikisini de çok ince eleyip sık dokuyarak aldım ve ikisini de çok seviyorum :asik: