Giant - Scott Seçimi

Tepki
20
İsim
Osman Bayraktar
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar öncelikle merhaba,

Bu foruma atmış olduğum ilk mesaj. Bisiklet sporuna yeni başladım, şimdilik arkadaşım sakatlandığından dolayı kendisine ait Trek 3900 model bisikletini kullanıyorum. Fakat kendime ait bir bisiklet almak istiyorum. İlk düşüncem olarak Giant Roam 2 ve Scott Sub 40 modellerini düşünüyorum. Bu bisikletlerden kullanan veya bilgi sahibi olabilecek arkadaşların yardımlarını beklerim. İki model arasında gördüğüm kadarıyla ön amortisör farkı var. Kullanım olarak %80 yol, %20 arazi koşulları olacak. Kullanımda ne derece + ve - olarak fark olur. Ayrıca kullanıma uygun olarak citybike modellerine bakıyorum. Bu iki model dışında önerebileceğiniz modellerede açığım.

Scudo
Tepki
20
İsim
Osman Bayraktar
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar cevap verecek kimse yokmu acaba?

Tepki
20
İsim
Osman Bayraktar
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
77 kişi bakmış ama cevap yok. En büyük bisiklet forumundayiz ama soruma cevap alamıyorum.

Tepki
101
Bisiklet
Cube
Bende baktım, şimdide cevap veriyorum. Baktığınız modeller kullanacağınız şartlara uygun hybrid modeller, ikiside kaliteli ve başlangıç için gayet güzel bisikletler. Bence bisikletin en önemli parçası kadrodur size tavsiyem tasarım ve renkler açısından en çok hoşunuza giden modeli almanız. Giantın maşası amortisörlü scott ınki değil buda giant ın biraz daha konforlu olduğunu gösterir. Bence bu o kadarda önemli değil, maşayı daha sonra değiştirebilirsiniz hatta satın alırkende değiştirtebilirsiniz. Diğer bilinen markalarında aynı tarz bisikletleri var onlarada bakabilirsiniz. Görüntü olarak size en güzel geleni alın çokta düşünmeyin Buarada foruma hoşgeldiniz. Saygılar.

• Beğen
Tepkiler: Osman Bayraktar

yilmaz kaynak

Daimi Üye
Tepki
119
Bisiklet
Specialized
giant roam 2 kullaniyorum asiri memnunum:) . istanbulda amortisor sart bence konfora onem veriyorsan amortisor olmali performansa onem veriyorsan hafiflik on planda olur ve amortisorsuz olan scott sub 40 tabiki. ben giant roam 2 ile off road da yapiyorum dagda tasta da suruyorum sikinti olmuyor ama scott sportster 40 a da bak istersen bi oda giant tarzinda daha hafif , daha iyi.

• Beğen

yilmaz kaynak

Daimi Üye
Tepki
119
Bisiklet
Specialized
giant cok konforlu scott sub da oledir muhtemelen , hybrid veya tur bisikletlerinin konforu bi dag bisikletinde yok. giantin gorunusu ve tekerleri biraz daha dag bisikletine yakin durur ben almaya gittigimde scott ile gianti yan yana koydum baktim giant daha saglam daha dayanikli gorunuyordu kadro yapisinin guclu gorunumu var ama scott da dandik degil tabi giantin tekerlerini inceltirsen % 80 yol % 20 yol olur elbet :)

• Beğen
Tepki
20
İsim
Osman Bayraktar
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar yorumlar için çok teşekkürler.
İlerde uzun turlar yapmayı planlıyorum. Yapmış olduğunuz yorumlara göre konfor ön planda olması gerekiyor sanırım. O yüzden gönlüm biraz Giant' a kayıyor desem yalan olmaz.
Yılmaz bey bisikletinizin ağırlığı ne kadar acaba? Bir yerde okumuştum 13,5 kg diye bahsediliyordu. Bana çok ağır geldi. Doğrumudur acaba?

yilmaz kaynak

Daimi Üye
Tepki
119
Bisiklet
Specialized
vala giant agirlik vermiyor sitesinde falan , bende tartmadim ama 13.5 tan fazladir scott daha hafiftir o kesin hele scott sub cok daha hafiftir. agirlik olarak rakiplerine gore dezavantajli 1. si amortisor var 2. kadrosu biraz kalin rakiplerine gore yani dag bisikleti kadrosu gibi ama hybrid. uzun turlar ise amac trek 7.2 lere de bakabilirsin onlar daha hafif ve tam turluk ama onunla arazi ne kadar olur bilmem. bide butce meselesi tabi butce ne kadar ?

Tepki
41
specialized sirrus yada marin belvedere ye bir göz at istersen bence amotisor çok önemli değil gereksiz ağırlık

Tepki
20
İsim
Osman Bayraktar
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@yilmaz kaynak

Bütçe olarak 1000 ile 1500 tl arası düşünüyorum. Yukardaki yazımda da belirttiğim gibi uzun turlar yapmayı düşünüyorum. Arazi tarzı yerlerde amortisör olmaması zorluk çıkarırmı tek sorunum bu açıkçası.

Tepki
20
İsim
Osman Bayraktar
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Sahra EVRENSEL

specialized sirrus modeli fiyat açısından limitimin üstünde sanırım, diğer modeli inceleyeceğim.

murat beyaz

Daimi Üye
Tepki
152
@Osman Bayraktar

Araziden kastınıza bağlı bir durum. Yamaçtan aşağı 1km boyunca topraktan inecekseniz, ya da kaldırımdan aşağı yukarı sıçrayacaksanız amortisor gerekir.

Yok sadece arada 200-300 metre, çok eğimli olmayan toprak-taşlı zemin gidecekseniz, amortisor gereksiz, uygun bir lastik yeterli olur.

Yol bisikleti ile bile kısa mesafeli toprak sürüşleri yapılır sonuçta.

• Beğen

sinan hüner

Aktif Üye
Tepki
51
İsim
Sinan
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
scott güvenilir bir marka ben olsaydım scottu tercih ederdim :)

SİNAN YÜCEL

Aktif Üye
Tepki
21
Merhaba.tercihinizi şehir bisikletinden yana kullanmanız çok akıllıca inanın çok rahat edersiniz.boyunuz 1.80--1.60 cm arası ise S veya M boy kadro bakın.size iyi bir tavsiyem var.2010 model SCOTT sub 30. 2011 modelinden daha iyi parçalara sahip aynı kadroya sahip çok güzel bir bisiklet alıp memnun kalmayan çıkmaz fiyatı da tam bütçenize uygun imkanınız varsa yakından görün derim bitmeden alın saygılar...

Tepki
20
İsim
Osman Bayraktar
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@murat beyaz

İlk paragrafta belirttiğiniz koşulların hiçbirine girmeyeceğim.
Sadece arada taş çatlasın 1 km lik toprak yolda sürücem.
Bu durumda sanırım tercihim amortisörsüz modellerden yana olacak.
Bilgi için teşekkürler.

Tepki
20
İsim
Osman Bayraktar
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@SİNAN YÜCEL

Benim belirttiğim modellere göre arasında ki başlıca farklar nelerdir.

murat beyaz

Daimi Üye
Tepki
152
@Osman Bayraktar

:in:
Bir de söyleyenler oldu heralde ama mutlaka rengini sevdiğiniz bir bisiklet alın, iyi motivasyon oluyor :D

Tepki
20
İsim
Osman Bayraktar
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisikletçiler bisikleti satarken kadro değişimi yapıyorlar mı?
Scott Sub 30 2010 model bisikletin kadrosu 2011 e göre daha güzel. Bisikleti alırken 2011 model alıp kadrosunu 2010 istesek gereklşi değişimi yaparlar mı acaba?

canelmas

Üye
Tepki
249
İsim
can elmas
Bisiklet
Scott
@Osman Bayraktar

Kadro değişimi olmaz. hangi yılın modeliyse o kadro gelir. Ne yazık ki sub modelleri 2011 yılında çok fazla pop tarzı oldular. Eski modellerin fiyatları da daha uygundur, 2010 sub 10 um var bir hafta binemeyince özlüyorum. Şehir içinde amartisör hikaye, hem boşa ağırlık hem de bisikletin performansını düşürüyor. Sub 10 ile bir çok toprak yolda rahatlıka gittim. Schwalbe Maraton lastiği takınca 4x4 oluyor.