Giant Reign 0 Custom - Enduro/Downhill bisiklet - 10500TL

Konu, İkinci El Freeride/Street/DH Bisikleti Yedek Parça kategorisinde Serkan Yalnız tarafından 30 Ağustos 2015 tarihinde paylaşıldı.

 1. Serkan Yalnız

  Serkan Yalnız Daimi Üye

  Kayıt:
  5 Ekim 2010
  Mesajlar:
  375
  Beğeniler:
  288
  Şehir:
  İstanbul - Beşiktaş
  Adı:
  Serkan Yalnız
  Bisiklet:
  Cube
  Sponsorlu Çok severek kullandığım, tamamiyle custom, Türkiye'de ve dünyada eşi bulunmayan Giant Reign 0 model Enduro - All Mountain bisikletimi satmak istiyorum. Farklı donanımlarla ve grafiklerle topladığım, yıllar içinde hep daha iyi bir noktaya taşıdığım ve güncel tuttuğum bisikletim, şu an bu kategoride ülkemizde satın alabileceğiniz en üst seviye ve donanımlı bisiklettir. Gerek yurtiçi gerek yurtdışı olsun, pek çok kez paylaşılmış, Pinkbike forumlarında çok ünlü, VitalMTB'de 2 kere Bike of the Day olmuş bir bisiklettir. Halen Bike Check sayfasında en çok görüntülenen bisikletler arasındadır. Bu bağlamda da kendinize özel hissedebileceğiniz, fazlasıyla ilgi çekici bir alettir.

  Kısaca bilgi vermek gerekirse, Reign 0 L beden Kadro üzerine toplanmış ama daha sonra Reign X platformuna taşınmış, önde Fox 36 Float 160mm ve arkada 171mm çalışmayı kontrol eden Float X'e sahiptir. Rock Shox Reverb 125mm ayarlanabilir sele borusu ve Crank Brothers Iodine jantlar, Schwalbe lastikler vardır. Shimano XT ve Shimano Saint aktarım sistemi modifiye edilmiş olup 1x10 sisteme geçirilmiştir ve arkada 11-42 ruble bulunmaktadır. Shimano XT frenler önde 203mm, arkada 180mm Icetech rotorlar ile kullanılmaktadır. Kokpitte ise Crank Brothers Iodine Carbon 780mm gidon ve Gravity Light 45mm boyun bulunmaktadır. Son derece agresif bir geometriye sahiptir, inişlerde downhill bisikletlerinden farksız, ama aynı zamanda arka şok kitlenince yokuş yukarı da sürülebilen bir bisiklettir. Bu geçişi de hızlıca yapabilmek adına sele borusu çok kritik bir görev üstlenir. 125mm hareket mesafesine sahip teleskobik sele borusu, bana kalırsa bisikletteki en önemli parçadır ve yapabileceklerinizi sınırlarını çok uç noktalara taşır. Hem inişli hem de çıkışlı parkurlarda, hız kesmeden harika bir sürüş keyfi sunar. Bisikletin ağırlığı pedal hariç 13kg'ın hemen altındadır.

  Bisikleti satarken inanın zorlanıyorum, ama ihtiyaçtan dolayı vermek zorundayım. Takdir edersiniz ki bu tarz bisikletler ülkemizde çok fazla yok. Olanlar da anlayamadığım şekilde şişirilmiş fiyatlara sahip. Bu ilan ise onlardan biri olmayacak. Piyasayı takip ediyorum da, çoğu ilanda gördüğüm bisikleti yarı fiyatına yurt dışında bulabiliyorsunuz zaten. Ama bu bisiklete ve bu donanıma bu fiyat, inanın Amerika'ya gidip alacak olsanız bile bu fiyatın dolar karşılığına benzer bir bisiklet almanız çok zor. Sıfırı 5 bin dolar olan bir bisikletti ve ben de üzerine inanın birkaç bin dolar daha harcadım. Biliyorum ülkemizde bu tarz bisikletler çok pahalı, ama ben size böyle bir bisikleti yurt dışından getirteceğiniz fiyata sahip olma şansı sunuyorum. Aşağıda bisikleti ve donanımı kısaca özetlemeye çalışacağım, ama tabi her şey burada yazacaklarımdan çok daha detaylı aslında, ilgilenen arkadaşlarla telefonda ya da yüz yüze konuşmak isterim.

  Bisikleti İstanbul'da görebilirsiniz. Bana telefon ve mesaj ile ulaşabilirsiniz. Takas düşünmüyorum, belki yol bisikletiyle olabilir sadece ama onu da görmem lazım.

  505 932 16 36 telefon/whatsapp numaramdır.

  http://s22.postimg.org/93mum020h/image.jpg
  http://s22.postimg.org/9iy4f0nxt/image.jpg
  http://s22.postimg.org/um81mrv3l/image.jpg
  http://s22.postimg.org/gic6ednw1/image.jpg
  http://s22.postimg.org/g4aues3sh/image.jpg

  http://s22.postimg.org/ns2catru9/image.jpg
  http://s22.postimg.org/o3f79uiwh/image.jpg
  http://s22.postimg.org/vyuc2ehwx/image.jpg


  Kadro, Giant Reign 0 Large modelidir. 174-183cm boy için uygundur. Hydroformed aliminyum kadro, bu kategorideki en hafif modellerin arasında yer alır. Özellikle ön üçgendeki şekillendirme gerçekten göz dolduracak cinstendir. Giant'ın patentli Maestro süspansiyon sistemine sahiptir. Uzun yıllardır Giant'ın tüm modellerinde kullanılmakta olan bu sistem, birbirinden bağımsız ön ve arka kapalı üçgenleri, hareketli ve sanal bir pivot üzerinden birbirine bağlar ve bu sayede arka frenin süspansiyon üzerindeki etkisini minimuma indirir, aynı zamanda pedal kuvvetleri altında da esnemeyecek bir süspansiyon platformu oluşturur. Overdrive headtube tasarımı ile daha geniş rulman yatakları kullanılarak ön kısmın esnemezliği arttırılmıştır. Standart ölçüdeki konik şaft borulu ön amortisörler ile uyumludur. Kadronun tüm rulmanları geçen sene değiştirilmiştir ve sorunsuzdur. Yeni nesil direct mount tarzı ön vites - chain guide bağlantısı vardır. Ayarlanabilir sele borusu uyumludur.

  Ön amortisör, Fox 36 Float 160mm 2014 modelidir. Sıfır alıp taktım, titiz bir şekilde kullandım. Çok farklı Fox modelleri kullandım ama hiçbiri bu model kadar başarılı değildi, harika bir hissi var ve gerçekten arazide hızınızı inanılmaz şekilde arttırıyor. Zaten bu kategorideki en iyi markanın en üst seviye modeli olarak, performansı ile sizi de şaşırtacaktır. Hem low hem de high speed compression ayarları mevcuttur, aynı zamanda alt kısımdan da rebound ayarını yapabilirsiniz. Tüm bu ayarlar ile çok farklı kullanım senaryolarına ayak uydurabilirsiniz.

  Arka amortisör, Fox Float X 2015 modelidir. Aynı şekilde sıfır alınarak takıldı, daha uzun olan shock stroke'u ile geometriyi bozmadan arka çalışma mesafesi Reign X'de olduğu gibi 171mm'e çıkarılmıştır. Ön tarafra 1 cm kadar daha uzun bir amortisör olduğu için, arka şoku offsetli bir bushing ile monte ettim, ve bu sayede orta göbek yerden yüksekliği sabit kalmıştır. CTD modelidir, yani 3 modu bulunmaktadır, bunlar sırasıyla Climb, Trail ve Descend modudur. İniş modunda full açık ve aktifken, tırmanma moduna aldığınızda ise low speed compression ve rebound ayarlarını sıkılaştırarak pedal kuvvetlerinden etkilenmeyecek moda geçmiş olursunuz. Bu modda zaten full süspansiyon bir XC bisikleti gibi iyi tırmanabilirsiniz. Ara bir mod olan Trail modunun da kendi içinde 3 farklı sertlik ayarı bulunmaktadır. Aynı zamanda harici rebound ayarı mevcuttur.

  Kokpite gelirsek, FSA'nın Giant Overdrive için özel ürettiği Orbit ZS furç takımı vardır. Boyun olarak ise Gravity'nin 45mm uzunluğa sahip Light modeli bulunmaktadır, özel sipariş ile getirttim çünkü ön kapağı farklı renk olsun istiyordum, şu an sarı renkli logo uyumlu olsun diye boyunun ön kapağı aslında downhill modelinden alınmadır, normalde bu şekilde satılmamaktadır. Gidon ise bu kategoride maruz kalınacak zorluklara dayanıklı olup aynı zamanda en hafif olan modeldir, Crank Brothers'ın all mountain serisi olan Iodine modelidir. 5 derece upsweep ve 9 derece backsweep'e sahip olan gidon, 30mm rise ile beraber 780mm uzunluğa sahiptir. Elcik olarak Shimano PRO alt markasının Atheron'lar için özel üretim modeli bulunmaktadır, 135mm uzunluğundaki elcik sadece tek bir kilit mekanızması ile bağlı ve bu sayede sürücüye uç kısımlarda da ekstra kontak alanı sağlıyor. Ama oldukça eskidiği için satın alan kişiye yenisini hediye edeceğim.

  Vites sistemi, Normalde sıfır olarak XT grupset almıştım, ama 2x10 un verdiği sıkıntılar ve yeni gelişen teknolojiler ile bisikleti 1x10 a geçirmeye karar vermiştim. Agresif kullanımda ön vites sürekli sorun teşkil ettiği için, tekli sistem çok daha avantajlı. Ama standart 11-36 ruble ile de tekli sistem mantıksız çünkü yokuş çıkamamaya başlıyorsunuz sonra. Bu durumda OneUp Components firmasının çözümleri yardımınıza koşuyor. Gerekli parçaların temini ile arka rubleyi 11-42 ye çevirebiliyorsunuz. Standart dişlerden 2 tanesini eksiltip onun yerine satın aldığınız 42t ve 17t dişleri takıyorsunuz ve çok akıcı oranlara sahip, Sram XX1 tarzı bir aktarım sistemine sahip oluyorsunuz. Bu sistemi Race Face'in Narrow-wide diye tabir edilen, + ve - şeklinde diş dizilimine sahip aynakol dişlisiyle tamamladım. Fark edeceğiniz üzere zincirin baklalarının içindeki boşluklar farklıdır, + ve - şeklinde birbirlerini takip ederler. Aynakol dişlisinin de aynı şekilde olması zincirinizin nerdeyse hiç düşmeyeceği anlamına geliyor. Sistemi 1x10'a geçirdikten sonra vites kolunu da Shimano Saint ile değiştirdim, keza 2'li kola artık gerek kalmamıştı. Ön arttırıcıdan kurtulduktan sonra zincir atmasını tamamen imkansız hale getirmek için sisteme bir de chain guide ekledim, bu da MRP'nin direct mount 1X chainguide'ı. Son derece hafif bu parça hem çok işlevsel hem de güzel görünüyor.

  Fren sistemi, Shimano XT Icetech. Standart frenlerde şu an metalik balata kullanıyorum, zaten harika çalıştıkları için bu noktada bir modifiyeye gerek görmedim. Önde 203 arkada ise 180 mm çapında Saint Icetech rotorlar bulunmakta. Tüm bu soğutma sistemleriyle beraber çok çok uzun inişlerde bile frenlerinizde bir kayıp yaşamıyorsunuz.

  Jantlar, yine Crank Brothers'ın Iodine serisinden, piyasada görüp görebileceğiniz en farklı dizayna sahip, müthiş hızlı ve rijit bir set. Çemberlerde delik dahi olmadığı için doğuştan tubeless olan bu jantlar, Crank Brothers'ın patentli dizaynı sayesinde daha düşük ağırlıklarda daha sağlam olabiliyorlar. Aynı zamanda çok da güzel görünüp bisikletin en ilgi çekici noktalarından birisi haline geliyorlar. Lastikler Schwalbe'nin Super Gravity serisinden, önerilen Enduro Setup'ı. Önde tam bir downhill lastiği olan Magic Mary, arkada ise Enduro kullanımına uygun, pe***da güç kaybını azaltacak Rock Razor modeli, aynı zamanda yanlarındaki büyük dişler ile virajlarda ciddi bir tutunma sağlar. Ön ve arka tubeless olarak kullanılmaktadır. Yumuşak hamurlu bir set kullanıyorum, tutunma noktasında asla pişman etmiyorlar ama takıp 2 sene kullanılabilecek lastikler de değiller. Şu an paranın satın alabileceği en iyi lastik, downhill ya da enduro yarışlarında ilk 10 kişiye bakın zaten yarısında bu modelleri göreceksiniz.

  Sele borusu Rock Shox Reverb Stealth, 30.9mm çapında ve 125mm çalışma mesafesine sahip. Yine bu yıl içinde sıfır olarak alıp taktım, en yeni modelindendir. Eskiden normal modeli kullanıyordum, yani sele borusunun hidrolik kablosu dışarıdan bağlanıyordu ve bu zor koşullarda sorun yaratıyordu. Daha sonrasında Stealth modeline geçmek istedim, bu sayede hortum kadronun içinde kalıyor ve size ayak bağı olmuyor. Uygulamayı da yurt dışında pek çok insanın yaptığı şekilde yaptım, seat tube kısmına alttan küçük bir delik ve hortumu oradan dışarı alarak, alt borunun üstünden gidona taşıdım. Eskisine göre çok daha iyi ve temiz oldu. Sele olaraka SDG Circuit Titanyum modeli var, en hafif enduro selelerinden birisi. Hem renk uyumu çok iyi, hem de titanyum raylara sahip, pahalı bir sele ama bisikletin hak ettiği bir detay bence. Sele borusu ayarlı olunca sele kelepçesine ihtiyaç duymuyorsunuz, bu yüzden Origin8 marka minimal bir kelepçe modeli kullanıyorum.
  Detaylı özellikler listesi için: Bağlantıyı görmek için üye girişi yapınız.
   
 2. #2
  Serkan Yalnız

  Serkan Yalnız Daimi Üye

  Kayıt:
  5 Ekim 2010
  Mesajlar:
  375
  Beğeniler:
  288
  Şehir:
  İstanbul - Beşiktaş
  Adı:
  Serkan Yalnız
  Bisiklet:
  Cube
  Pazarlık yapılmayacaktır, takas ise sadece ₺3000 - ₺5000 arası bir yol bisikletiyle olabilir.
   
 3. #3
  Serkan Yalnız

  Serkan Yalnız Daimi Üye

  Kayıt:
  5 Ekim 2010
  Mesajlar:
  375
  Beğeniler:
  288
  Şehir:
  İstanbul - Beşiktaş
  Adı:
  Serkan Yalnız
  Bisiklet:
  Cube
  Bisiklet bir süre rezerveydi ancak tekrar güncel.
   
 4. #4
  Serkan Yalnız

  Serkan Yalnız Daimi Üye

  Kayıt:
  5 Ekim 2010
  Mesajlar:
  375
  Beğeniler:
  288
  Şehir:
  İstanbul - Beşiktaş
  Adı:
  Serkan Yalnız
  Bisiklet:
  Cube
  Günceldir...
   
 5. #5
  Serkan Yalnız

  Serkan Yalnız Daimi Üye

  Kayıt:
  5 Ekim 2010
  Mesajlar:
  375
  Beğeniler:
  288
  Şehir:
  İstanbul - Beşiktaş
  Adı:
  Serkan Yalnız
  Bisiklet:
  Cube
  10000 TL günceldir.
   
 6. #6
  Serkan Yalnız

  Serkan Yalnız Daimi Üye

  Kayıt:
  5 Ekim 2010
  Mesajlar:
  375
  Beğeniler:
  288
  Şehir:
  İstanbul - Beşiktaş
  Adı:
  Serkan Yalnız
  Bisiklet:
  Cube
  Günceldir.

  9750 den günceldir, pazarlık olur.

  9000 güncel

  Parça satışına başlıyorum, set olarak Kadro + 2015 model Fox ön arka süspansiyon ve Reverb ayarlı sele borusunu 5500 TL den bırakıyorum.
   
 7. Ali Buğra Balcı

  Ali Buğra Balcı Üye

  Kayıt:
  17 Ocak 2016
  Mesajlar:
  11
  Beğeniler:
  23
  Şehir:
  kayseri
  Adı:
  Ali Buğra Balcı
  Frenler için fiyat alabilirmiyim
   
 8. egecemg Üye

  Kayıt:
  23 Nisan 2017
  Mesajlar:
  1
  Beğeniler:
  0
  Şehir:
  Istanbul
  Adı:
  Ege
  Bisiklet:
  Salcano
  guncel fiyat nedir acaba set olarak?
   
 9. Bora Adıgüzel

  Bora Adıgüzel MTB/DH Rider

  Kayıt:
  24 Mart 2017
  Mesajlar:
  115
  Beğeniler:
  236
  Şehir:
  İstanbul
  Adı:
  Bora Adıgüzel
  Bisiklet:
  Bianchi
  Neden satıyorsun acaba abim? Yola geçeceksin galiba.Ben Dh zevkini alamayacağını düşünüyorum.Bol pedallar =)
   
 1. Daha güzel bir site kullanımı sağlamayı hedeflediğimizden dolayı, bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Bu sebeple çerezlerden yararlanarak sitemizle nasıl bir etkileşimde bulunduğunuza dair ilişkili verileri kaydedecek araçlardan faydalanıyoruz. Bu siteye giriş yapıp kullanarak, çerez kullanımını kabul etmiş oluyorsunuz.
  Duyuruyu Kapat