Giant Kadrolar İmitasyon mu?

Konu, 'Giant' kısmında Uğur Taşdemir tarafından paylaşıldı.

 1. Uğur Taşdemir

  Uğur Taşdemir Bisikletkolik

  Kayıt:
  8 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  1.030
  Beğeniler:
  658
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  HaliliOzturk bunu beğendi.
 2. tito

  tito Aktif Üye

  Kayıt:
  5 Mayıs 2005
  Mesajlar:
  101
  Beğeniler:
  50
  Şehir:
  çiftehavuzlar-kadıköy
  Seviye:

  merhaba uğur,

  ilk başta olamayacağını düşünmeme rağmen, satıştaki kadroları senin de konrol etmiş olabileceğin http://www.giant-bicycles.com/us/035.000.000/035.000.000.asp?model=11283 adresindeki ile karşılaştırınca, aynı şüpheye ben de kapıldım. belki karşılaştırma için yanlış bir yoldur ama 2006 xtc (ve daha önceki yılların modellerinde) kadro üzerinde koskoca giant yazısına rastlayamamak, şüphemi kendimce doğruluyor.

  fiyat, ilk başta taklit olabileceği izlenimini uyandırırken bu ve benzeri bir çok mal için, bunun çoğu zaman böyle olmadığını görüyorum ebay'de.
  zira, satıcı malının ne olduğunu bildikten sonra 0.01 dolardan açılış koyup, bazen de abartıp 1 günlük artırma bile düzenleyebiliyor. (biliyor ki, bu malı kimse, kimseye bedavaya bırakmaz ve mal piyasa değerini bulur.)
  senin yolladığın örnekte olduğu gibi, satıcı bir de 'reserve' fiyat da koymamışsa kuşkum daha da artıyor.

  ama bu çin'li arkadaş üzerine üstlük, tutmuş bir de 'dutch' artırma yapıyor. vay ki vay! hey ki hey!

  satıcının feedback'inden neler sattığını incelemek istediğimde daha önce kadro sattığına rastlamadım. yukarıda da yazdım, zaten sattığı 'bulk' malları da 'dutch' artırma yoluyla satıyor, oradan kazanıyor desem... o da olmuyor.

  10 aralık 2005 tarihinde sorulmuş:
  soru: selam genç! bu kadroyu türkiye'ye yollamak kaça patlar? bana bunun [kadro + posta/taşıma (shipping/handling) + ulaştırma (delivery)] tam maliyetini söyleyebilir misin? sağol. mealindeki sorunun yanıtı,
  yanıt: bir parçanın türkiye'ye yollanması aps: 72 usd, kadro: 285 usd, toplam 357 usd. (haklı olarak) ulaştırma' ile neyi kastettin? (diye soruyor, zira s/h zaten delivery gibi bir şey oluyor.) vergiyi mi? genellikle böyle küçük paketler vergi sorunu çıkarmaz.

  dese de, böyle bir şey olmayacaktır. ben geçenlerde bir kadro aldım ve yılbaşı dolayısıyla biraz rahatlatıyorum kendimi. hani, gelen kutunun üzerine, kargo şirketinin gerektirdiği 'içindeki malın tutarının deklare'si hikayesi var ya... 'yılbaşı hediyesidir', diye yazdırılmış bir koli, bu dönemde pek de önemsenmeyecek düşüncesindeyim. kaldı ki kutu 90x75x15 (santimetre) boyutlarında ve 4 kg ağırlığındaymış, diye yanıtladı sorumu, satıcı. böyle büyük görünümlü bir koli, elbette ki ptt gümrüğüne gidecek ve hafif de olsa bir vergi işi çıkaracaktır alıcıya.

  sadede geleyim bunca baş ağrıtmamdan sonra, mal bana da taklit gibi geldi. kaldı ki taklit, ama alacaksın, vergi işleri için adama ayrıntılı ve anlayabileceği bir şekilde faturayı nasıl istediğini anlat. olur da koli gümrüğe gelir, sen de başındayken açtırılıp içinden de gerçek fiyatı çıkarsa faturasıyla... o zaman gümrük komisyoncusu da girebilir sahneye...
   
  specialagent bunu beğendi.
 3. ihsan

  ihsan Yeni Üye

  Kayıt:
  2 Aralık 2005
  Mesajlar:
  5
  Beğeniler:
  2
  Şehir:
  dünya
  Seviye:
  Merhaba,

  Kadro sahte. Son zamanlarda cikan diger sahte ürünler: Chris King catal yataklari, Specialized S-Works kadrolar.

  Cüneyt
   
  Admin ve specialagent bunu beğendi.
 4. HaliliOzturk

  HaliliOzturk Yeni Üye

  Kayıt:
  3 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  0
  Beğeniler:
  9.882
  İhsan ve/veya Cüneyt, nasıl bu kadar emin söyleyebiliyorsun. Tabi ki mümkün bu kadronun taklit olması ama bizim bilmediğimiz böyle pıt diye anlaşılan bi nokta mı var? =))
   
 5. #5
  Uğur Taşdemir

  Uğur Taşdemir Bisikletkolik

  Kayıt:
  8 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  1.030
  Beğeniler:
  658
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Merhaba;
  Yukarıda bahsi geçen soruyu ben sordum Çinli satıcıya. Mtb tr forumunda da aynı başlık altında açtım bu konuyu ve buradakiyle paralel bilgi ve yorumlar çıktı ortaya. İyiki şüphelenmişim. Herkese teşekkürler. :in:
   
 6. Gürsel A.

  Gürsel A. Bisikletkolik

  Kayıt:
  10 Eylül 2004
  Mesajlar:
  1.402
  Beğeniler:
  2.267
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Arkadaşlar aman dikkat..
  Ebay'de sorun yaşayan, binlerce dolarını kaptıran çok arkadaşım var.. Haberiniz ola..
   
 7. tito

  tito Aktif Üye

  Kayıt:
  5 Mayıs 2005
  Mesajlar:
  101
  Beğeniler:
  50
  Şehir:
  çiftehavuzlar-kadıköy
  Seviye:
  yeniden merhaba.

  okumuşsunuzdur, 13 aralık tarihli mtbtr forum'da (http://www.mtbtr.com/haber/haber.asp?kayitno=683) cüneyt kazokoğlu, önceki yazı için bir düzeltme yazısı yayınlamış:

  "haberimizin dünkü [12 aralik] hâlinde MTBTR Forum'da gecen bazı Giant kadroların sahte olabileceğini belirtmiştik. Giant Türkiye'den bu kadroların Asya pazarı için üretildiklerini öğrendik."
   

İlginizi Çekebilir

maxresdefault.jpg
Selamlar İngiltere'de aylık olarak yayınlanan "Get into Road Cycling" isimli derginin Aralık sayısında yayınlanan "Profesyonel Sporculardan Tepe Tırmanma Teknikleri ve İpuçları" konulu makaleyi...
drink-up.jpg
Merhabalar, Bicyling.com'un güzel bir makalesini paylaşıyorum :) Alıntı yapılan metin; 8 Quick Recovery Tricks to Get You Back on the Bike Bisiklet üzerine tekrar çıkmanızı hızlandıracak 8 püf...
IMG20160210221513.jpg
vee karşınızda ilk gıda incelemem. pek inceleme diyemem aslında. ürünümüz bu şirin görünümlü şey. şuan size boş gibi gözüküyor olabilir. çünkü boş. içindekileri ben yedim. tadı karışık meyvalı...