Giant Escape 2 vs Kron Tourer 24V

Mehmet A.

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Merida
Merhaba arkadaşlar.. bu iki bisiklet arasında marka değer, olarak çok fark var belki ama..sizlere konuyla ilgili sormak istediğim şunlar;

-Donanım olarak Kron Giant'ı ne kadar ölçüde karşılayabilir. Yani arada çok büyük uçurum var mıdır?

-Aradaki yaklaşık 200 tl'lik fark düşünüldüğünde, bu paraya Kron'u alacağıma 200 lira fazla verir Giant'ı mı alırım dersiniz? yoksa -Zaten Kron da fena bi bisiklet değil, Kron'u alır, 200 tl'ye de ekipmanlarımın bir kısmını mı alırım dersiniz?

- Şehir içinde fazla kullanmayıp uzun turlar için alacak olmam düşünüldüğünde Kron bana sıkıntı yaşatır mı.?

-Açıkçası böyle bi başlık açmamın sebebi Kron'un nispeten uygun fiyatlı olması..tabi Kron Giant'ı ne kadar karşılar bilemiyorum.

-ayrıca sizin bu iki bisiklet dışında bi tavsiyeniz varsa, paylaşırsanız da sevinirim..

(link)
(link)

sevgiler..

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bence düz maşalı modeli düz maşalı modellerle kıyaslamak daha adil olur. Diğer aksesuarlar sonradan dengelenir ama maşa değişimi maliyetli olur. Misal Carraro Race 12 FB;

http://www.istereyon.com/images_buyuk/f14/Carraro-CR-RACE-12-FB-Bisiklet_127314_1.jpg

Bütçeniz ne kadar bilmiyorum ama pazarlıkla Merida Speeder T1 alabilirsiniz belki. Daha düşük bütçeyle Sedona 321 V frenli model uygun olabilir. Yalnız yol kadrolu modellere (Örn; Race 12 FB) bagaj takmak sorun olabiliyor heybe kullanmak isterseniz.

Mehmet A.

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Merida
teşekkür ederim öncelikle..evet ben de düz maşa düşünüyorum.. linkteki kron düz maşa değil fakat bugün bisikletçide aynı modelin düz maşalısını denedim. yani kronu da düz maşa olarak göz önünde bulundurulaım..(bunu yazmayı unutmuşum). heybe kullanacağım..uzun bir program düşünyorum.. bütçemi de 1000 tl olarak belirledim..