Giant Anyroad 2 için jant seti

itsaboutyou

Daimi Üye
Tepki
343
İsim
Kerem
Bisiklet
Canyon
Giant Anyroad 2 için jant seti önerileriniz var mıdır arkadaşlar ?

Scudo

Berk Karaca

Daimi Üye
Tepki
480
Bisiklet
Giant
@itsaboutyou Olmaz. 700c ebatında ve disk fren. Bu özelliklerde fazla set yok henüz piyasada. Mavic ve Fulcrum var ama onlar daha ağır. Zipp yapmış ama fiyat astronomik tabii. Bence bu set şu an bulunabilecek en mantıklı disk fren yol bisikleti seti.

• Beğen
Tepkiler: itsaboutyou

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.657
Disk frende vidalı yada merkez kilitli şeklinde Ayrım var buna dikkat edin disk tipine göre göbekler farkli.
Disk jant @Berk Karaca dediği gibi pek yok ama yanlış hatırlamıyorsam bir de crankbrothers ta 700c vardı.
Ayrıca alternatif olsun diye söyle bir yol izlenebilir jant çemberini başka yerden telleri başka markadan ve göbeği mevcut yada daha üst Düzey olarak alıp toplatabilirsiniz. Çok daha iyi bir jantınız olur yol cantı kadar hafif ama disk merkezli bir jant.

• Beğen

Berk Karaca

Daimi Üye
Tepki
480
Bisiklet
Giant
Göbek konusunda şunu belirteyim; bu sette hem centerlock hem vidalı disk kullanılabiliyor. Centerlock diskleri direkt takabiliyorsunuz, vidalı olanlar için de bir adaptör geliyor setin yanında.

• Beğen

itsaboutyou

Daimi Üye
Tepki
343
İsim
Kerem
Bisiklet
Canyon
(link)

Bunun hakkındaki düşünceleriniz nedir ?

Berk Karaca

Daimi Üye
Tepki
480
Bisiklet
Giant
@itsaboutyou Kendi cyclocross bisikletimde kullanmak için setlerin hepsini araştırdım zamanında. Sizin gönderdiğiniz de seçeneklerden biri ama onu önermedim çünkü bazı kullanıcılar işçilik kalitesinden şikayet etmiş. Çemberlerin kaynak yerlerinin özensiz olduğu, göbeklerde bazı problemler olduğu gibi yorumlar var. Daha hafif olduğu için düşünülebilir belki ama jant konusunda DT Swiss seçeneği varken ben tercih etmezdim.

• Beğen

Hakan1511

Üye
Tepki
35
İsim
Hakan
Bisiklet
Giant
Merhaba acaba jant seti ne taktınız bende giant anyroad 2 için jant seti düşünüyorum disk fren uyumlu ve salam bişey tavsiyeleriniz nelerdir.

itsaboutyou

Daimi Üye
Tepki
343
İsim
Kerem
Bisiklet
Canyon
@Hakan1511 merhaba , arkadaşın tavsiyesiyle DT Swiss R24 almıştım , gayet memnun kalmıştım.

@Hakan1511 bu arada markette bir arkadaş satıyor bu seti bilginiz olsun.

Hakan1511

Üye
Tepki
35
İsim
Hakan
Bisiklet
Giant
BAHSETTİĞİNİZ JANT SETİNE BAKTIM V FREN UYUMLUYMUS ACABA JANTLARI SİZ NERDEN ALDINIZ BİRDE BİSİKLETİN MEKANİK FRENLERİN AYARI COK SIK BOZULUYOR SİZDE BÖLE Bİ SIKINTI OLDUMU

itsaboutyou

Daimi Üye
Tepki
343
İsim
Kerem
Bisiklet
Canyon
@Hakan1511 wiggle dan almıştım , ben 5-6 ay kullandım hiç fren ayarı bozulmamıştı.

Hakan1511

Üye
Tepki
35
İsim
Hakan
Bisiklet
Giant
@itsaboutyou BENDE GİANT ANYROAD 2 İÇİN BU JANT SETİNİ DÜŞÜNÜYORUM ACABA AKIŞTA COK FARK OLUR MU TAVSİYE EDREMİSİNİZ.
(link) nlarbisiklet.com/yedek-parca/teker-sistemleri/jant-setleri-yol/mavic-aksium-disk-yol-jant-seti.html

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
Jant yükseltmesi yapacaksanız giriş seviyesi Jantları düşünmeyin bile. En fazla 1700gram ve altındaki Jantlara bakın derim.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.471
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben daha 1 ay önce Mavic Aksium 6 vida olanı pazar günü Erdoğanlar indirimden yararlanarak 9 taksit 800 tl ye satın aldım. Eski jantlarım Fuji bisikletimin üzerinde gelen bilyalı göbekli Vera Helios jantlardı. Ben akıcılığından çok memnun kaldım. Eski jantlarıma kıyasla akıcılığı çok çok iyi. Türkiye de disk uyumlu yol jantı bulmak sıkıntı açıkçası Ozan Bey'in dediği gibi gönül daha hafif jantlar almak isterdi ama ne yazık ki fiyatlar uçuyor.IMG_0904 (2).JPG

• Beğen
Tepkiler: Ozan k.

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
@trainspotting35 bir gün Avrupa yakasına geçip sizin turlara katılmayı düşünüyorum, denk gelirsek Jantları değiştirip bir bakarız (dtswiss r 23 var) aksium giriş seviyesi olsa da ağırlığı dışında dergilerce beğenilen bir jant olmuş.

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ozan k. 1.700 Grm altı jantlar nelerdir acaba? Aksium sonrasında gelebilecek Jant önerisi nedir?